Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz bacus #997 üzenetére

    Linket már küldtem, hogy nagyjából milyen lesz. Ettől annyi különbséggel, hogy nem fognak látszani a betűk, mert a plexi előlapra tükörfólia lesz ráhúzva, tehát csak a világító szavak fognak látszódni. Nem ennyi ledből fog állni, itt 256db-ot használt az illető, nekem 128-ból lesz, de 50x50-es lesz ugyanúgy az egész. Följebb megtalálod a betűk elrendezését Excel táblázatban G. Drive-omon, ide pedig akkor fölteszem, hogy egyelőre hogy állok a kerettel. :)

    A lyukacsos táblába lesznek a led-ek, tranzisztorok, ellenállások. A másik 18mm-es mdf-lapon ugyanígy ki lesznek fúrva a lyukak, de az első felén (ahogy az eredeti linken is csinálta a csávó) ki lesznek tágítva, hogy minden led jól szórja a fényt, hogy az egész betűt bevilágítsa. Ugyanezen a táblán a keretbe lesznek besüllyesztve az egyéb dolgok (Arduino, DS3231, infra vevő, fényérzékelő szenzor, táp csatlakozója, vezetékek). De ez még nincs kész teljesen, még sokat kell marnom bele.
    Egy 4 gombos távirányítóval fogom állítani az órát, az időt, meg az átváltást a hőmérséklet-kijelzésre (erre a DS3231-es modult használom, nem vettem külön, elvileg nagyon pontos, de +-3°C-ot eltérhet, majd ezt korrigálom programmal, vagy lehet, hogy bele se teszem, ha nagyon eltér, ez csak mellékes). Nagyjából ennyi, amit tudni kell róla. :) Ja, és ilyen az előlapon a matrica, a betűk helye van ugye kivágva, azokat fogja hátulról megvilágítani minden led, de a fekete keret nem fog látszani, az csak azért kellett, hogy ne világítson át rajta egy led sem.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák