Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz #95462144 #516 üzenetére

    a gepcseret be akartam allitani az aktivalas miatt, de mindig vmi errort dobott, nem tudtam azt az oldalt elerni. ujra aktivaltam, azota nem lattam ezt az uzenetet. aznap erolkodott a frissitessel, amikor lapot csereltem, mintha epp a gepcsere elott kezdte volna el, aztan gepcsere utan meg folytatta. mert amugy amds cuccokat kuldott.

    most frissitette az aprilisi winre, majd megnezem ujra.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • SECTORnooB

    addikt

    válasz #95462144 #6400 üzenetére

    Nem rosz lap, de sztem is tuti többet menne egy jelenlegi genes lapba.

  • Tyrel

    őstag

    válasz #95462144 #6962 üzenetére

    De épp ez az hogy látszólag nem fut ki a kraftból, ami elég érdekes... meg amúgy azt várnám hogy ha kevés a fesz. akkor inkább az órajelet vegye vissza ahhoz mérten, de most vagy tudja hogy nincs rá szükség, vagy nemtom mi van...

    IBT-vel meg ilyenekkel nem szórakoztam még, nem látom értelmét ill. nem is nagyon értek egyet az erőltetésével. Ált. reggel 8-tól este 6-ig ezen dolgozok, sokszor nyitva van minimum egy tucat ablak egyszerre, közben kódot fordít, bonoylult DB query-ket futtat vagy épp screen share-t streamel... aztán este meg jön még erre egy jó pár óra gaming, most épp csak War Thunder-el meg Total War-okkal, de volt a napokban pl. BFV is, Star Citizen, meg ami épp szembe jön... Mindeközben a gép atom stabilan és halkan teszi a dolgát, soha egy fagyásom vagy újraindulásom nem volt, game crash is csak a hulladék nVidia driver miatt...

    Miért erőltessek ilyen szintetikus gépkínzásokat, ha mindenre amire használom tökéletesen megfelel? Lehet hogy 1 óra AVX után meghalna, fogalmam sincs, de egyáltalán miért kéne hogy érdekeljen ha soha nem használok semmi olyan programot ami ahhoz hasonló terhelést róna rá, már ha egyáltalán létezik olyan a szar teszteken kívül... Mondjuk filmeket is SVP-vel interpolálva nézek, az alatt is szenved eleget de baja ott se lesz...

    Ez ugyan az mintha vennél mondjuk egy családi autót, mittomén mondjuk egy C4 Picasso-t, és valaki elkezdene neked papolni hogy "de barátom ha pályanapra mész vele a 3. kör után elmelegszik a fék és baszhatod"... Rá is ugyan ilyen "mi van?!..." fejjel néznék... :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #95462144 #6971 üzenetére

    Nem kértem segítséget, ill. nem szándékoztam a beállításaimon változtatni, inkább csak magyarázatot vártam volna arra, hogy az XFR 1,35V-hoz miért mer ekkora órajeleket beállítani.

    Korábban volt manual OC verzió is, fix. 42x, és ott a feszültséget fel kellett húzni 1,375V-ig különben fagyott játékok alatt. (nem azonnal, csak az első 2-3 óra után) Ez a mostani beállítás viszont nem fagy, ellenben nem is igazán lassabb. (pl. Cinebench alatt 1425-1428 pontot csinál, a fix 42x meg 1444-et ment... elhanyagolható...)

    A páratlan timing-el se tudom hogy érdemben akarjak-e foglalkozni, az XMP profil szerint páratlan, bajom meg nincs belőle hogy az... ilyen megtorpanásokkal se találkoztam még amilyet mondasz, ill. akkor igen amikor a kurvaokos DRAM Calculator alapján próbáltam beállítani a memóriákat, hamar le is tettem róla...

    Szerintem stabil a rendszer és alapvetően annak a híve vagyok, hogy ami nem rossz azt nem kell megjavítani. Aztán hogy elméleti szinten mindenféle gondja kéne hogy legyen a nem passzoló órajel-feszültség párok, és a páratlan timing miatt, az simán lehet, csak az elmélet meg a gyakorlat nem mindig találkoznak... :U

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák