- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Yettel topik
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Magisk
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Teljes külső kijelzővel hódítana a Flip7, ami kapott egy kistestvért is
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Dark KillerX #14433 üzenetére
Nem a DX10-zel van a baj, hanem a G70 architektúrájával. 880 batchre dolgozik minimum a Dynamic Branch Shaderekkel. Asszem a HD 2600 az 48 batchre számol. Látható, hogy a GeForce mennyivel több munkát végez. Az újabb játékokban semmi esélye a modernebb rendszerek ellen függetlenül az API-tól. Jó példa az Unreal Engine 3. Ott már egy Radeon X1300-zal (asszem 16 batchre számol) sem tartotta a tempót a GeForce 7900. Persze a sebesség mindkét karinál nudli.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Calibos #3516 üzenetére
Nem, mert nincs más választás ebben a kategóriában. A HD2600XT nekem kevés a HD2900XT pedig drága. A GF8-ból köszönöm nem kérek, a G92-ről meg semmi infó.
Ergo vagy HD2900Pro, vagy várok amíg lesz valami (ezt a tevékenységet, egy éve elég magas szinten űzöm)...
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mindkét karin R600 lesz, tehát 80nm. Az R600 kihozatala pedig kiváló, már biztos nyertek rajta annyi pénzt, hogy érdemes kiadni minimális nyereséggel is. Amúgy félelmetes ez a mostani Ati gyártástechnológia, ha egy 720millió tranyós chipből alig lett hibás darab.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Ragnar_ #3053 üzenetére
Mármint az AMD-től? Szerintem az R600 elvei az R700-ban is megmaradnak. Az R800 pedig kérdéses, de eléggé rugalmas az R600, hogy epítkezzenek rá, még egy generációt.
Az nV elvileg leállította a G90 fejlesztését. Gondolom a G92 egy javítgatott G80 lesz. Ezután passz, nem tudom, hogy az nV mennyi ideig szeretne a piacon maradni, mert a CPU-GPU párosítás miatt idővel kitessékelik a piacról.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
A textúra az fontos elem, de közel sem ezen múlik a végleges grafika. A nagy sávszélesség igazából az AA miatt van a HD2900-nek. Meg persze rengeteg shader a textúrából veszi az adatot.
Az egész kulcsa az ALU:Tex arány. Minél nagyobb annál több ALU erő van a rendszerbe, mivel a legtöbb fejlesztést ebbe az irányba terelik az észrevehető fejlődéshez nem kell majd a jelenleg alkalmazotnál nagyságrendekkel jobb memóriasávszélesség és textúrázó erő. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az MSAA-re nincs lehetőség, a Shader Based AA-val az R600 lesz jobb, ez is fontos gondolom.
Az AF pedig a blur miatt értelmét veszti, de már pár fejlesztő felvetette a shader alapú szűrés lehetőségét, ami valjuk be nagyságrendekkel jobb minőséget eredményez.
Miért kellene a fejlesztőgárdát elküldeni? Teljesen jó GPU-t csináltak, én valami ilyesmit vártam az nV-től is már az elején. Innovatív, sok problémára megoldást kínál. És az x1000 szériával ellentétben támogatja a szabvány összes pontját.
Nekem az a fontos, hogy ha most veszek egy VGA-t akkor azt minél késöbb kelljen lecserélni, ezt jelenleg az AMD-től kapom meg. Ha az nV újra értékelhető megoldással áll elő akkor majd érdemben elgondolkodok rajta.
A következő fejlesztéseket is ez a gárda fogja csinálni. Az emberek meg majd rájönnek mit kell venni amikor látják, hogy mennyire időtállóbb a HD2000. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem.
Arról van szó, hogy a HD2900XT 470GFLOPS-ot tud amit a MAD utasításból szedi össze. Ez úgy jön ki, hogy 320SP * 2 (a MAD utasítás két FLOSP, mert ugye x*y+z, két művelet van benne) * órajel.
A 8800GTX az egy Stream procin tud végezni egy MAD utasítás, majd rögtön annak az eredményén tud egy MUL-t (x*y - egy művelet). Tehát 128SP * 3 * shader órajel. Ez kb 518GFLOPS. Persze az extra MUL-t alig lehet használni, így pusztán MAD számítási teljesítmény ténylegesen gyengébb.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
És ha a textúrázás fejlődne akkor az miért lenne jó nekünk, több memória, nagyobb sávszélesség. Egyre jobban függne a GPU a memóriától, arról nem is beszélve, hogy a texture fetch milyen elérési időt követel.
Az ALU:Tex arányt növeled akkor a számítási kapacításra helyezed a hangsúlyt ami jelenleg nincs kihasználva, tehát bőven lehet benne fejlődni.
Gondolkozzatok el mit akartok. Kis memóriával rendelkező karikat olcsón, vagy nagy memóriamérettel rendelkező, több száz GB/sec-es memóriasávszélességű rendszerek, vélhetőleg jóval drágábban. A tranzisztort úgyis kihasználják, csak kérdés mire, Shader vagy textúrázó/memóriavezérlő.
Remélem ezek után nem kérdés a fejlődés iránya.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
A Dell anyagai szerint a chipek nagyon jól fogynak.
De akkor ne HDR-t mondj, hanem FP16 blending-et.
Jelenleg 30000 Ft-tal olcsóbban hozza a GTX teljesítményét a mostani játékokban, ennél miért kell több. A HD2600XT meg a 8600GTS-t veri, kisebb hőtermelés mellett. Ennyi. És még meg sem említettük, hogy mennyivel jobb a rendszer, mint a G8x, az új játékokhoz.
Középkategóriában aki GF8600-at vesz az hamarosan sírni fog, figyeld meg.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
GPGPU. Meg amúgy is jól fogy az R600.
Az R520 az eléggé képlékeny rendszer volt. A szabvány előírásait sem teljesítette tökéletesen. HDR+AA? Kérlek a GF6 is tud ilyet, sőt még a Radeon 9550. Arra nem gondoltál, hogy a HDR lehet Int10b formátumú is?Szerinted a GF8 driverei kiforrottak. Mindkét cég D3D10-es meghajtójában annyi hakli van még, hogy én valósággal szégyelném kiadni.
Az R600 kapcsán van az AMD kezében valami. Ez az első GPU ami minden shader típust egyenletes sebességgel kezel (tök mindegy mi az input, mindig hozza a 45Gins/sec sebességet). Ez az GPU amin megfelelő sebességgel leképezhető a Displacement mapping. Kb ennyi van az AMD kezében, az nV a fél karját odaadná, ha neki ennyi lenne a kezében. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Tuco Ramirez #2980 üzenetére
Kb. fején találtad a szöget. Ez a problémájuk. Illetve az, hogy nem várhatják el egy átlag informatikával nem foglalkozó emnbertől, hogy tudja melyik lesz a jobb technika a jövőre.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Tuco Ramirez #2976 üzenetére
Rossz helyen kopogtatsz én nem vagyok ATi mérnök.
Az ATi-nál, a fő fejlesztési elv, hogy megpróbálják olyan rugalmasra tervezni a rendszert amennyire csak lehet, még akkor is ha a jelen kor követelményei alatt gyenge lesz (azt valják, hogy azokat a játékokat erőböl úgy is hozza játszható szintre). Így tervezték az x1800-at is és az Oblivion illetve az UE3.0 alatt mindegyik GF7-et behúzza. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #2691 üzenetére
Nem teljesen. Cube map tömböt biztos nem kezel. Int 16 blending sincs elméletileg.
Annyira nem kell a D3D10.1-re gyúrni közel sincs akkora különbség a D3D10-hez képpest, hogy elengedhetetlen legyen, mint anno a D3D9c. Inkább kiegészítések vannak. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #2655 üzenetére
Tippre talán jövő februárra már összedobnak jól működő általános rutínt. Addig marad a driver foltozás. Amint jön egy gama azonnal jön egy hotfix, a következő driver kiadásnál pedig optimalizálják a rutint.
Nem hiszem, hogy egy VLIW chipre hamarabb tudnának rutinokat írni, mint egy szuperskalárisra. Kb. akkor tökéletes a driver ha a D3D9-es eredménynél 3-5%-al jobb lesz a D3D10-es. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #2646 üzenetére
Elsősorban a kártyának a hűtését zártra tervezték, hogy ne melegítse annyira a ház hőmérsékletét, a forró levegő teljes egészében a szabadba távozik (ez némileg meg is látszik, mert a belső hőmérséklet R600-al még a GF8800GTS-nél is kevesebb 3-4 fokkal). Ha leveszed a zárt borítást, és lecseréled a hűtést akkor jelentősen nő a ház belső hőmérséklete.
Amúgy a venti teljesen automatikus vezérlésű, és technikailag a legmodernebb motor hajtja, terhelés nélkül alacsonyabb hangja van a konkurencia termékeinél, állandó terhelés mellett hangosabb csak valamennyivel. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
hehehehe #2625 üzenetére
Magas memóriaigényű játékokban megtelik a memória. Ilyenkor leesik a sebesség 1-2FPS-re, majd idővel ismét felgyorsul. A COH D3D10 patchel elég sűrűn előhozza a problémát. Az összes GF8800 érintett (nyilván kevés memóriával hamarabb érzed meg a hibát). A TPC futószalagok és a ROP egységek asszimetrikus kiépítése a valószínűsített ok. Ennyi. Javítás: When it's done. Addig lépj ki a játékból és vissza.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
hehehehe #2630 üzenetére
Már a legújabb játékokban is 8800GTX fölött van. A D3D10-ben még driver nincs kész azért lassú. A szűrőkkel van problémája. Az MSAA az elég lassú, de az új játékokban úgy sem lesz, szóval az nem gond. Az AF akkor gyors, ha optimalizált szögfüggő algoritmust használsz.
Szerintem simán megéri. Én a Linux miatt vártam. Már egy éve csak halasztom a vásárlást. Ha október közepéig nem lesz új nV kari akkor én is a HD2900XT-t választom. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #2615 üzenetére
Idővel nem fog. Ennél jobb vételt még nem láttam. Gyakorlatilag az Ultra árának 2/3-áért kapsz egy sokkal korszerűbb hardvert. Nekem ennyi elég is volt, szvsz megjön a fizu és jön a HD2900XT 512MB. Az új gép meg a köv fizuból. Szvsz simán elfogadható az R600, driverrel van baj ennyi, idővel jó lesz az is.
A G80-nak sokkal komolyabb problémái vannak Texture Leak, paraméterezhetőség. Az sem biztos, hogy a Texture Leak-et javítani lehet, egy éve tudnak a hibáról és még semmi megoldás... Ez így nem OK. Szerettem volna nV-nél maradni, de ezzel a produktummal nem adtak más lehetőséget.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Szerintem azért számol szűrőkkel, mert elég sok esetben van a shader kódban szűretlen texturára szükség. Az R600-nál az SI teljes értékű FP32-es MAD ALU is, szvsz bele lehet számolni, a G80-nál csak SF instrukciókat tud az SI. Bár az esetek többségében valóban nem általános SLU-ként működik.
Na igen a G80 aszimterikus az órajelek miatt. Bár azt mondta, hogy az ALU:Tex arány az inkább gyakorlati érték, mert elméletben nem igazán lehet pontosan meghatározni, nem tudod belekalkulálni a Texture fetch késleltetését. Gyakorlatban meg kb. oda lőtte be amire te. R600 15:1, G80 6:1.
A D3D9-es módban hozza a HD2900XT AF nélkül a 8800GTX teljesítményét, picit gyorsabb is nála. [L] http://www.gamespot.com/features/6177688/p-6.html[/L]
A HD2600XT is jól szerepel.
D3D10 módban visszaesik a sebesség, de ez egyértelműen driver, mert alapjaiban a kód sem változott amit futtat (egyszerűen más hibára nem lehet gondolni). Szóval ugyanazt a sebességet hoznia kell D3D10-ben, mint D3D9-ben.
Az AF az tényleg érvágás. Az MSAA hardveres hiányát értettem, mert nem lehet használni az új deferred proc. motorokban, de a shaderes képjavítást nem hiszem, hogy egy darabig látni fogjuk, mert az AF-nek nincsenek technikai korlátjai jelenleg. Az MSAA-tól sem búcsúznánk ha működne.
Valamilyen shaderes képjavítást használ az xBox360-on a Gears Of War, elég jól néz ki, csak hát időigényes megírni az algoritmust, a PC-n AF meg lényegében ott van és használható.
Kb. úgy fest a helyzet, hogy AF nélkül 8800GTX-Ultra szint. AF-fel meg 8800GTS szint. Az AA meg már nem lesz hátrány, mert shader power az van a HD2900-ban. Tekintve, hogy 8800GTS640 áron adják és valamelyest korszerűbb a rendszer, mint a GF8800 nem mondanám, hogy olyan rossz vétel. A HD2600XT meg nevetségesen olcsó, szóval ár/értékben már egyértelműen a Radeonok viszik a pálmát. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Hát elég szépen kigyúrták a K10-et. Tudván néhány végleges paraméterét ennyit minimum jósolok neki.
Elég infó áll rendelkezésre, hogy megtegyük a tippeket.
Szerver oldalról egy ideig legyőzhetetlen lesz a K10 minden téren, főleg a többutas szegmensben mutatkozik majd meg a független HT3 linkek pokolian nagy előnye.
Asztali szegmensben akkor verhető, ha az Intel nem fut órajel problémákba.
Az SSE feldolgozásban egyértelműen nem tud mit kezdeni vele az Intel, a 32byte-os utasítás betöltés natív 128bit-es feldolgozókkal eléggé erősnek tűnik, az Penryn rendszerek korlátozva lesznek a 16byte-os utasítás betöltéssel még akkor is ha ennek a szűk keresztmetszetnek a kompenzálására van egy 64 byte-os tároló pufferük.
Egyszálon futó alkalmazásban viszont jobb lehet a Penryn, mivel ilyenkor megnöveli a használatban lévő mag órajelét a másik mag kárára. Többszálú alkalmazásnál már a K10 lesz előnyben főleg akkor ha minden mag memóriaintenzív feladatot kap. Ebben az esetben az FSB busz nem tudja kiszolgálni az Intel rendszerét és nem tud maximális hatékonysággal működni a processzor. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Tuco Ramirez #2488 üzenetére
Lényegében igen. A driver akkor kiforrott ha kihajtja a GPU-ból maxot. Túl sok betekintésem nincs az AMD driver részlegére, de annyi látható, hogy a WDDM és a D3D9 kezelése jól működik, de a D3D10-es driver rutinok elég gyengék még, voltaképp csupán optimalizálások vannak többnyire a megjelent D3D10-es cuccokra. Amint jön egy új cucc a sebessége az R600-nak addig nem lesz meggyőző, míg nem lesznek optimalizálások, vagy általánosan jól működő driver rutinok. Tovább bonyolítja a dolgokat az R600 VLIW architektúrája. Elég nehéz egy VLIW chipet kezelni, mert a párhuzamosítás és az ütemezés nagy része a complierre marad, vagyis a rendszerprogramozókra hárul. Ezt úgy képzeld el, hogy a G80 (szuperskaláris architektúrája) kap egy csomó utasításszót amit egy bonyolult hardver még a végrehajtás előtt megfelelő sorrendbe rendezz. Ez a hardver meglehetősen nagy hatékonysággal működik. Az R600-nál ilyen nincs. A párhuzamosítás feladata a fordító programon van (tehát minden a rendszerprogramozóktól függ). A fordítónak tökéletesen ismernie kell az R600 felépítését, hogy jól rendezett optimalizált utasításszavakat alkosson. A hardver és a szoftver viszonyában minél magasabb szinten kezelünk egy problémát annál egyszerűbb a chip felépítése, de sokkal nehezebb lekezelni a feladatot mivel az emberi hibatényező is felüti fejét. A VLIW rendkívül hatékony elvekre épül, de nehéz a rendszer programozhatósága és kezelése.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mikor volt a Demmers interjú a Beyond3D-n elkaptam pár kérdésre privátban Demmers úrat. Azóta is kérdeztem pár dolgot, de nem válaszólt. Ő mondta el, hogy gyakorlatban a G80 6:1, 7:1 körüli rendszer, míg az R600 13:1, 15:1. Elméletben a számítás úgy zajlik, hogy az R600-nál egy 8 címzőt tartalmazó textúrablokk-ra jut 80 SP. Ezáltal a rendszer 10:1 ALU:Tex arányú. A G80-nál egy TPC futószalagon van 16 stream proci és ezekhez kapcsolódik 4 címző, ergo az ALU:Tex 4:1. A gyakorlati értékeknél gondolom beleszól a késleltetés, és az egyéb műveletek. Igazából hihető amit mond, kb. reális képet fest. Meg hát kivagyok én, hogy megkérdőjelezzem az R600 főtervezőjének a állításait. Van bennem egy kis egészséges kétkedés, de mivel az nV hasonló kérdéseimhez nemgyengén erotikusan áll hozzá (értsd: basznak válaszólni), így csak Demmers úr mondókája marad talpon.
Hát a HD2600-GF8600 elég egyoldalú harc.Eleve a GF8600 shader számítási képessége olyan nudli, hogy alapból elveszti a csatát. Függetlenül attól, hogy a HD2600 valamivel gyengébb egyéb területeken.
A kiegyensúlyozottsággal optimális a kártya teljesítménye, ha nem kiegyensúlyozott a kártya akkor nem optimális a teljesítménye. A jövő megoldásai biztos jobbak lesznek bármalyik mai VGA-nál, de a GF8800-HD2900 viszonylatban, biztos jobban futnak a magasabb ALU:Tex játékok a HD2900-on.
Egyre jobban realizálódik, hogy a HD2900 egyetlen ténylegesen gyenge pontja az AF sebessége. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Mozso26 #2500 üzenetére
Felejtsük már el ezt a teszt dobálózást, új tesztet linkelj ezeket már láttuk. Ki lett tárgyalva, hogy a firingsquad 16x AF-fel tesztelt, míg a Másik AF nélkül. Az R600 nem tulajdonított nagy szerepet az AF-nek. Arra gondolt az AMD, hogy a Xenos-nál is a shaderekkel javítják a szűrés minőségét, így kellően nagy texturák esetén és blur alkalmazásakor nem lesz értelme az AF használatának, mert nem lesz érdemi látványbeli különbség. Ugyanez az ügy az AA-nál is tudta, hogy az MSAA nem használható az új játékokban helyette Shader Based AA-t fognak írni, ezzel az eddigi AA sebesség hátránya hirtelen előnybe ment át. Az AF-fel viszont az a baj, hogy jól használható eljárás semmi technikai korlátja nincs az alkalmazásának, így PC-re a legtöbb fejlesztő nem a Shaderes képjavítást fogja alkalmazni, az elkövetkezendő 1 évben. Mindenesetre a blur annyiban mindenképp előny, hogy az AF látványjavító szerepe nem látszik annyira.
A jelenlegi teljesítmény szerint az R600-nak AF nélkül már megvan a GF8800Ultra teljesítménye. AF-fel GF8800GTS640 szinten tart.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
Amikor leülnek a fejlesztők írni egy qrva algoritmust a játékra. Pár játékban már van ilyen megvalósítás. Age Of Empire 3, Call Of Juarez (D3D10 patch)... Elvileg jön majd a STALKER-hez egy ilyen patch. Az UE3 motort használó cuccokhoz pedig mindenképp kell majd valamit összehozni.
Az a lényeg, hogy mostani MSAA megoldás nem lesz használható, így a fejlesztőknek kell valamit alkotniuk. Az nv és az AMD driver iró csapata, pedig a földhöz veri a fenekét örömében, hogy nem kell az AA-val szarakodni a jövőben. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Én úgy gondolom, hogy a Bioshock tesztek eltérésében (leszámítva a driver kiforratlanságát, ami ténylegesen jelen van még) az AF keze van benne. A Firingsquad 16x-os AF-fel tesztelt, míg itt gondolom nem használták a szűrést. Az előző oldalakban már kifejtettem, hogy az AMD az R600-zal nem törekedett az AF sebesség javítására, igazából talán nem is foglalkozott vele.
Valahol olvastam, hogy a szűrés minőségét lehetne javítani shaderekkel, de ez elég nagy pluszmunka, nem beszélve arról, hogy az AF pusztán használható, míg az shaderekkel történő képminőségjavításhoz saját algoritmus kell. Nem hiszem, hogy elterjed legalábbis közel nem olyan gyorsan, mint az SBAA.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Tuco Ramirez #2459 üzenetére
Elszámoltad magad a GF6800 májusban volt 3 éves. Minden VGA-ra igaz az a képlet, hogy 3 időszaka van a felfutási, úgymond tombolási és a lefutási. A csúcskategóriás karinál kb. 1 év egy időszak. Az R600 most tart a felfutási időszaknál, és jövőre tombol, majd 2009 kezdi el a karrierjének a végét. A GF8800 speciel most tombol és a karrierje kb. 1 év múlva ér végett.
Ha a köv. generációra lecseréled a karit akkor egyértelmű, hogy GF8800-at vegyél, de ha minimum másfél évig megtartod akkor már a HD2900XT a nyerő. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
SzlobiG #2456 üzenetére
Amíg nincs megfelelő complier az R600 képességeihez addig a driver hátráltatja a karit. Eleve megjelenés óta javult folyamatosan COJ-ban és COH-ban (D3D10 patch), és már elég szépen ütlegelik a GF8800GTX-eket. Az AA ügynél is az AMD kezére játszik az MSAA eljárást rühellő deferred proc. motorok megjelenése. A GF8-nak hiába van teljesen hardveres MSAA-ja, ha azt nem használják a jövőben.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Tuco Ramirez #2455 üzenetére
A melegedés az előny a GF8800-hoz képpest. Az Ati karija 75°C-ra van belőve, és a legjobb benne, hogy szigetelt rendszer és kifelé nyomja a meleg levegőt. A gép belső hőmérséklete általában kisebb HD2900XT-vel, mint GF8800 karival.
Tekintve, hogy a csúcskategóriás rendszerek élettartama kb. 3 év szokott lenni a megjelenéstől számolva, így ténylegesen gyorsabb majd valamikor jövőre lesz, de ez függ attól, hogy mennyire drasztikusan emelik az ALU:Tex arányt. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az nagyon kamu szagú az a 32TMU. A beyond3D-n osztotta nemrég Demmers, hogy a köv. generációban még tovább növelik az ALU:Tex arányt az R600-hoz képpest. Az R600-nek elméletben 10:1 arány van megadva, a késleltetést beleszámolva valahol 13:1, 15:1-nél működik megfelelően, a G80 úgy 4:1-re jó elméletben, gyakorlatban a 6:1, 7:1 a jó neki. A mostani játékok pedig 4:1 ALU:Tex arányúak. Ahhoz hogy a következő években érdemi grafikai fejlődést érjünk el brutálisan kell növelni az ALU:Tex arányt a játékokban, mert a VGA memóriasávszélessége a chipek számítási kapacításához viszonyítva kezd nagyon szűk lenni. A GF9 is veszettül megnyomja az ALU erőt, szóval valamilyen szinten számíthatunk némi ugrásra. Ennek két oka is van, a GPU-k lassan GPGPU-k lesznek, a GPGPU-knál lényegében a számítási teljesítmény számít. A gyártók vélhetőleg a tranzisztort az ALU erőbe fogják verni már a következő generációtól is. A másik ok a memóriától való függés elkerülése. Ha nem nő az ALU:Tex arány akkor a texturázásban kell érdemi eredményt felmutatni, aminek egyenes következménye, hogy egyre nagyobb sávszélesség kell és egyre több memória. A CPU-k már nagyon függenek a memória sebességétől, a GPU-knál lehetőség van ezt a függést ésszerű határok közt tartani. Egy harmadik ok pedig az xBox360 relatíve erős szereplése, a Xenos chip is a magas ALU:Tex aránya épül (kb hasonlóra mint az R600), idővel a fejlesztők nem fognak a PC-re és lényegében legelterjedtebb vagy legerősebb (kinek melyik tetszik) konzolra eltérő elvek alapján fejleszteni. A Xenos a jelenlegi Box-os játékokban texturázási képességeinek a határán van ideje használni a tényleges erejét. A PC-s portokben ez megint a magas ALU:Tex arányú karik felé tereli a vizet.
Minden ésszerű érv az R600 mellett szól, és még az ára is elfogadható. Legrosszabb esetben kaptunk egy 8800GTS 640MB-ot verő karik kb. hasonló árban. Legjobb esetben pedig a 8800Ultrának is van nem kevés félnivalója a közeljövőben.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #2320 üzenetére
Az AA és az AF az nem a jelenlegi időre lett tervezve az R600-nál. Az hardveres MSAA azért került ki belőle, mert a deferred processing motorok nem támogatják a hagyományos MSAA-t, így oda SBAA-t kell írni, Shader erő meg van, szóval a hátrányból idővel előny lesz. Az AF sebesség pedig a HDR és a blur erőteljes használata miatt lett gyengus, mivel ezekkel az effektekkel kevésbé látszanak a LOD szintek. Inkább a Shader erőbe fektették a tranyót. Az AF-nél mindenki döntse el maga, hogy megérte-e. Szvsz ha a blur elmossa valamennyire a LOD szinteket akkor nem lesz zavaró.
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
ez_meg_emaz #2292 üzenetére
Pontosítsunk. Én nVidiát vennék szivesebben, mert ... fan vagyok, meg a linux támogatás és a többi.
De a GF8 szériát messzire elkerülöm. Ha mindenképp most kellene karit vennem akkor HD2900XT-t vennék. Középkategóriában pedig HD2600XT GDDR3-at.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Hát igen az ár az örök kérdés. Nyilván aki tud várni az várjon, akinek meg szükséges az új kari az úgyis megveszi.
Mondjuk a manapság megjelent 2950Pro pletyikből nem derül ki, hogy megveri-e a HD2900XT-t. Mi van akkor ha három ROP blokk-ot raknak a 320 SP-re?Akkor bizony nem húzza be skalpnak az elődöt az utód.
Még legalább fél évig meghatározó lesz a blending teljesítmény.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
De biztos vagy benne, hogy ilyen árak mellett minden VGA ciklusban új kártyát akarsz? Mert ha igen akkor nyugodtan megveheted a GF8-at.
De amikor a HD2900XT még játszható FPS-t produkál, de a 8800Ultra már nem az rosszul érintheti azt az embert aki a lehető legtovább szeretné használni.
Ez előző hszben is erről beszéltem. Nem ajánlok semmit, de én olyan ember vagyok aki addig használja azt amiért fizet ameddgi csak lehet, ezért vennék most R600-at. Ha viszont biztos lennék benne, hogy amint jönnek az új cuccok lecserélem akkor már G80-at vennék. Egészen egyszerű a választás csak fel kell tenned magadnak a kérdést. Mit akarsz?
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez a fejlődés üteme jelenleg. Két módot választhatunk ettől a ponttól a minőségibb látvány elérésére. Sokkal jobb minőségű textúrákat használunk, és több texture fetch-et végzünk. Ha ezt erőltetjük akkor a GPU-knak az következő 1 évben a texturázó egységre kell gyúrni és ezek kiszolgálására erős több száz GB/sec-es memóriasávszélesség kell, és több GB-nyi memória. Mivel az történelem számos példát mutatott arra, hogy a memória nem éppen tartja a tempót a processzorok számítási képességének növekedésével, így nagyon nagy valószínűséggel, a látvány minőségi javítására több és komplexszebb shader programot írunk, komolyabb metamatikai számításoknak kitéve a rendszert. Ezzel nem kell függni a memória sebességétől így a fejlődés a megszokott tempóban megy tovább.
Ennyi, puszta logika az egész.
A mai viszonyok is letisztultak, két architektúra két eltérő időszakra. Egyszerű a választás, csupán azt kell tudnod mit szeretnél. Ha most akarsz játszani, akkor arra a G80 a megfelelő, de ha jövő ilyenkor is szeretnél max grafikán tombolni akkor R600-at kell venned.
Nyilván két eltérő ember típus van. Aki addig használ egy kártyát amíg van benne erő, de van olyan is aki mindig megveszi az új technikát.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
Hogy? Volt elég sok. 9800SE az elég durva volt. x800 már az elején nem volt ajánlott, magára vessen az aki megvette, én biztos nem ajánlottam senkinek. Az x1800-1900-ak elég jól teljesítenek, bár ezeket a karikat sem ajánlottam, de ez talán hiba volt. Persze továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a szabvány támogatása megkérdőjelezhetetlen. Azt gondoltam, hogy az nV GF7 féle hosszú, ''csővezeték'' szerű Pixel Shader egységei jobban el tudják tüntetni a textura fetch időkiesését, de úgy néz ki, hogy a dedikált egységes X1000 erre a feladatra jóval alkalmassabb.
Most is elég jól áll a zászló az R600 architektúrájának. 10:1 körüli ALU:Tex-re tervezték, míg a G80-at úgy 4:1-re. A mai játékok 3:1 és 4:1-es ALU:Tex arányt használnak. Jövőre már jönnek a 10:1-el rendelkezők és azokat imádni fogja az R600. Eleve el lehet gondolni, hogy egy top kategóriás VGA-t kb. 1-1,5 évre terveznek. A G80 most éli azt az időszakot amikor az ő felépítése érvényesül, az R600 jövő ilyenkor fog villogni, pontosan úgy mint ahogy most villog a x1000 architektúra. -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Vec féle egység egy órajel alatt ugyanazt a műveletet végzi az adatokon. Float4-nél pl. mind a négy komponensen mondjuk MAD-ot. Szuperskalárnál más utasítás is végezhető az adatokon egy órajel alatt
Az 8PIN csak a mesében 150W, az inkább valahol 100W körül van. Feltételezve, hogy 2A-t elbír a vezeték. -
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
OOOOh máj gád...
A FireGL anyag szerint a R600PRO nem más mint egy 256bit-es teljes értékő R600.
Ezt az is igazolni látszik, hogy az R600 chip kihozatala jelenleg a legjobb az AMD-nél, ergo nagyon kevés a hibás. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Szépen megnyírtad.
Amúgy ha levágunk egy Texture blokk-ot, akkor lényegében kötelezően ki kell szavazni 16 szuperskalár shader egységet, hiszen sorba vannak kötve. A 256bit-es memóriabuszt leosztjuk 8 megállóra.
A paraméterek szempontjából a vázolt chiped: (HD2900XT zárójelben)
Memória-sávszélesség - 64 GB/s (105,6)
Háromszög feldolgozás - 900 millió/s (742)
Elméleti számitási teljesítmény - 432 GFLOPS/s (475)
Pixel Fillrate - 7200 Mpixels/s (11872)
Z Fillrate - 14400 Msamples/s (23744)
Texel Fillrate - 10800 Mtexels/s (11872)
Textura mintavételezés sebessége - 54000 Msamples/s (59360)
Szvsz túl erősnek tűnik Shaderben. Inkább a 800-850MHz-es core órajel az elképzelhetőbb. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
reaper05 #1520 üzenetére
Az nv-nek 8 hónap volt megfelelő drivert csinálni, az AMD is tökölni fog legalább szeptemberig, sőt inkább október. Kb. olyan a támogatás, mint a GF8-nál volt megjelenéskor.
A hőmérsééklet, úgy 65-85°C között szaladgál. A venti hangos terheléskor, terhelés nélkül elmegy. A ház belső hőmérsékletére alig van kihatással, legalábbis a 8800GTS-nél nagyobb volt belül a meleg. A szabadba kifújt levegő viszont melegebb HD2900XT-nél. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem hiszem, hogy a driver fogná vissza ennyire. Az 1GB-os verzió eredménye érthető, így sem sávszélesség problémái vannak az R600-nak, ezen a szinten a GDDR4 nem segít. Az 1GB-os verzió csak akkor lesz gyorsabb az 512MB-osnál, ha 512MB-nál több memóriát igényel majd a program.
A teljesítmény azért nem nagyobb a 8800GTX-nél, mert a jelenlegi játékoknak a G80 fekszik inkább. Az R600 nyers shader erőre lett tervezve, és nagyon magas ALU-Tex arányra.
Tulajdonképpen minden D3D generáció váltás új elképzeléseket szül. Ezek akkor jók ha fokozatosan lesznek bevezetve. Ilyen volt a D3D7-D3D8 áttérés. Ellenben a Hát a D3D8-D3D9 váltást némileg akadályozta az FX karik képességei. Ez sajnos nem következetesen ment végbe. Az nv tartotta a fejlesztőket addig míg ki nem jött az új szériája és utána bumm, jött a drasztikus teljesítményesés. Persze ez csak az FX tulajokat érintette rosszul. Akkor is kivolt kövezve egy út amit az MS és a fejlesztők elképzeltek, de csak később tudták alkalmazni. Most is van biztosan elképzelés a jövő megoldásairól, az a probléma, hogy nem tudjuk mi az (ha az MS elképzeléseinek megfelelően fejlődik a grafika akkor az az R600-nak kedvez majd). Az egyik véglet, hogy maradnak a jelenlegi megoldások és a jelenleg mutatott teljesítmény lesz mérvadó. A másik véglet, hogy elmennek a fejlesztők az AMD elképzeléseinek az irányába és a G8x teljesítménye drasztikusan visszaesik, mint anno az FX-nél. Remélhetőleg valamilyen köztes kompromisszumot választanak és azzal a felhasználók is jól járnak. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az AMD hivatalos roadmapja szerint csak a HD2900XT (512MB/1GB) versenyez a felsőkategóriában. Vérfrissítés elvileg év végén / jövő év elején.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A szilícium ostya élettartama több, mint 10-15 év. A mai chipek közel 150°C-ot tudnak tartósan elviselni. A feszültségellátásról pedig PWM alapú rendszer gondoskodik, ami szintén nagyon hosszú élettartamú. Nem értem hol a gond?
A GF8800 polimeralu elkói is hamarabb adják majd be a gyugdíjazási kérelmet, pedig azok sem gyenge minőségűek.
[Szerkesztve] -
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nekem egy 2900XT-vel sem volt bajom. Kártya be win/linux install, és ment min a kisangyal.
[Szerkesztve] -
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt is elolvastam. Szvsz valami 9:1 Alu:Tex arányú rendszer lett volna jó D3D10-es kezdésnek. Keményen mellélőtt az nv és az AMD is. A GF8800 6:1-re van kalibrálva, míg az HD2900-at 12:1-re tenném. A G80 9.1-nél már nem elég hatékony, ellenben az R600 még nem elég hatékony. Gondolom ennek a különböző felfogásnak a fejlesztők örülnek a legjobban.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
[link] Eric interjú. Miért az lett az R600 az ami lett.
Kicsit Ati marketing szag jön, de sok szakmai dologban igaza van. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az a baj, hogy az AMD compliere még nem tud hosszú shader kódra optimális VLIW szavakat írni. Rá kellene feküdni a driverre. Asszem az nv-nek a Geforce FX-nél két hónap volt a Unified complier fejlesztése tekintve, hogy azóta mennyit bonyolodott a rendszer...
A jelenlegi driverekkel az Oblivion alatti mérés szerint 40%-os hatékonysággal működik a chip. Szvsz az még barátok közt is rohadt kevés.
Az AMD-nek kell írni egy tök új OpenGL és D3D10 meghajtót. Ez nem lesz kész 1-2 hónap alatt. Ami bíztató, hogy D3D9 alatt a Lost Planetben befogja a 8800Ultrát. Kb. ennyi pozitívum van jelenleg. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Akinek van ilyen csodakarija, az nézze már meg nekem, hogy a mostani nem éppen hűvös időjárási körülményekben egy rosszul szellőző házban milyen hőmérsékleti értékek mérhetők terhelve.
Nem kell olyan pontos eredmény, elég a közelítő becslés a jó öreg kézrátétel TM módszerrel is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elektromos autók - motorok
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gitáros topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- EA Sports WRC '23
- Call of Duty: Black Ops 6
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen,
- LG 65QNED86T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Bomba ár! HP ProBook 450 G5 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest