Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Healbacsi #443 üzenetére

    Engem nem egszer tamadott be az a civ, amelyikkel 15+ volt a viszonyom.. hogy miert?.. mert korbehoditottam, es nem tudott merre terjeszkedni.
    Civ4-ben úgy működik, hogy ha Friendly a státuszod egy adott civ-el, akkor nem fog megtámadni. Kivétel volt ez alól Montezuma, Orániai Vilmos meg talán még 1-2 vezető, akik baráti viszonynál is támadhattak. Ez a rész pont elég jól kiszámítható volt a régi civ-ben, mint ahogy az is, hogy ha visszautasítod az ellenfél kérését, akkor -1 pontod lesz, ha más vallásod van, akkor Sztálinnál -1 pontról indulsz, Izabellánál -4 pontról, szóval minden szépen tisztán le volt írva.
    Civ5-ben az egyetlen visszajelzés talán az animált vezetők testbeszéde lehetne, de azért ne bohóckodjunk már, hogy a Civ-ben az alapján kell döntenem, hogy az ellenfél renderelt fejének mennyire tűnik őszintének a mosolya.

    (#444) trigorin
    Ráadásul úgy tapasztalom, igenis számít az, melyik nemzet ellen fordulsz, figyelik a tevékenységeid, és reagálnak rá.
    Ebben biztos vagyok, hogy így van, csak az a gondom, hogy 4 lejátszott játék alatt egyszer sem fordult elő, hogy értesültem volna erről. Például volt egy civ a másik kontinensen, soha semmit nem üzleteltem vele, de egyszer csak beszólt, hogy alacsony a boldogságom és egyből hostile lett. Biztosan van oka annak, hogy így történt, de a játékban kb. ez semennyire nem látszott sehol. Egyszerűen nem látod előre, hogy egy-egy lépésed milyen helyzetet fog teremteni a diplomáciában, pedig a játék maradék része lényegében pont erről szól, hogy előre kell tervezni.

    Egyébként a civfanatics-ról le lehet tölteni egy táblázatot, amelyben az ellenfelek jellemvonásai vannak számszerűsítve, szépen leolvasható belőle, hogy például Gandhi miért játszik annyira pocsékul a játékban :D .

    Hogy jót is írjak: az kifejezetten tetszik a civ5-ben, hogy a gépi ellenfelek is aprítják egymást rendesen, kontinenseknél általában mire felfedezem a többi földrészt, legalább egy olyan civilizációt kiirtottak, akikkel nem is találkoztam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák