Hirdetés
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Neked tükröt, az iPhone Airnek emléket állít a Realme
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- iPhone topik
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Műholdas AI chippel fedné le a bolygót a Samsung
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Yutani
#43398
üzenetére
Amikor utoljára erről volt szó, akkor Abu azt mondta, hogy az azért akcióznak a kereskedők, hogy a csökkenő árak mellett minél kisebb veszteséggel tudjanak túladni a portékán.
Azt én régebbi tapasztalatom mindig az volt, hogy a kiskereskedők ritkán tartanak készletet (talán a visszaküldött bontott termékek náluk maradtak)
Viszont nyilván amikor a nagykernél sincs raktáron, mint az elmúlt hónapok során, akkor ha valaki szeretne hasznot realizálni, akkor be kell(ett) vállalni a megrendelést, akár úgy is, hogy nincs rá azonnal vevő. (Csak néhány perccel azután, hogy kiírták, hogy van készleten)Egyrészt a bányászat nem szűnt meg. ez ETH hashrate 500TH/s, ami alacsonyabb, mint a csúcs 600TH/s, de nem zuhan.
A transaction fee is $4 körül stabilizálódott és az ETH árfolyam is $2000 körüli.Tehát a bánya nem dőlt be, csak nem nő tovább.
Másfélszeres áron lehet, hogy már vannak gamerek is, akik úgy gondolják, hogy annyiért már megéri.
Bocs a hosszas bevezetőért a kiskereskedelmi gyakorlattal kapcsolatban, csak arra akartam utalni, hogy nyilván ha a kisker bevállalt egy kártyát, amit valamilyen áron ki is fizetett, biztosan van egy ár, ami alá már nem szívesen megy. És nyilván így van egy a nagykernél és az importőrnél is.Én még nem engedném el a reményt, hogy még mehet lejjebb. Ha az ellátási lánc szinjein helyreáll a korábbi "rend", ha megtelnek a raktárak, akkor valószínűleg még megy lejjebb.
De ez nem lesz gyors.
Egyrészt mert túltermelés persze valószínűleg nem lesz. (Hacsaknem követte el valamelyik gyártó megint azt a hibát, hogy direkt többet termelt) Másrészt ahogy csökken az ár, úgy nőhet azok száma is, akik azt mondják, hogy ez az ár nekem már megfelel.Azt se felejtsük el, hogy nagyjából mindenhonnan az infláció híre folyik. Tehát tényleg nem tudhatod, hogy ha most 150%-os msrp nem lesz-e fél év múlva már 160%-os mindenféle bányászláz nélkül úgymond csak az infláció miatt.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciàval
- Creality HALOT ONE gyantás nyomtató
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Panasonic LUMIX G 25mm f/1.7 ASPH objektív
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


