Hirdetés
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- iPhone topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Netfone
- Samsung Galaxy A17 5G – megint 16
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Fele annyit ér az iPhone Air, mint amennyibe pár hete került
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tam@s
tag
válasz
ViZion
#19283
üzenetére
Jó ötlet a LED, de ez már megvan. Meghát lányok, nem a forrasztásban fogják kiélni magukat nyilván, annak is örülök, hogy a programozás része érdekli őket. Lehet, hogy pár alkalom után abbamarad az egész, ezért nem szeretnék 100eFt-ot elsütni erre az egészre első körben.
-
tam@s
tag
Köszi, megfogadom a tanácsod természetesen. Akkor maradok a 4 rögzített keréknél, tanulni bőven jó az is.
Arduino UNO klón van itthon, még régről, ezek szerint kezdésnek az is jó lesz. Persze akar D1 Mini is, meg 3-4 darab tévesen rendelt 8266 is, ha esetleg mégis azt ajánlod. Bár szerintem gombot a kabáthoz...
Köszönöm, hogy rámszánod az időt! -
tam@s
tag
Szívesen fogadnék minden tanácsot, és köszönöm mindenkinek az eddigieket is. 10-12 éves lányokról van szó, nem hiszem, hogy forrasztani szeretnének, szerintem pont azzal venném el a kedvüket, ezért azt én megcsinálom helyettük. Majd legfeljebb, ha rákapnak, akkor a következő projeknél. Négy kerék jó lenne, mégis stabilabbnak tűnik, egy küszöb, vagy valami akadály nem jelent gondot. Nincs olyan, ahol az első kereket lehet kormányozni?
Úgy érzem, hogy itt nem a hardver a nagy ügy, meg az összerakás, hanem a szoftver. Sokat kell vele szenvedni, mire összeáll? Vagy a példaprograok kis átírásával már használható? Van scratch szerű GUI, vagy az Arduino IDE a fő irány?
Örülnék, ha mutatnál egy alapkészletet, ami tud vonala követni és esetleg távirányítható is. Persze, ha bármi ötlet-tapasztalat van, annak nagyon örülnék,ha megosztanátok! -
tam@s
tag
Sziasztok!
Programozható robot kisautóra nincs valakinek ötlete? Napokban voltunk a 10-12 éves lányaimmal a RobonAUT-on, rákattantak, egy ideje már érdeklődnek a téma iránt, most lehetne bevonzani őket ebbe a világba. Megépítem én, meg forrasztgatok, aztán ezen keresztül belevinném őket a programozás világába. Scratch-en túl vagyunk már, jó lenne valami kézzel fogható. Örülnék valami konkrét típusnak vagy linknek, hogy mi az, amivel lehetne programozni tanulni. Ilyen végigmegy a piros vonalon és a kék vonalon, meg közelség-érzékelés dolgokra gondoltam. Arduino board van itthon, ws2812b ledeket már villogtatunk, szóval még kezdő szint csak. Videókat nézegettem, de túl nagy a választék. Az biztos, hogy 4 kerék kell, gyerekek még, a 2 kerék nem néz ki túl jól.
Gondolodom egy (akár telefonnal) távirányítható kisautón is, de szerintem ez két külön projekt, mert egyben túl bonyolult lenne, arra is szívesen fogadnék ajánlásokat, de az "önvezető" az elsődleges.
Köszönöm a válaszokat előre is! -
tam@s
tag
Köszönöm mindkettőtöknek, azt hiszem a kit a nyerő, remélem a banggood nem ad használhatatlan gagyit. Délutánig keresgélek, aztán megveszem valamelyik csomagot.
UNO R3 az ajánlott kezdésnek, ugye?
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3283
- ÚJ AKKU! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3840
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG G531GV Gamer notebook - i7 9750H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

