Új hozzászólás Aktív témák
-
lumpy92
aktív tag
-
fonok87
aktív tag
válasz
#75376384 #4378 üzenetére
Az első mondatra meg akartam kérdezni hogy "miééért" de aztán elolvastam a másodikat
Sajnos a zoom és társai (zoom, pan, intellizoom) nem vehetők ki az undo listából :/ (ez pl szerintem idegesítő, és nem amiatt hogy megszoktam pl. az Allplant, mert mióta elsőéves egyetemistaként elkezdtem használni az AutoCADet azóta bosszant)
Duplikált vonalak törlésénél mi a cél? Ha az hogy automatikusan mindet akkor passz. Overkill parancsnál 0.0 tolerancia esetleg? Egyébként egyesével ki lehet törölgetni, katt, del, katt, del... amíg el nem tűnik és utolsót visszavonni. Mondjuk ezzel egy társasház alaprajzánál elmegy a projektre szánt munkaidő nagy része -
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3456 üzenetére
Alapjában fizetős, dwg-ben meg szerintem nem nagyon találsz ilyet max ingatlan nyilvántartási térképet. De ha felhívod a FÖMI-t akkor adott esetben adnak adatokat ingyen diplomamunkához meg iskolai munkákhoz persze kérni kell és a képző intézménynek is igazolni kell a kérést.
Amúgy szerintem ha be hivatkozod ki mikor hol készítette akkor használhatód , nem hiszem, hogy bármi diplomamunka miatt fog támadni, hogy felhasználtál egy Budapest térkép kivágatott - főleg ha normálisan be van hivatkozva, ami amúgy is követelmény - .
A C. verzió a Katonai térképészeti "intézet" nekik van pdf, tiff , lehet még dwg is de erre most nincs lehetőségem , hogy ellenőrizzem. Ők 1:25e, 1:50e körül térképekkel rendelkeznek általában az 1:10e a FÖMI-nél van.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3412 üzenetére
Amúgy mi volt az indok, hogy miért nem lehet ? Csak mert az agyam elszáll néhány bürokrata idiotizmusa miatt. Úgy védik mintha ezzel bankot rabolnál, mikor csak szeretnél a meglévő adatokkal valami újat létrehozni.
Amit nagyrészt mégis csak állami vagy adófizetői pénzen szereztek, csináltak, adminisztráltak.
Alapból jól lenne, ebben - másban talán nem - eljutni mondjuk az USA színvonalára : lásd. HEC-RAS -
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3410 üzenetére
A MOL mögött voltál az adattárban ? Igazából már vagy 10-15 éve nem igazán megy a volt MÁFI-s talajmechanikai adattár, rossz volt a koncepció ezért annak ellenére, hogy ha minden igaz kötelező adatszolgáltatás kellene már nagyon régen szinte senki nem küld be semmit.
Amúgy néhány jó tanács:
- ha van lehetőséged kérjél pöcsétes papírt a sulitól, hogy miből írsz szakdolgozatot, legyen benne mondjuk a helyszín lehatárolása ezzel a papírral ha nem nagyon szőrős szívűek akkor talán adnak kedvezményt
- ezzel kérhetsz adatott a FÖMI-től a Bosnyák téri ügyfélszolgálaton, "katonai" térképek, stb. (De előtte beszélj velük , hogy nekik hogyan és milyen formában kell az igazolás , nehogy fölös köröket kelljen futni.) -
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3401 üzenetére
Amit Ödike mond jóval egyszerűbb és járhatóbb út, bár az kétségtelen sokat dob egy dolgozaton ha szép és érdekes , látványos de mégis egyszerű informatív ábrák vannak benne. Az más kérdés, hogy 1 fúrás szelvényt vagy több fúrásszelvényt akarsz így 3d-ben bemutatni.
Szerintem egyet fölösleges többet ha valamilyen hálózatban vannak már érdekesebb mert így be lehet mutatni, sok mindent talajszerkezet, talajvíz, stb. elhelyezkedését és ha ezt a feltárás céljaként épülő építmény - persze ha ez a cél - sémájával összerakod nagyon szép lehet. Az kérdés, hogy megéri sok sok munkaórát egyetlen ilyen "ábra". Az külön kérdés, hogy a "csili-vili" nem viszi-e el nagyon a mélyebb értelmet és a magasabb értéket egyfajta designos de talmi irányba. (pl: építész vs. mérnöki megjelenítés, sok esetben az építész gyönyörű de tartalmilag kidolgozatlan és hibás, az építőmérnöki "ronda" de mélyen kidolgozott. - persze ez eltérő is lehet)
Jó tanácsnak annyit, hogy én inkább a célközönség (értékelők) által alkalmazott szoftverek eredmény anyagait raknám be, ezzel is mutatva, hogy te nem csak szebbé de értéksebbé is akarod tenni a munkádat és ismered a szakma által általánosan alkalmazott rendszereket.
Néhány link:
http://dc-software.tervezoszoftver.hu/tervezo-program/geotechnika-arak&sessionId=l3j5ekfjhfs1urp1b5scr8ggt7
http://www.monarch.hu/_term/_sofistik/_fides/fides_letoltes.shtml
http://www.geosoftware.hu/geotechnical-software/
Az első kettő letölthető és kipróbálható 14 nap - 6 hét időtartamra. A harmadik 20 eur-ért ad diák licenszet.
Ródzser Mór: de a késztermékből mi lesz ? Értem alatta a cső lézeres vágása után ?
-
Ödike
tag
válasz
#75376384 #3401 üzenetére
Nem problémás, de sok vele a macera.
Én hasonlót csináltam, de nem sok értelme volt.
(csak 3d-ben forgatva tudod látványosan megnézni, megmutatni)
Úgy tudod megoldani, hogy a fúrások helyén az egy réteghez tartozó magasságokból kialakítasz egy felületet, és minden következő talajréteggel igy teszel. Ezeket meg lehet már jeleníteni, de ezzel már voltak gondok.
Egyszerübb, ha hossz-szelvény szerűen talaj rétegszelvényeket kreálsz, és ezeket mutogatod a szakdogában.Viszont!
Nem tud valaki olyan helyet, ahonnan colos szerelvények rajzait lehet letölteni?
(elzárók, idomok, légtelenítő, stb)
Előre is köszi! -
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3367 üzenetére
Most én sem arra gondoltam, hogy kinek legyen igaza vagy ne legyen igaza, csak úgy gondolom amit írtál az egyszerűbb a méretezési probléma megoldására és talán ha mm/regység helyet cm/regységet javasolunk dani -nak akkor leválasztjuk a méretezés kérdéséről a "méretarány" kérdését és így beállítja hosszabb távon neki is jobb lenne az általad javasolt megoldás.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3364 üzenetére
De az egészet megcsinálhatod úgy is, hogy egy rajzi egység 1 cm így neked is igazad lesz és danimnet is jó.
Habár igazából egy digitális rendszernél kicsit faramuci - a rajzi egység megfeleltetés kérdése - hiszen a digitális rendszerekben a méretarány menetesség a lényeg még ha ez 100%-osan megvalósíthatatlan is.
Off:
Mivel sokan foglalkoznak itt olyan tevékenységgel aminél szükség van közműadatokra, felszeretném hívni minden EON területén dolgozó kollégát,m hogy a www.kozmuvek.hu oldal lehet online közműadatokat igényelni. Ez azért fontos mert kb. 1/4 ára van így az adatoknak mintha az ügyfélszolgálaton / közműegyeztetőkön keresztül akarnád megvenni.
-
daninet
veterán
válasz
#75376384 #3362 üzenetére
Köszönöm a választ, de alapvetően nem ez a gond. A méretvonal jól van beállítva, az 1 érték ott jó ahol a képen van, csak nem méterben, hanem centiben. A DIMSTYLE-ban is ugyanezen méretek vannak, 1, 1.5 stb de nem a leírt szám nem jó, hanem maga a kótavonal nem centiben volt mérve ezért lett hatalmas. De 30 perc után kukáztam az egész rajzot, átvittem ami a lapon volt ctrl+c-vel egy újba. De a probléma nem szűnik meg, csak máshol jön elő.
Van már egy templatem, azzal kezdtem, hogy csináltam egy centiset. Minden jó, működik, minden cm. Létrehozok egy View-t átdobja mm-be
Holott az Options menüben a QNEW-hoz be van tallózva a templatem és abban centi minden. Visszaállítom, és van pár dolog ami nem változik meg ezzel, és megint kézzel kell átírnom, de ott szerencsére át lehet.Nem dinamikusak a számok a mértékegység változásával egy csomó helyen és ez már simán bug kategória. (meg van ahol egyszerűen nem cseréli le a mértékegységet, lásd a fentebbi kép)
-
Rodzser Mór
senior tag
válasz
#75376384 #3355 üzenetére
Kiírja, de mondjuk volt 15 darab FILLET parancs. És ugye pl PAN-nal már egy másik részét látod a rajznak. Ahol a lekerekítés volt, azt meg nem látod már. Illetve nem látnád, ha a zoom+pan-t sem vonná vissza.
Engem az is zavar az UNDO-ban, hogy rajzbeállításokat nem von vissza, pl layerek, osnap settings satöbbi.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3307 üzenetére
Kétségtelen , a két méretezési stílus az egyik megoldás, de ősszintén a mákostésztában - értem M1:100-as alaprajz - ami mondjuk egy engedélyes terv , folyamatosan variálni kicsit sok móka - de ez az én véleményem - . Rémképeimben az szerepel, hogy ezt a problémát a Grafi az Archicadben megoldotta
Amúgy meg annyi gyors billentyű kombinációt kéne megjegyezni lehet, hogy inkább kéne egy xkeys és ráprogramozod
mdk01: Amúgy ez elsősorban talán azért van mert valahogyan jobban néz ki meg valamiért a gondolkodásban is az maradt meg, hogy méter alatt cm -ben mondod, és abban is gondolkodsz míg méter felett meg méterben. Pl.: Senki nem mondja , hogy :.."ide egy 0,75 m-eres ajtó kell ... mindenki 75 -ös ajtó kell, ide meg 60-as, ide meg 90-es.... "
vzarmo: Excel: szerintem sehogy , de szerintem nem is kell, a rajzra rányomod a befoglaló vagy fő méreteket aztán ahogyan beszúrtad , úgy igazítod ahogy a tipográfia adja a méret rajta lesz, de ez megint az én véleményem.
-
commanDOS
senior tag
válasz
#75376384 #3248 üzenetére
Hát valószínű magában a rajzban van így beállítva, mert kimásoltam az egészet egy régebbi rajzomba és onnan nyomtatva minden működik, ahogy eddig. Elolvastam egy súgót és azt írja, hogy van szín szerinti stílus táblázat (ezt szoktam meg), itt a színekhez tudsz rendelni mindent és egy oszlopban van az összes szín. Ez a .ctb. A másik a .stb az talán vonalvastagságokhoz rendeli a dolgokat, na nekem most csak ezeket adta be.
2007-est használok egyébként, kizárt dolog, hogy váltsak. -
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3244 üzenetére
Igen ezt én is megfigyeltem, valamiért a spanyol nyelvű lakosságban nagyobb az ilyenfajta megosztási hajlam. A HP tudományos számológépekhez felelhető programok nagyobb része - az én megfigyelésem szerint - spanyol, mexikói, stb.
Talán ez azért is van mert a "nyugati" országokban meglehet abból élni, hogy tanfolyamokat , oktatásokat , prezentációkat szervezel és tartasz, míg mondjuk dél-amerikában és egyéb helyeken az önfejlesztés dívik. Ezért az önfejlesztők a közösségi megbecsülésben és ismertségben kapják meg azt amit itt a bankszámlában megjelelő 0 adnak vissza.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3242 üzenetére
Semmi gond, igazából én arra jöttem rá, hogy lehet az autocad meg a lispes oldalak tele vannak szupi kis rutinokkal meg parancsokkal de kb. 30 perc mire megtalálom, megtanulom, és használom 1-2x majd ha nem használom sokszor ugyanazt akkor az újra használat is legalább 10 perc. Ezalatt egy blokk generálás vagy copy, paste 1-3 perc.
Amúgy csinálni kellene egy tutoriált - pont az ilyen macerás de hasznos megoldásokról - magyarul, szájba rágossan de én is sok mindent nem használok vagy nem értek, és időm sincs sokszor.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3188 üzenetére
Azért én inkább azt javasolnám neki, hogy olyannal tanuljon amilyen nyelven ma jobban beszél. Ha megvan a jártassága akkor Kínai Autocaddel is elboldogul később. A tanulásnál meg szerintem jobb ha a motherlangot koptatod mind bármilyen másikat.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs előnye pl az angol nyelvűnek - mert ha tervben van mondjuk egy Londoni , stb. munka vállalás, Erasmus vagy Campus szemeszter, stb. - akkor előnyös lehet vagy ha olyan héjat kell használnia az autocadhez amit nem fordítanak magyarra.
De szerintem ma már szinte minden szoftverhez 0,5 év után van nyelvi csomag , ami nem rossz és ha ki is megy dolgozni adott esetben felrakhat egy magyar csomagot is legálisan hála annak az értelmes programozónak aki végre belerakta az autocadbe is a nyelv változtatás lehetőségét.Mintafeladatok: bármelyik karon a honlapokon van egy vagon feladat, 2d - 3d , kockologiai, gépészeti, stb. amit lehet szerkeszteni. Ha sima Autocadet tanulod mindegy milyen típusú feladatott csinálsz mert a lényeg ugyanaz vonalzó helyett számítógéppel szerkesztesz. Aztán majd úgyis jönnek a szaktárgyak amik újabb és újabb problémákat vetnek fel amire akkor meglesz a javasolt megoldás is, ami helyett persze te is találhatsz ki jobbat vagy egyszerűbbet pl.: rajzok eltérő méretarányú "újraszerkesztése'.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
#75376384 #3183 üzenetére
(#3182) Godlike79: gondolom úgy, hogy előnézetben csak bizonyos méretek látszódjanak, hátul nézetben pedig megint mások stbstb. ez szerintem nem olyan nagy probléma tekintve, hogy a kotta csak egy pontként jelenik meg, más oldalról nézve.
Én ezt úgy értettem hogy más méretarányú kottavonalak, de túlbonyolítottam.
A Structural Design-t javasolni akartam, de gondolom a ConSteel már megvásárolt szoftver, így nem erőltettem. -
kriszpontaz
veterán
válasz
#75376384 #3179 üzenetére
Ha a rajzot forgatod, a koordináta rendszered sajnos marad és más program nem fogja megfelelően kezelni. A koordináta rendszert kell elforgatni, vagy legalábbis a Z irányvektort átírni véleményem szerint, de hozzáteszem hogy statikai programmal még nem volt szerencsém közelebbről megismerkedni.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3176 üzenetére
Oké így már értem - én is azt tanácsoltam volna amit te tettél a.) verziónak - , alapjában akkor már csak az a kérdés,hogy akkor mondjuk egy térráccsal mit csinál a program
. Mert ezek alapján vagy hibát jelez majd és kiakad , vagy szépen ész nélkül megeszi, ebben az esetben meg k.... kíváncsi lennék , hogy lenne az X,Y, Z koordináta megosztása.
Off topic: szerintem mindenkinek jó a negatív info is, hátha jön valaki és azt mondja mi vagyunk a lükék mert ezt meg ezt kell csinálni és vojilllááá mükögyééé és mükxik.
-
Nisida
aktív tag
válasz
#75376384 #3174 üzenetére
Hello!
A kibicnek semmi nem drága alapon: csak dxf-et fogad el a program, mondjuk koordinátákból álló csv, excel stb. nem jó mert ott egy egyszerű helycserével megoldható lenne.
Tisztázó
kérdés: amikor azt mondod elforgattad akkor mit forgattál a tengely vonalakt vagy csak a koordináta rendszert ?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Napelem
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Amazon Kindle
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- EA Sports WRC '23
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával, hibátlan működéssel
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest