Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz lanszelot #3043 üzenetére

    Olyan nincs, hogy nincs hibaüzenet. Ez nem windows.
    Olyan sincs, hogy üres az adatbázis, mert ezek a programok az adataikat az adatbázisban tárolják, onnan írják ki. Ha a programban vissza tudod olvasni az adatokat, akkor azok az adatbázisban vannak.
    Olyan viszont van, hogy valami valahol hibás. Ez a programozás szépsége: a hibakeresés.
    A "Hol a hiba?" kérdésben akkor lehet segíteni, ha valamelyest ismerjük a biztosan jól működő részeket/a valószínűleg hibás részeket/ill. azt, hogy Te meddig jutottál a hibakeresésben. Ezzel együtt is jóval nehezebb, mint egy új kódot elmagyarázni.
    Amit tudni kellene:
    1. végül milyen fejlesztőrendszert használsz? Android Studio?
    2. végül melyik kódot tetted fel? Amit Sianis küldött?

    Ha saját programot teszel fel, akkor mindenképp ismerned kell a "logcat"-ot. Ez egy olyan napló, amit a programok folyamatosan írnak. Ide kerül minden üzenet, többek között a hibaüzenet is. Telefonon - biztonsági okokból - CSAK roottal férsz hozzá, vagy persze a saját program a saját log üzeneteihez (de azt megintcsak ki kell másolni)
    Az Android Studioban, ha jól van feltelepítve, a program futtatása közben meg kell jelenjen egy ablak, amiben futnak az üzenetek. Azt kell szűrni. Alaphelyzetben balra lenn van egy kis Android figura, azzal lehet előkeresni az ablakot.

    Ha ez megvan, akkor olvasd el a Log osztályt, és máris tudsz magadnak a kódból üzeneteket küldeni. Nem egy nagy történet, és minden adatot ki tudsz írni, látod, hogy mi tűnt el. Ha megvan az a hely, ahol az adat eltűnik, és nem jöttél rá, hogy miért, akkor itt többen is meg tudjuk nézni.

    Én magam csak átfutottam Sianis kódját, de egyrészt feltételezem, hogy működő kódot küldött, másrészt nem láttam benne hibát. Ettől még az ördög nem alszik persze.
    Mindenesetre, ha nála jó, és nálad nem, akkor még kell egy csomó információ, hogy látni lehessen a különbséget.

Új hozzászólás Aktív témák