Hirdetés
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- iPhone topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
-
Mobilarena
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Új hozzászólás Aktív témák
-
z0d1AK
nagyúr
válasz
upszilon
#817
üzenetére
EU-n belül és kívül is bonyolítunk csomagforgalmat ki és befele is. Ezáltal a logisztika miatt nem árt tudni, hogy milyen vámjogszabályok vannak.
Amennyiben hiányosságok miatt nem vámkezelik le a Kínából érkezett csomagod, és rá két héttel esetleg felszólítanának, hogy igazold a származását, akkor mit teszel? Számlád nincs róla, vámpapírod megint nem. Nem sok esetben fordul elő, de bármikor megtörténhet.
(#820) Peat
: magáncélra is ugyan úgy kell fizetned érte. Egy ismerős Macbook-ot hozott be, Amerikából valami ismerősének. Repülőtéren ráböktek, hogy mi az. Azt mondta, hogy a sajátja és már kifele menet is nála volt. Kicsomagoltatták, és bekapcsoltatták. ekkor elindult a telepítő, a vám meg azt mondta, hogy akkor fizess. -
#16820480
törölt tag
válasz
upszilon
#817
üzenetére
érkező oldalon vámolnak. ezért neked, mint fogadó félnek van kötelezettséged bejelenteni a vámhivatal felé, ha a törvényi szabályozás szerint vámköteles árud van. mivel a feladóval nincs közvetlen kapcsolatban (a világ másik végéről érkező csomag esetében nehezen is lehetne) a vámhivatal, így a fogadó fél állja az ilyen jellegű költségeket. ahogy ha behozol személyesen valamit az országba, ott is bejelentési kötelezettséged van. más kérdés, hogy ezt nem veszik olyan szigorúan, és nem kutatnak át segglyukig mindenkit, aki belép a határon, de attól még nem legális, ha csak úgy behozol vámköteles termékeket.
gyakorlatban két mód van rá: a csomagra ráírják az értékét, és a termék kategóriáját, és ezek alapján vámolják. ha ez nem megfelelően lett feltüntetve, akkor nyilván nem tudják megfelelően vámkezelni, és még ha ki is bontják a csomagokat, akkor sem feltétlen tudja ott helyben eldönteni a vámos a valós értékét. de adott esetben elképzelhető olyan, hogy a csomag helyett jön egy levél a vpop-ből, hogy "csomagod jött, vámdíj ellenében átveheted itt és itt".összességében én úgy vettem ki a vpop-s tájékoztatókból, hogy neked van bejelentési kötelezettséged, és ennek elmúlasztása esetén nem jogszerűen jársz el.
-
harry
veterán
válasz
upszilon
#817
üzenetére
Nem tudom, nekem, mint vevőnek milyen kötelezettségeim vannak a csomag adataival kapcsolatban. Pl. ha direkt kérem, hogy ajándékként adják, és azért nem vámolják, akkor az az én hibám leginkább. Ha eleve így adják fel (helytelenül, mert kifizettem), akkor...? Vagy ha nem fizettem, akkor rá kéne kérdeznem, hogy miért nem, és utólag fizetni ha kell? Azért nehogy már...
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple asztali gépek
- Pánik a memóriapiacon
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Debian GNU/Linux
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 16GB Rampage SHIVA A-Data 650W
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B150M i5 6402P 8GB DDR4 500GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA DeepCool 400W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
: magáncélra is ugyan úgy kell fizetned érte. Egy ismerős Macbook-ot hozott be, Amerikából valami ismerősének. Repülőtéren ráböktek, hogy mi az. Azt mondta, hogy a sajátja és már kifele menet is nála volt. Kicsomagoltatták, és bekapcsoltatták. ekkor elindult a telepítő, a vám meg azt mondta, hogy akkor fizess.
Dr.NX

