- One mobilszolgáltatások
- Netfone
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- A GT 7 kap először Android 16-ot
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- Mobil flották
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
korcsi
veterán
Laikus vagyok. Egy hónapja játszom még csak.
X értéke természetesen az aktuális piaci jól vagy rosszul megítélt helyzetétől függ.
Úgy tudtam drágábban kell megpróbálni eladni mint venni.
Ha emelkedő trendből kiszállok az nem bukó, csak elszalasztott lehetőség. Szerintem.
Belevásárolva egy csökkenő trendbe vagy ki száll az ember minél hamarabb csökkentve ezzel a veszteséget, vagy türelmesen kivár hátha javul a helyzet, növelve az esetleges még nagyobb veszteség lehetőségét.
Mi a jó taktika? -
Elbandi
aktív tag
opensource nem garancia semmire, lattunk mar githubos forraskodban is hacket. ja es ennyit a closed sourcerol: [link] es [link] .
nyilvan ha sajat magad buildeled, akkor ezek nincsenek alairva, ugyhogy a hw wallet szolni fog erte.persze hogy nem hasznalnam, mert nem tudom hogy mit modositottal a hw-ben.
de ugyanigy visszakerdezek, ha en adok neked egy PC/laptopot az opensource walletekhez, hasznalnad? -
Ferdzsoo
addikt
Hm. Ezért sem olyan jó a fórum, mert idegből válaszol sokszor az ember.
Értem amit mondasz, a te verziód is biztonságosnak tekinthető, azonban semmiképpen nem felhasználóbarátnak. (főleg a inuxos verzió) kizárólag hosszútávú HODL-ra megfelelő ez szerintem. Abban a pillanatban hogy néha küldeni is szeretnél a walletból, a hardveres verzió a legbiztonságosabb és legkézenfekvőbb...Továbbá: egyszer hozzá fogsz nyúlni hogy használd, abban a pillanatban egy olyan ONLINE gépen kell recovereld a walletet amiről majd küldeni is tudsz, ergó abban a pillanatban ki vagy téve softweres támadásnak, ellentétben a hardware wallettel.
-
Elbandi
aktív tag
a seedet jol elrakod egy pancelszekreny melyere, es onnan addig nem veszed elo amig nincs ra szukseg. "napi" hasznalatra meg ott a hw wallet. bar a hw wallet is lehet hibas, de a soft walletben nagyon meg kell bizni hogy ott nincs-e valami gond (pl hiaba mutatja hogy A cimre kuldi a coint, de valojaban B cellal keszul el a tranzakcio, stb). akinek megvan a skillje hogy a softwallet moge maga epiti fel a securityt, annak lehet azt hasznalnia. akinek meg nincs, annak kivalo alternativa a hw wallet.
-
Ferdzsoo
addikt
Tényleg teljesen mellette vagy, kicsit kerülj jobban képbe a hardweres waletokkal.
A legfőbb erénye az hogy megheckelhetetlen, kollégát is kijavítanám előttem, még amikor rádugod a gépre a privát kulcs akkor sem hagyja el az eszközt, csak aláírja.
Minden más esetben, másféle walletoknál a privát kulcs a gépen/telefonon van ami meghekkelhető, trójai nekiáll, vagy bármilyen jelszó logger/malware alkalmazás hozzáférést szerezhet ha a gépedre kerül.
Mivel a hardweres walletnél ilyen nincs így ez a legbiztonságosabb.
Ha meghal a hardwer, és esetleg nincs időd megvárni míg megjön az új, bármelyik másik walletba helyreállíthatod a tárcáidat a 24 szóval (tehát nem kell hozzá mindenképpen egy új hardwer) csak ugye akkor megint kiteszed magadat a támadás lehetőségének.
Nyílván lehetne latolgatni mennyi az esélye hogy egy desktop walletet feltörnek/vagy trójaid lesz és ellopják a jelszót, de megvan az esélye. Hardweres walletnál ez lehetetlen.
Megint jó kérdés hogy a ma 200e-t érő BTC-d lehet 6-7 év múlva 4 milliót ér. Akkor megérné már neki egy hardwer wallet?
Nyílván 10-20k-ért teljesen felesleges mert drágább a leves mint a hús. -
varmi2
nagyúr
Ki tudja, hogy a feltelepített progi, hogy van megírva. Mennyi kiskapu van nyitva hagyva, amihez ők hozzáférnek.
Egy hardveres walletet egyszer kell megvenni, igen pénzbe kerül, ez tény. De akinek sok millió forintja van kryptóban, annak 20000ft nem pénz a legjobb biztonságért. Ha elromlik, elhagyod, ellopják, akkor is biztonságba van a pénzed. Ekkor sem férnek hozzá. Merte kér kódot, amit csak te tudsz, és 3 próbálkozásuk van, utánna letiltódik. És nincs mód az újra aktiválásra. De te, aki ismeri a seed-et, te veszel egy új eszközt, és arra vissza állítod az ellopottat, így te nem vesztel semmit, csak a kütyü árát. Ami sok milliónal lényetgtelen összeg.
Tényleg olvass utána. És rájössz, hogy ha sok pénzed van kryptóban, és hosszútávon gondolkodol benne, akkor a hardveres wallet az egyetlen megoldás, ami a legbiztonságosabb is. Mert minden szoftvert meg lehet hackelni, minden tőzsdét fel lehet törni. De a hardveres wallet-et nem, mert nem érhető el online, csak azokban a percekben, amikor épp utalsz róla, vagy rá.
Természetesen, aki most kezdi ezt az egészet, és van pár tíz vagy pár százezre kryptóban, annak még nem éri meg egy hardveres wallet. De ha már millió fölött tart, az, akkor elgondolkodhat, egy ilyen vásárlásán. Ebből is van már jónéhány fajta. -
Vektast
aktív tag
Hát az exponenciális göbét a lufi aktuális helyzetének elemzésére szokás használni. Lényegében az 1 hetes pálcikás görbére ráilleszted az exponenciális görbét, amit ha most meg teszek kb 14-15k jön ki. Bár láttam olyan aki azt mutatta ki ezzel hogy annak a csúcsa bizony 30-40k körül mocorog amit én kétlek. Ilyen érték max akkor jöhet ki ha széthúzod a grafikont.
-
-
A hw wallet egyesíti az online tárca, és a paperwallet előnyeit. A kulcsok gyakorlatilag csak a hw walletben léteznek, soha nem tudnak onnét elektronikusan kikerülni, illetve ott jöttek létre, tehát az inputnál sem kompromittálódhattak. Persze lehet illetve kell egy másik hely is, a létrehozáskor a seedet le kell írni egy papírra (az eszköz kijelzőjéről olvasható le), és el kell tenni egy széfbe pl., akár több példányban.
Ha gyorsan kell reagálni valamire, akkor könnyen hozzá lehet férni, viszont sokkal biztonságosabb mintha a gépen lenne, még ha encrypteled is (pl. keylogger ellen nem használ az encrypt). Valamint Trezor esetén 8db coinhoz kap az ember egy központi management megoldást (meg egy password managert), ami kényelem szempontjából sem utolsó. Ha valakinek van nyolcféle coinja, és le akarja őket backupolni coldwalletbe, akkor ahhoz első körben 8db megbízható alkalmazást kell keresnie (ahol sokszor még a "gyári" is kétséges, pl. lásd a tegnap közölt BTG wallet balhét), majd azokból kibányászni a kulcsokat, seedeket, akármit, és ezeket ki is kell nyomtatni, vagy felírni. Eközben a gépen elektronikusan megfordul az összes érzékeny adat, akár többszörösen. HW wallet esetén ez nincs, és csak egy dologban kell megbízni, semmi másban (abban viszont nagyon): a rajta levő firmwareben.
Ha 100%, hogy ilyesmikre soha nem lesz szükség, illetve a fentiekre nincs valakinek igénye, és ezt előre tudja, akkor valóban nincs sok értelme.
Szerintem tök jó üzlet a hardware wallet gyártóknak, hogy egy csomóan nem értik a cryptocurrencyk működését.
Megtettük már többen is, hogy kiszámoltuk a Trezor gyártási költségét (teljesen mezei STM32, oled kijelző, meg pár apróság). Elárulom, hogy filléres cuccról van szó, valószínűleg nem éri el az egész vas értéke a 15-20 USD-t (1db-os kisker árakkal számolva). Ilyet bárki tud csinálni (de tényleg, pár napos arduinos/armos/iot-s gyorstalpaló kell csak hozzá, meg egy multiméter, és egy forrasztópáka, valamint egy aliexpress account), amit viszont nem tud, az a szoftver. Aki pedig tud (mint a Trezor vagy a Ledger fejlesztői), azoknak én röhögve kifizetem a vételárat, a fenti funkciókért cserébe.
-
-
janos666
nagyúr
Túlbonyolítod. Ez egy szimpla szumma, hogy milyen összegig mennyi ajánlat él.
Alapvetően nincs benne a stop, egyrészt mert ebben csak az aktív ajánlat szerepel, a stop pedig csak onnantól lesz aktív, ha elérte az árfolyam az aktiválási pontját, másrészt külön sport a stop-vadászat, amit nem mindenki vesz jó néven.
De crypto-ból azt hiszem még a Bitstamp-on is meg lehetett nézni egy időben a stop-okat, ami szerintem puszta hanyagság vagy hecc volt, illetve elképzelhető, hogy azért csinálja így egy váltó, mert extra díjat akar szedni azért, hogy a stop-ra is használd a külön "rejtett" funkciót (amit felkínálnak másra is, nem csak stop-ra, de mindig extra díjért [mármint ki és hogy, ez most elvi példa]). -
Igen, de mindenki megondolhatja magát menet közben, mielőtt elérné az általa kijelölt árat. Ez csak annyit jelent, hogyha most azonnal földindulás történne, akkor hol lennének a kötések. Ezeknek az ábráknak csak az közepével érdemes törődni, ott van a valós mozgás. De azzal is úgy, hogy megnézed a főbb valutákkal a keresztajánlatokat a napi forgalommal gondolatban súlyozva, különben egy dollár/crypto önmagában elvisz a málnásba, ha éppen egy zsák eurós ajánlat hever kötésre várva.
A mennyiségi szám azt jelenti, hogy a közepétől addig a pontig összesen mennyi ajánlat van letéve.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Kriptovaluta adásvétel a topikban tilos!
- Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 - UK billentyűzet
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép PC Játékra! I3 10100F / RTX 2060 12GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Bomba ár! Dell Precision M4600 - i7-QM I 8GB I 500GB I Nvidia I HDMI I 15,6" FHD I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged