Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A Zen 3-as asztali gépemhez még áprilisban jött egy firmware update új AGESA-val, amiben azt írta a changelog, hogy megszűnteti a "szaggatást" (stuttering) ami abból fakad, hogy a Windows 11 gyakran kérdezi le az fTPM-t.

    Pár napja kijött egy új firmware a Zen 1-es notebook-omra is, és ezen is frissült az AGESA (1.1.0.0D-ről E-re), de itt semmi más nincs a changelog-ban, csak az, hogy "enhanced security".
    Igen, tudom, hivatalosan nem lehet feltelepíteni a Win11-et Zen1-re, de én feltettem, mivel a Zen3-as gépemen ugyan úgy inaktív a Core Isolation inkompatibilis driver-ek miatt, mint a Zen 1-es notimon. Tehát a Zen 1-es notimom ugyanígy nem lehetne bekapcsolni a Core Isolation-t már csak a driver-ek miatt se, így ez jelenleg irreleváns, hogy a Zen 1-el lassabb lenne "szoftveres módban" ez az OS feature...
    Azt viszont nem szeretném, ha majd egyszer belefutok abba, hogy valami multimédiás cucc akadozik az fTPM polling miatt.
    Jó, mondjuk erre átmeneti megoldás időlegesen kikapcsolni az fTPM-et, és a Bitlocker-t, ha kell hosszútávra az a program, amivel előjön az akadozás. De én az asztali gépen sem tapasztaltam soha 2160p120 játék, vagy film-lejátszás közben sem ezt a szaggatást, ahogy a notebook-on sem. Csak gondolom, hogy valós hiba lehet, ha külön kiemelték a asztali gép changelog-jában, egyedül az a kérdés, hogy mivel jön elő.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák