- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi Watch 2 Pro - oké, Google, itt vagyunk mi is
- Magisk
- Középkategóriást mutatott be újra az Oppo
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Milyen okostelefont vegyek?
- VoLTE/VoWiFi
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
Met
nagyúr
válasz
W. A. Lacky #2290 üzenetére
Ha nem zárt az objektum akkor nem tudod kitölteni színnel de a körvonalát is csak úgy ha jobb gombbal klikkelsz egy színre a palettán.
-
Met
nagyúr
válasz
W. A. Lacky #2288 üzenetére
Akkor a vonal nem vonal.
Véletlenül nem nyomtál Ctrl+Shift+Q-t miközben a téglalap ki volt jelölve? Mert úgy tudod a vonalat objektummá konvertálni. -
Met
nagyúr
-
Met
nagyúr
válasz
TigerCat #2182 üzenetére
Mi cégnél akkor váltottunk 12-ről X5-re amikor már kezdett kínos lenni hogy a kapott grafikákat mindig újra el kellett küldetni visszamentve és az újabb adobe fileokat rosszul nyitotta meg.
Egyedül talán a Mesh fill ami hasznos a 12-höz képest, bár nem nagyon használom. -
Met
nagyúr
válasz
Teszike #2177 üzenetére
Ahogy ugrik a verzió szám növekszik a file méret is, mondjuk 37 megáról 1,6 giga az nagyon sok.
A mentés ablakban nincs bepipálva valami? pl. színprofil beágyazás
Jött már ki rá valami javítás? Érdemes frissíteni.A corel font kezelőjét soha nem használom, Amp font viewer.
Nem temporary/ideiglenesen telepíted? Mert akkor tűnik el újraindítás után a fontlistából. -
Met
nagyúr
válasz
Mela Kehes #2173 üzenetére
A régebbi Corelekhez adtak könyvet amit lehetett lapozgatni, az X5-höz már nem, ott a cd-n van egy pdf amiben a clipartokat meg lehet nézni.
Annyit tudsz tenni hogy az Open vagy Import ablakban a nézetet át állítod nagy vagy extra nagy ikonokra. -
Met
nagyúr
válasz
Mela Kehes #2149 üzenetére
Igen de inkább ai-t, eps-el szoktak gondok lenni.
-
Met
nagyúr
válasz
Mela Kehes #2147 üzenetére
Ne Corel Trace hanem Vector Magic.
-
Met
nagyúr
válasz
Mela Kehes #2141 üzenetére
Miért akarod minden áron corel-el generálni a kódot?
-
Met
nagyúr
Valószínűleg azért nem tudod szerkeszteni a szöveget mert már görbe (ez azt jelenti hogy a betűk nem font elemek hanem sima objektumok).
Ha kevés a javítani való akkor megpróbálhatod a meglévő betűkből/objektumokból kipótolni, ha sok javítani való van akkor be kell írnod újra és keresni egy hasonló betűtípust.
Vagy a file készítőjétől elkéred a fontot amivel készült a szöveg. -
Met
nagyúr
válasz
D347HBR1NG3R #2108 üzenetére
Patch-ek?
-
Met
nagyúr
Ha jó minőségű a kép próbáld meg a Vector Magic-el vektroizálni, ha rossz a kép és csúnya lesz a végeredmény akkor újra kell rajzolni.
D347HBR1NG3R hát igen, ez így elég nehéz
Mindig ugyan annál a műveletél/file-nál lép ki vagy mindegy mit csinálsz? Újabb Corel-el próba? Corel újratelepítés?
-
Met
nagyúr
válasz
albinolynx #2091 üzenetére
Vagy teli objektumok és akkor a sorrenddel tudsz játszani mi látszódjon pl. a nyakkendő teli és rátakar a nadrágra.
Vagy minden külön objektum és csak akkora ami látszik, nem takar rá semmi semmire. -
Met
nagyúr
válasz
albinolynx #2089 üzenetére
Corelben csak olyan objektumot tudsz kitölteni színnel ami zárt.
-
Met
nagyúr
válasz
ds podium #2031 üzenetére
Kiválasztod az ellipse tool-t és amikor rajzolod a kört nyomva tartod a Ctrl bill-t. Így nem tudsz csak szabályos kört rajzolni, de ez vonatkozik a négyzet rajzolóra is.
Aztán mielőtt beírnád a kellő méretet arra figyelsz hogy oldalt a lakat be legyen zárva, vagy mindkét helyre ugyan azt az értéket írod be.Megrajzolod az első perc indexet (egy függőlegese vonalat), a körhöz igazítod hogy vízszintesen a kör közepén legyen és függőlegesen a kör tetejénél.
Kettő kattintasz a vonalra, (nem gyorsan egy más után) csak hogy lásd a forgató nyilakat és a vonal közepén lesz egy kör benne egy ponttal, azt megfogod az egérrel és leviszed a kör közepe felé.
Ha odaértél akkor az objektumhoz igazítás odahúzza. -
Met
nagyúr
Amikor más programból exportált grafikát nyitsz meg corelben előfordul hogy nincsenek összekötve a csomópontok, sőt előfordulhat hogy több vonal van egymáson.
Ezt szopás lesz mindenképpen rendbe rakni, kijelölöd a vonalakat ctrl+l és egyesével join two nodes.Amíg görgeted nem látszik, ha megállsz kirajzolja.
-
Met
nagyúr
Esetleg exportnál a color mode palettedre és ott lehet valamit mahinálni azt hiszem hogy a plusz körvonal színét kiveszed. De attól még ragyás marad
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1936 üzenetére
Nincs ilyen.
Ha megy úgy hogy több darabból rakod fel akkor csináld úgy mert gyorsabb mint kitökölni hogy mennyire kell megtorzítani.
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1933 üzenetére
Nem mutatnád meg hogy mit szeretnél is milyen lett a végeredmény?
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1931 üzenetére
nm
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1929 üzenetére
Fogalmam sincs
Csinálsz egyet, kivágod, rápróbálod, ha nem jó akkor módosítasz rajta és újra próba. -
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1927 üzenetére
Igen, azzal tudod torzítani, rákeresel hogy envelope tool corel tutorial biztos találsz segítséget, videó formájában is.
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1925 üzenetére
Envelope tool kell neked. [link]
-
Met
nagyúr
válasz
Adrienne69 #1923 üzenetére
Nem egészen értem mi a gondod.
-
Met
nagyúr
Már régóta keresem a lehetőséget hogy egy megnyitott dokumentumba egy fix helyre az aktuális dátumot berakja a Corel automatikusan. Egy munkalap sablonról van szó.
Találtam macro-t, azt most beraktam a sablonba, ha esetleg holnap nem futna le magától hogy tudom automatizálni? -
Met
nagyúr
válasz
FazekasLaci #1852 üzenetére
X6-ban hogy lehet kikapcsolni hogy egy téglalap sarkához viszem a kurzort akkor lekerekítse?
Mert sok sarokhoz illesztenék de így nem tudok mert kerekíteni akar -
Met
nagyúr
Hogy szeretem amikor kapok egy grafikát és tele van b@szva segédvonalakkal és még a rács is látszódik
-
Met
nagyúr
X5-be hogy tudnám beírattatni automatikusan a progival az aktuális dátumot egy szövegdobozba?
X6-ba ki lehet kapcsolni azt hogy egy téglalap sarkához viszem az egeret akkor átvált round cornerre és nem az objektumot fogom meg hanem elkezdi kerekíteni?
-
Met
nagyúr
Nekem is tegnap óta van ez, akkor megnyugodtam hogy másnál se jó, akkor nem a gépben van a hiba
pilóta: igen lehet úgy is de egyrészt ott a kép eredetiben a Corel fileban ahonnan el tudom exportálni bármikor, mert Corellel nem szerkesztek bitképet, másrészt akkor meg dupla annyi helyet foglal el a kép mert ugye megvan a forrás file mit bitkép és a corel fileban is foglalja a helyet.
-
Met
nagyúr
válasz
TESCO-Zsömle #1693 üzenetére
OK
A Corel-el nem tudsz ilyen képekből méretet levenni. Más kérdés?
-
Met
nagyúr
válasz
TESCO-Zsömle #1691 üzenetére
Szerintem ilyen képek alapján esélytelen, pontosan (vagy legalább is megközelítőleg) merőlegesen kellenének képek minden oldalról mert így torz képeket látsz, nincs mihez viszonyítani.
Én azt csinálnám hogy a képek alapján megrajzolnám a műszaki rajzát (például) így már a rajzon látszik hogy ha valami aránytalanul el lenne méretezve.
Ha megvan a rajz akkor már tudsz méretet is mert be állítód hogy pl. a talp 1 méter széles legyen, akkor már tudsz méretet mérni a többihez.Ha egy papírra lerajzolod akkor szívesen átteszem neked Corelbe vagy Illuba.
-
Met
nagyúr
válasz
TESCO-Zsömle #1689 üzenetére
Van minden oldalról kép?
Van olyan elem ami minden képen rajta van?
Nem publikusak a képek? Elmondani nehéz, főleg hogy nem is dolgoztál még Corel-el. -
Met
nagyúr
válasz
Picturemaker #1517 üzenetére
Hát akkor "printeld" a pdf-et, printelve kisebb lesz a file méret. Corelben is kipróbálhatod.
Akkor is kell a vágójel ha megmondod a nyomdának, hogy x mm a kifutó a grafikán?
-
Met
nagyúr
válasz
Picturemaker #1515 üzenetére
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Samsung Galaxy A40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo S10-2 Intel Atom retró csajszis netbook eladó
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, 6/128 GB, Kártyafüggetlen
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Plus - Yellow - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest