Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Olyan minőségibb (50-60-70-80k br. belefér) hordozható, akksis, mobil hangszórót keresek, amin van USB bement is, az-az pendrive-ról is képes zenét lejátszani. Létezik vajon ilyen? Próbáltam google-zgatni, de sajnos ahol láttam az USB bemenetet, ott kizárólag a telefon töltésére funkcionált..

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Br. 60k környékéig melyik BT-s hordozható, akksis hangszóró most a best buy?

    Ezeket néztem gyorsba: JBL CHARGE 3, BOSE SOUNDLINK MINI II BLUETOOTH.

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Köszi nektek, a JBL-t sikerült meghallgatnom Győrben az Extremeaudio-nál, hát őszinte leszek, engem nem győzött meg. Melléraktunk egy Klipsch Groove egységet is, ami pontosan fele annyiba kerül most, óriási különbséget én nem hallottam közöttük, pedig ez egy fizikailag is kisebb termék, ráadásul hifiszobában hallgattam őket.
    Filmezéshez pl. abszolút hibátlan volt a JBL, klasszikus zene is szépen szólt, de egy picit zúzósabb zene dinamikája, basszusa abszolút nem jött át. Mondjuk a mélyhanggal gondolom az összes hasonló kompakt mobil BT-s egység küzd.. Vagy lehet túl nagyok az elvárásaim a kis autó hifis u-Dimenson rendszerem után.

    Noh mindegy, körbejárom még a témát és meghallgatok még párat.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok, van valakinek tapasztalata a Bang & Olufsen Beoplay A1-gyel?

    Videó.

    Valóban ennyire jó?

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Gondoltam írok egy kis tapasztalatmegosztást.
    Régóta gondolkodtam már egy BT-s, hordozható hangszórón, leginkább mobil célokra, utazás mellé (nem útközben, még mielőtt valaki feltételezné..)
    Szóval, annó elmentem az Extrémaudio-ba, moziszobába több típust is meghallgattam, egészen 30k-tól, a 80k-s JBL-ig, akkor úgy döntöttem h mégsem lesz ilyen kütyüm, mert az összes szar volt. Semmi mély, semmi közép, csak egy standard hangszínen szólt az összes, minimális "térérzet" nélkül, pedig nem vagyok audiofil, de egyiknél sem éreztem h pénzt adjak valamelyikért is..
    Noh most, az egyik kollégámmal beszélgettünk utána erről, ugyanezt az utat végigjárta, majd kikötött a Beoplay-nél, ő egy A1-et vásárolt, meghallagttam és tudtam h ezen a nyomon kell elinduljak.
    Végül 1-2 tesztet követően egy A2 Active-ra esett a választás. Nem kis darab, úgy két tenyérnyi, viszont csak 4cm vastag, így megmarad a mobilitása, utazáskor nem foglal annyi helyet. Minőségét, csomagolását nem fírtatom bővebben, tömör alu műanyag ráccsal, gagyi nem lehet, és nem is az.

    Egy fontos dolog, amin kihűltem, h táp nem jár hozzá, csak egy C-type usb.. 100k-s terméknél ezt gáznak érzem.
    Noh de a hang. :) Röviden, qrva jó. Nyilván megvannak a határai, valahol azt mondom h kellemesen úgy 20-25 m2-es teret "szól be", de van térérzete, vannak magashangok, gyárilag ugyan a mély nagyon eltompított (inkább pop, akusztikus zenére hangolva) de a gyári applikácóval tökéletesen testre szabható és a mélyen is lehet húzni. Amit fontosnak tartok h nem csak valami mélyszerűbb dobozhang generálódik, hanem valódi mélyérzet.
    Nálam ezzel a beállítással nyútja a legkellemesebb hangot. Próbáltam rajta minde zenei stílust, az általam kedvelt műfajok így szólaltak meg számomra a legszebben, viszont több egyedi hangprofilt is el lehet menteni, én csináltam még egyet filmezéshez és kész.
    A gyártó által marketingelt 3D hangzás azért erős túlzás, ugyan a hangszórófelépítés tükörszimmetrikus, de az egységhez oldaláról közelítve azért érezni h nem szól úgy, mint szemből.
    Zárt és nyitott térben is baromi sokat számít ha az ember a sarokba helyezi el, bár ez gondolom minden ilyesféle kütyünél egy bevált, mindenki által használt trükk.

    Összegezeve, számomra megérte, ebben az ársávban ha fontos a hordozhatóság, relatív kompakt, kényelmeseb szállítható méret, szerintem jelenleg nincs jobb a piacon.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Krill77 #4036 üzenetére

    Szia, nem ismertem ezt a gyártót, de most h mondtad, kipróbálom majd.
    Alapvetően az volt a lényeg, h relatív minél kesekenyebb legyen.
    Motorozáskor pl. oldaldobozban minél kevesebb helyett foglaljon.
    De ahogy néztem az sem túl vastag.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák