Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Zedz #1766 üzenetére

    Csomó dolog nekem nagyon szimpatikus a Linuxban, volt egy elég hosszú idő, amikor próbáltam átállni rá, de egyszerűen annyi Windows-hoz kötődő program van, amire tényleg nem találtam Linux-alternatívát (ami TÉNYLEG megfelelt volna minden igénynek, pedig rengeteg kapcsolódó programot próbáltam, alapos keresés után, hogy ki mit ajánl), és még Wine-nal sem működik, hogy aztán úgy voltam vele, hogy ami nem megy, azt nem kell feltétlenül erőltetni. :D Pedig imádom a függőségeket behúzó csomagkezelést, az egysoros scriptelgetést, amivel egyszerre rakok fel felügyelet nélkül 30 programot, ha olyanom van, tetszetős, hogy szanaszéjjel tudom konfigurálni a rendszert, blablabla... Valahogy a két OS kombója lenne az igaz, bár ezzel nem mondok túl nagy bölcsességet. Például a Windows tárhelyzabáló terpeszkedése zavaró (elég megnézni a Windows-könyvtár méretét a rendszerpartíción), meg az olyan nyomorék dolgok, mint hogy 2014-ben nem lehet billentyűzetről copy-paste-elni a command promptba (még Windows 8.1 esetén sem, a 10-et még nem próbáltam), csak 3rd party szoftverek segítségével (ez most csak egy példa a zavaró dolgokból). Cserébe továbbra is a Windows az elsődleges célplatform, a Linux mindig másodlagos (valószínűleg még jó sokáig így is marad), így sok alkalmazás utóbbira el sem készül, emiatt az ember nagyon sokszor falakba ütközik (és még ha talál is a feladatot elvégző szoftvert, az nem olyan, vagy nem úgy, vagy majdnem jó, de mégsem, vagy tök más megközelítést igényel, stb.). Persze vannak, akiknek simán megfelelnek az alternatív szoftverek is, azoknak tök jó.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák