- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Olcsó Galaxyk telepíthetik a One UI 7-et
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
Én ezzel
https://www.aliexpress.com/item/1005005658268195.html
szemezek egy ideje, mert olcsó, fele, mint a hasonlók, de csak a szemezésnél tartok. -
Tankblock
aktív tag
Szia
Bármit is választasz vigyél mindenhova ethernet kábelt, megbízható és POE től CAN vagy akár saját protokollt is csinálhatsz (mivan ha a nyomógombokat kötöd rá a vonalakra, akkor nem kell annyi vezérlő pl a szenzorok meg CAN küldik azt a félmarék infót).
Mondjuk én nem dobnám ki a jó öreg TCP IP-t se ....
CAN buszon ha nagy adathalmazt szeretnél mozgatni lesznek problémák, nem beszélve a debugról low level szinten...[link] ezt a csatornát ajánlom mint gondolatébresztő
-
ViZion
félisten
"Victoriametrics-et nem ismertem", nyugi, én sem...
telepít, beállít és soha többet nem kell hozzányúlni, igazi "fire and forget" cucc...
ESPHome-nak komoly doksija van, sajnos kevés példával, de azért találni hozzá mindent is. Pl. can bus. ESPeasy-re is érdemes ránézni, de ott ilyesmit nem találtam hirtelen. -
Szia!
Ha mindenképpen ragaszkodsz a vezetékes megoldáshoz, akkor a CAN nem egy rossz megoldás, de tartsd szem előtt, hogy az Arduinok nagy részében még CAN controller sincs, CAN transceiver pedig tudtommal egyikben sincs. Ezt nodeonként megvenni igen drága mulatság.
Mekkora mintavételben gondolkodsz? Egy kisebb sávszélességű kommunikációt esetleg megoldhatsz 1-wire jellegű protokollal is, ami nem kerül plusz alkatrészbe.
-
ViZion
félisten
Szia!
influxdb helyett Victoria metrics.
ESP32-vel a wifi stabil, de legyen egy jó AP (beam forming, több antennás, MIMO),
van OTA (HA alól az EspHome vagy EspEasy -itt egyelőre nincs rendes HA integráció, MQTT van). Nem kínlódnék a vezetékes adattovábbítással, annyira kevés adat megy.
Nálam aszongya'hogy van 8 Tuya cucc, 3 Shelly, 4 ESPeasy, 1 PiZero W, 4 telefon, 1 tablet és két laptop az 1 db wifin (Tenda AP). Asszem nem hagytam ki semmit
Arduinot elengednám, ESP rulezSzenzorok vagy onewire vagy I2C, de amit dob a gép és amihez van elég pin.
-
Szerintem elég jól kitaláltad, RS485 és a CAN közül én azt választanám, ami olcsóbb és vagy kisebb méretben elérhető, mivel sokat szeretnél kis helyre beépíteni.
Ha meg lehet oldani a közvetlen kapcsolatot, felesleges hibaforrás lenne csak a gateway.Jó lenne valahogy "OTA-like" frissíteni időnként a deszkákat. Van olyan busz amin keresztül ez megoldható?
Az RS485 és a CAN busz is ha jól tudom, végül UART-on keresztül kapcsolódik az Arduino laphoz. Mivel eredetileg is ezen keresztül történik az adatfeltöltés, szerintem meg lehetne oldani, hogy tápelvétellel reseteled a node-okat, majd CAN buszon keresztül flash-eled az újat valami központi helyről, egyszerre az összesre.
Ehhez esetleg kelleni fog egy módosított bootloader, ami nem csak 1mp-et vár reset után, illetve kell bele vmi biztonsági protokoll, hogy áramkimaradás után légköri zajt ne töltsön fel programként.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gyúrósok ide!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Robotporszívók
- TCL LCD és LED TV-k
- Formula-1 humoros
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Hardcore café
- További aktív témák...
- ThinkPad T490 27% 14" FHD IPS i7-8565U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam új akku gar
- X1 Tablet Gen3 13" 3K IPS érintő i7-8550U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam 4G LTE gar
- Corsair CX750M 750W Moduláris Tápegység
- DJI Mini 3 Fly More Combo drón telefonos távirányítóval
- Core i7 9700 processzor - 6 hó garival
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Asus Prime RTX 5060Ti 16GB GDDR7 Videokártya! Bemutató darab!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged