- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Yettel topik
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
MPowerPH
félisten
válasz
MiklosSaS #26940 üzenetére
Nekem nagyon bejon, csak erosen tularazott... A csere oka pont az uj gen, es az azt ovezo arzuhanas lesz. 290X-el joval kevesebbet bukok majd. Nekem is a Ti, vagy a 390X lesz a kov. VGA-m, a tesztek majd eldontik. A 980 jelenleg keves tud lenni, igaz nem mindenhol, az SLI-t pedig inkabb megbontottam, pedig az meg pont eleg lett volna... Csak pont abba a helyzetbe jutottam vele, mint anno az osszes CF-el, csak itt mas dolgok voltak elfogadhatatlanok.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Anubris #24289 üzenetére
Csak a Vaporra lehet fc blokkot venni, ezert irtam. De iszonyu nagy a felara, es hasznaltan kb. Semmit nem er. Ellenben a ket GTX -re mar most nagy az erdeklodes, blokkostul, mindenestul vinnek oket eleg jo aron.
Meg alszok ra parat. Persze jo lenne tudni az uj genek megjelenesi datumat. -
MPowerPH
félisten
Nagyon filozok rajta, hogy dobom a GTX-eket a francba. 4Gb memoria kezd keves lenni eleg sok helyen, a GPU-k meg e miatt uresben porognek.
Van mar valakinek itt a 290X 8Gb Vapor-X-el tapasztalata? Kerdes persze, meger e ez is Ft-ra atszamolva 40K-s felarat.Joshi: Az a gond, hogy az uj GTX-ek valszeg elobb kint lesznek, mint a Radeonok.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Sontir Fel #23972 üzenetére
Szerintem a kartyahuto panel teljesen rendben lesz.
-
MPowerPH
félisten
Ha nem lenne a 980-as, erre tuti lecsaptam volna.
Gyonyoru a Vapor, es vegre 8Gb-s.
Bar ugy tudom, sajna kompatibilis fc blokk nincsen hozza.Vazz, es van hozza.
-
MPowerPH
félisten
válasz
deadwing #23880 üzenetére
Tok mind1, nekem jo, ha csak 3DMark alatt csinal. Valley/Heaven alatt egyebkent sem tud olyan orajeleken futni a VGA, mint pl. a Firestrike-ban. Valley alatt is kijon, hogy birja e a VGA az orajelet, most erre vagyok kivancsi. Csak lassam a pontokat, amit kap, es tudjam osszevetni mas eredmenyekkel.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Fapomogacs #23793 üzenetére
432W-ot le tud adni 12W-n, szoval elvileg eleg lesz.Nem inkabb ugy van, hogy 4db 12v-s aga van, 4x18A-el, egyutt pedig max 720W-al?
-
MPowerPH
félisten
válasz
fatal1ty1984 #23770 üzenetére
DC2-es duplan el lett tolva. Memoria hutese hianyzik, es a ket szelso hocso majdnem egyaltalan nem funkcional. Ez egyebkent nem a regi DC2-es hutes?
Nekem pl. ramhibas lett a gyari 290X-em, csikozott. Szoval nem jelentenem ki csak ugy, hogy ellesznek hutes nelkul.
-
MPowerPH
félisten
válasz
eastone1 #23668 üzenetére
Nincs, ellenben 2db kompakt-al meg lehet oldani a dolgot, ha a kartyara is akarsz pakolni. Nekem igy nezett ki anno. Bar a 290X ugy isten igazabol kivanja a dupla radit, foleg ilyen keskeny kivitelnel. Nem volt rossz, GPU-t 48 fok-nal megfogta, VRM -re kell figyelni, mert az ilyenkor konnyen elmelegszik.
Az fugg attol, hogy milyen hazad van. Kraken X31, X40 pl... Vagy ugyan ebben a meretben a Corsair vagy CM termeke, ezek mind ugyan azok. Azt hogy megeri e... Jo kerdes. Mondjuk ha belegondolsz, hogy csak egy FC blokk+backplate 40-44k, akkor meg. Foleg, hogy univerzalis.
-
-
MPowerPH
félisten
Es szerinted a memoria orajel mennyit szamit ezeknel? Elmondom, semmit. Gondolom azert annyira jo szamodra a Vapor, mert Sapphire.
Csak tudnam, az mitol premium. Nem veletlenul hasznal mindenki Lightning karit LN2 ala.
Egyebkent ha engem kerdeztek, a Matrix a legjobb teljesitmeny/OC teren.
-
MPowerPH
félisten
Skalazodassal eddig sem volt nagy problema. Meg a 3. GPU is 80% korul hozott legtobb esetben, ami brutal jo. Ellenben hiaba volt majdnem minden game-ben boven 60+FPS-em, nehol meg a 120+ is megvolt, nem volt soha folyamatos a kep. Megfajdult tole a szemem, es teljesen elmenyrombolo volt. Crysis 1-2-3, Bioshock Inf., BF4, FC3(ez konkretan jatszhatatlan volt, mind a ketto, mind a 3 GPU-s rendszeremben ki kellett lonom a tobblet gpu-(ka)t, raadasban a HUD merete is megzavarodott CF-ben), GTA IV, Metro 2033/LL(Metrot e miatt ki sem jatszottam, az elejen hagytam az egeszet, mert 1 kartya keves lett volna), es AC. FPS mindenhol eleg volt, nehol boven sok is. Szoval nem ez volt a gond... Most felsoroltam itt par nagyobb cimet. Az AC miatt aztan vegleg elegem lett, mert ott nem megengedheto, ha egy kicsit is akad a kep.
Szoval a skalazodas csak egy dolog, mas gondjaim voltak.Kozben meg haverom roccenes mentesen futtatott mindent a 780 SLI-vel, ez volt a legfajobb. Szoval NV oldalon azert messze nincsenek ilyen gondok, igaz skalazodas teren a 2. GPU is olyan 80% kornyeken teljesit csak, ami AMD-hez kepest maximum atlagos.
mod: Valszeg DX12-ben mar nem lesz problema 1 GPU-nak sem megbirkozni FHD-n tuli felbontasokkal. Bar ez erdekesen hangzik, hiszen a 4K egyenlore tavol van attol, neha meg a 2 GPU is keves.
Kicsit fura is lenne nekem, ha teljesen melloznek ezt a technologiat.
-
MPowerPH
félisten
válasz
CsonkaImo #23487 üzenetére
SLi-vel semmi gond, legalabbis mindenki ezt mondja...(no mikrolag, input lag rendben, nincs akadas, anomaliak, amik sajna AMD oldalon nagyon megvoltak, igaz az elozo generacioval) CF-el nekem sajnos nincsenek jo tapasztalataim, ez teny, de talan javult valamit a dolog az uj generacional. Most varom a 2. GTX-et, blokk ha minden igaz ma jon meg, kartya meg kerdeses. A hutes miatt nem akarom mar cserelgetni, pedig igy utolag belegondolva, lehet jo dontes lett volna. Most mar mind1, egy darabig eleg lesz ez a felallas, aztan majd ugyis jonnek ki erosebb variansok, akkor talan eleg lesz 1 vga is erre a felbontasra.
asdxv: Mivel 980-ast vettem elsore, bizva, hogy birja a felbontast, igy mar nem akartam duplan cserelni. Mint kiderult, nem birja, igy kellett egy masik. Eleg nagy bukta, meg akkor is, ha olcsok voltak a 980-ak. Ha bevalik, akkor le sem cserelem, 1 evig elegnek kell lennie.
-
MPowerPH
félisten
En mar nem lepek vissza, de kicsit banom, hogy valtottam. 980-as erosen tularazott, es hiaba szakit nagyot FHD-ban, ha kozben 3 monitoron alig hoz pluszt. Egy dolog viszont mellette van, megpedig, hogy OC-val azert megindul rendesen. 970-rol ne is beszeljunk, 3 monitoron doglodik. Es elnezve a 290X arakat, siman vehettem volna 2db DCUII-es Asus-t, es a ket blokk ingyen lett volna ra.
-
MPowerPH
félisten
290(X) CF-et hasznal valaki? Kivancsi lennek, hogy mennyit fejlodott a dolog ennel a csaladnal. Mikrolag, driverproblemak, inkompatibiltas software-en belul? Skalazodas milyen?
Megmondom oszinten nagyon jo a NV, driver szinten az AMD sehol nincs. Teljesen problema mentes multi monitorral is. Ellenben maga a teljesitmeny teren nem volt nagy elorelepes a GTX. Ezen a felbontason mar gyengul, nem birja ugy, mint a 290-es. Eddig vartam a 300-as szeriara, vagy a Ti-re. De ugye ugy nez ki, egeszen 2016-ig lehet meg sem jonnek. Az 1db VGA meg edes keves. EK-nak van DCII -es 290X-re blokkja, es maga a DCII-es vga is eleg jo aron beszerezheto mar. Lehet inkabb vennek abbol kettot, mint hogy meg egy GTX-et., foleg hogy az NV-nel a skalazodas kicsit el is marad az AMD-hez kepest.
-
MPowerPH
félisten
válasz
fatal1ty1984 #21096 üzenetére
Ez gyartofuggetlen, NV-re is ugyan ugy igaz.(mondjuk az AMD alapbol komolyabb tapkorrel latja el a kartyakat, mind az NV, igy talan a masik oldalon megis lehet valami ertelme) Ha ezt nem latod, akkor olvass utana. Nekem a legbikabb kartyaim mind ref. -ek voltak, keresztben megettek az ilyen specko tapkoros csodakat. A specko tapkor subzero -ra valo, nem arra, hogy otthon leggel 24/7-re hasznald.
Egyeb irant mar itt van a GTX, a 290X meg egyebkent is megdoglott, szoval egyebkent sem tudnam mar hasznalni.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Piloss #21090 üzenetére
Az OC kepesseg asztali korulmenyek kozott teljesen GPU fuggo. Ha a Vaporon egy gyenge GPU van, akkor rakhatnak ala akarmilyen tapkort, nem fog jobban menni. Ugyan ez forditva is... Ezek a specko tapkoros finomsagok parasztvakitasnak szamitanak egy atlag user szamara, es plusz kidobott penzt jelentenek. A VGA alap fogyasztasa is magasabb lesz. LN2, DICE alatt van ertelmuk. Szoval ha nagy az arkulonbozet, akkor miert fizetned ki?
Ezeknek a termekeknek ugy lenne ertelme, ha valogatott GPU kerulne ra.mas: Visszaraktam a gepbe egy pillanatra a 290X-et, hogy eladas elott tudjam, hogy tenyleg muxik rendesen. Khm, jott is a meglepi, csikoz. BIOS-ban, Win-ben, mindenhol. Kabbe....
Eletem elso VGA-ja, ami ugy nez ki, meghalt. Le is szettem rola a hutest, vissza tettem a gyari hutot. Nem ertem mi lelhette....
-
MPowerPH
félisten
Na, kint van a gepbol a 290X...vegre.
Nem irom le ide, de tenyleg osszeszedheti magat az AMD. Pedig tudtommal ok vezettek be az eyefinityvel ezt a featuret. Fogyasztas meron keresztul -96W. LOL....(mindketto gyari OC-s kartya)
-
MPowerPH
félisten
Pedig pont akkor megeri. Amikor alapbol ilyen alacsony az FPS-ed, akkor orulsz minden plusznak. Nem beszelve arrol, hogy OC-val a 970-bol meg nagyobb difi is kihozhato. A +8FPS pedig mar eleg jol jon ilyen szamoknal. Szerinted en miert cibalom a plafonig a 290X-et. Mert jol jon az a +8FPS, erezhetoen jol.
mod: Mi mast szeretnel meg a jo sebesseg es jo fogyasztason tul?
Jelenleg a 290 mellett nem szol semmi sem. Lassabb, tobbet eszik, ugyan annyiba kerul, es nem lehet ugy huzni.
-
MPowerPH
félisten
Igen. Aztan itt volt nalam egy Matrix, es tudta az 1330-at is. 1280-at meg 24/7. Es ez meg csak kulonleges sem volt, talan kicsit atlagon feluli.
mod: a csucsot az elso szerias ref. moidellek kepviseltek.Szerinted azzal, hogy minimalisan alulfeszelted, nyertel 70W-ot?
A 970 meg mindig erosebb, mint a 290-es, csak ugy csondben megjegyzem. De kar hasonlitgatni. Egy valami viszont biztos, az NV karik nem szeretik az extremebb felbontasokat. Igy fordulhat elo, hogy FHD-hez kepest a 980-as is elveszti elonye felet 3 monitornal. Ellenben meg mindig gyorsabb, es pont ez a konfig az, ahol minden FPS szamit.
-
-
MPowerPH
félisten
3db-ot hasznalsz? En is filozok a valtason, lepni akarok 1440p-re, csak ugye ott mar alap lenne a ketkartyas rendszer.
mod: Nekem eddig szepen vitte a tobb monitort is, nem FPS gondjaim vannak a 290X eseteben sem. GTX980 meg huzva annyira eleg lesz, hogy mehet a magasabb MSAA. Persze ha valtok 7680x1440-re, akkor borul az egesz, es kell a 2. VGA.
-
MPowerPH
félisten
válasz
DroiDMester #20891 üzenetére
Az lehet, hogy Te elvagy, en viszont nem. A kavarol meg annyit, hogy game-k kozben eszre sem veszed, miutan hozzaszoktal. Nekem meg szenvedes lenne visszaternem 1 monitorra, foleg FHD felbontason. Ha azt tennem, akkor csakis 4K. De nem teszem, mert kell a 3 monitor.
HSM: Jelen allas szerint a banyaszaton kivul mi mas elonyet latod a nyers eronek? En semmit, csak azt, hogy forro, es 'lazabalja a gatyadat'.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Fail3D! #20885 üzenetére
Van kepminosegbeli difi, de en csak szinekben vettem eszre. AMD sokkal elenkebb arnyalatokat hasznal. De mar felvilagositottak, hogy az NV-nel is van erre profil, amit ha beallitasz, akkor olyan lesz, mint ahogy elotte mar megszoktad.
Nekem a 290X CF is gyorsan fuccsba ment, pont a mikrolagok miatt. Pedig jo lett volna, ha muxik. Akkor alapon eldocogott volna a ket kartya levizezve, es nem kellett volna kifizetnem a felarat a 980-ra.(mondjuk joval piaci ar alatt szereztem)gbors: "a kispórolt Maxwellről meg annyit, hogy minden relatív. mi van, ha nem a Maxwell van túlzottan lebutítva, hanem a GCN feleslegesen okos?
Ez tetszik... Mert ugye nem mindenki banyaszni veszi a VGA-t.
-
MPowerPH
félisten
válasz
DroiDMester #20880 üzenetére
Akkor rakj ossze egy CF-t, meg vegy meg 2db monitort. Aztan good luck.
De ne mond, hogy nem szoltam, en szabalyosan menekulok, mar rosszul vagyok, ha a CCC-t latom. Eddig azzal szivtam, hogy miert nem akar elaludni a gep. Nem jutottam vele semmire, most meg mar nem is erdekel. 1 eve kezdodott ez, addig nekem sem volt bajom semmivel sem.
-
MPowerPH
félisten
Mindig is ez volt a baj az AMD/ATi -nal. Elvileg a jovore fejlesztettek, ami nem nagyon akart bejonni. Jelenben elunk, ott hasznaljuk a VGA-t, itt kell teljesitsen. Egyebkent van tapasztalhato fejlodest, ezt kar eroltetni. Nezd meg, hogy meg lett vagva a chip, es megis mit nott a leadott teljesitmenyben. Ha ez nem fejlodes, akkor mi az?
KillerKollar: Majd ha tenyleg megjelenik, akkor beszelhetunk rola. Egyenlore meg csak specifikaciokat sem lattunk. Szerintem ez megint csuszik q2, de talan q3-ra is.
DroiDMester: Tobb monitor, tobb VGA, tobb hibalehetoseg. En megjartam mindegyikkel... Pedig a CF-el regen elegedett voltam(jo kis HD4790 CF), ellenben azt kovetoen csak a csalodas. Eddig nekem sem volt problemam driverek teren, ellenben amiota a 3 monitoron kell megjeleniteni a dolgokat, allandoan szivok valamivel.
-
MPowerPH
félisten
válasz
KillerKollar #20857 üzenetére
Most annyi. Kesobb lesz tobb is, ahogy jonnek ki a driverek. Es a 10-20% nem nevezheto hajszalnyinak, tudva, hogy az NV-ben leggel van meg 300MHz, vizzel meg meg tobb is. Mantlet probaltam, szerintem mar leirtam rola a velemenyemet.
Kenyes vagyok a latvanyra, es hat igy soha nem hasznaltam.
A 390X meg nagyon messze van(meg csak tippelni sem lehet), elobb jonnek a 8Gb-s 290X-ek. Szerintem egyebkent a 980Ti elobb kint is lesz.
A fejlodes pedig lathato, jelentosen kisebb fogyasztassal tortent egy hatalmas elorelepes. En ezt varnam az AMD-nel is, el kellene felejteni az ilyen 300W -os szornyeket. -
MPowerPH
félisten
válasz
mcwolf79 #20855 üzenetére
Nekem aludni se megy el. Nah? CF-el pedig a jatekok nagy resze hasznalhatatlan.
KillerKollar: Hajszalnyival? Khm...
Es ugye az NV most kezdte csak tolni a drivereket ehhez a genhez, szoval van meg benne boven tartalek, ahogy anno a 290X-ben is volt. Es nem gyozom ismetelni, OC, OC. Mar leirtam, itt volt a gepben egy 970-es, es huzva feltorolte a mostani VGA-al a padlot.
-
MPowerPH
félisten
válasz
lowzor #20846 üzenetére
Mar plafonon vagyok... Ha veletlen filmet akarok nezni, akkor nekem kell a moncsikat kihuznom. Utana szivok, mert a CCC neha nem jegyzi meg a setupot, es barmikor, amikor ujra akarom konfigolni, vagy lefagy, vagy nem csinal semmit. Neha persze okes.... Ha CCC-bol kapcsolom le, es valtok monitort, akkor az istenert nem tudom ujra konfiguralni, az hogy ujraengedelyezze pedig egyenesen lehetetlen. Neha 10 percet szivok, mire betudom allitani. Ez zavar a legjobban...
Mikrolagokrol nem beszelek... TRI CF-el volt annyi FPS-em az altalam hasznalt felbontason, mint masnak FHD-ben, megis elvezhetetlen volt a game. Crysis -ok, FC3, Metro-k, AC, Stalker-ek.... elegem lett, nah.Eros VGA a 290X, nem kerdes, de ekkora teljesitmenyhez ne egyen mar ennyi aramot. OC sem tul acelos. Haverom kis Zotac 970-e(ami majd fele olyan hosszu, mint a 290X, es kb. a fogyastasban is ez az arany) agyig huzva foldbe dongoli az 1230-on jaratott 290X-emet. Es o meg nem is vizzel huti... Nalam realisan leggel 1140 korul vege van a dalnak. Ugy nezve pedig meg rosszabb a helyzet.
Lapajbacsi: Nem en irtam.
Csak itt paran leirtak elottem. Gondolom a fogyasztasabol kovetkeztetve, a teszteket pedig mellozve. Pedig feltetlen attol csucs vga egy vga, mert egy reaktor kell, hogy kiszolgalja.
Ellenben ha kijon az uj AMD vga, es versenykepes lesz, akkor visszaterek. Itt az NV oldalon csak a szinekkel van bajom, de ugy tudom, van ra profil, amitol minden olyan lesz, mint az AMD-nel.
-
MPowerPH
félisten
Ma vegre kivaghatom a 290X-et a gepbol....(vagyis ma mar nem, mert melozok, de holnap azzal kezdem) Lehet a 980 egy kozepkatos vga, ellenben boven gyorsabb, mint a 290-es szeria akarmelyik darabja, mar alapon is, kozben min, 100W-al kevesebbet zabal. Es akkor meg az OC-rol nem beszeltunk....
Es talan a multimonitor konfiguralas is meg van csinalva rendesen, es nem kezzel kell levalasztanom oket, mikor csak 1 kijelzot akarok hasznalni.Es ezt ugy mondom, hogy hatalmas nagy AMD fan voltam ezidaig.... All In Wonder 7500, 8500Le, 9700 Pro, 9800 Pro, X850XT PE, X1800XT, X1950XTX, HD2900XT HD3870, HD3870 X2, HD4870, HD4870 X2, HD4890, HD5870, HD6970, 3xHD7970, HD7990+280X CFX, 780Ti, HD7970 Matrix, 290X.
A 290X-el eljott az, hogy betelt a pohar. Probaltam, hogy felvallalva a hatalmas fogyasztast, CF-be teszem oket. Haver kolcson adta a sajatjat, es ugyan ugy hasznalhatatlan volt sok helyen, mint a 7990, vagy a regi CFX-em. Mikrolagok tomkelege, allando driver gondok a CF miatt. Egyszer ment, egyszer nem. Most a 290X -el telt be a pohar, es a friss CCC-vel.
-
MPowerPH
félisten
válasz
fatal1ty1984 #20798 üzenetére
Eddig eleg volt a 290x is barmihez. Crysis 3, Metro LL volt az, ahol vissza kellett venni minimalisat a grafikabol. Azert en a 980-tol tobbet varok, csak vegso esetben ugrok bele multi gpu-ba. CF-be pedig soha tobbet...
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #20793 üzenetére
No, szerintem meglesz a problema. MSAA 2x -en megszunt a dolog, persze az FPS csokkent eleg szepen. GPU-Z szerint igy 3900Mb memoriat megeszik, ami ugye pont a hatar. Lehet itt lesz a problema. Ellenben akkor ez a GTX-el sem fog valtozni erdemben.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #20790 üzenetére
Alap orajelen is ezt csinalta, utana huztam rajta. Vizzel van hutve, GPU 45 fok stabilan. VRM kicsit melegebb, de az ezt a reszet nem befolyasolja.
Megneztem 1 monitoron, nincs lag.
Akkor azt hiszem nem birja ezekkel a beallitasokkal, vagy tenyleg kifut a VRAM-bol. Nem is akkora parasztvakitas az a 8Gb-s kivitel.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #20788 üzenetére
Azt elfelejtettem irni, hogy nalam a felbontas 5760x1200.
CPU limitem biztosan nincs ezen a felbontason, a proci pedig stabilan 4.4Ghz-n teker gamek alatt, ami boven eleg.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #20784 üzenetére
Tap biztosan nem, szvsz az AX860i vigan elvitte a 2db 290X-et is, es a 7990-280X CF-t.
Ambient OCC es AA milyen erteken legyen?
Sontir Fel: Jaja, errol en is hallottam. A mostani game viragbolti verzio, gondoltam megnezem, mert az NV karihoz akar valaszthatnam ezt is ajandeknak. Utana hallottam, hogy az eredetivel meg rosszabb a helyzet, foleg a patch ota. Szoval majd meg meggondolom....
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #20782 üzenetére
Igen. Vagyis SSBC es SMAA van belove.
-
MPowerPH
félisten
Far Cry 4 -el valaki tapasztalt olyat, hogy akad a game? Minden maxon... Olyan, mintha elfogyna a VRAM. Hirtelen fordulasoknal is csinalja. Normal esetben csak idokozonkent(olyan 14s), viszont akkor leesik az FPS egy pillanatra 1-re, es megall a kep. Aztan mintha misem tortent volna.... Kartya kimaxolva, 1230/1400-on is ugyan ez, pedig ezen az orajelen az alaphoz kepest mar nott az FPS eleg rendesen.(egy helyen neztem, ott 40, huzva 47)
Megvannak szamlalva a napjai, nemsokara megjon a GTX. Mar unom ezt is, meg azt, hogy CCC-ben az utolso ket frissites ota bugos az eyefinity konfiguralas, igy ha 1 monitorra akarok valtani, akkor ki kell huzzam a kabelt a VGA-bol... -
MPowerPH
félisten
En tudok olyanrol, nem is egyrol. De nem latszik rajtuk, hogy viseltesek lennenek. Nem is ertem, hogy mit ertesz ez alatt. Ismerosomnel egy volt banasz 290X van, mai fel vet szolgalt 4 tarsaval egyutt. Olcson hozzajutott, es azota is boldog vele. Az a kartya annyit kapott, amit normal hetkoznapi hasznalatban soha nem tudsz elerni, mert par ev utan ugyis cserelned.
-
MPowerPH
félisten
válasz
szasanyi #19120 üzenetére
Csak a kedvedert csinalok tesztet az offomon egy rovid idore, lekapom a ventit a VRM-rol, es beengedem 100 fok fole. Garantalom, hogy az orajel egy szemernyit sem fog valtozni.
Tul van egyebkent lihegve... Lattatok mar ilyenbol felepitett banyagepet? Azok a terhelest figyelembe 4 het alatt tobbet mennek, mint amit a Te kartyad 2 ev alatt osszesen. Es nem par honapig vannak hasznalatban, hanem van aki mar 1 eve nyuzza 24/7. Es amikor 4-8 ilyen VGA van egymas mellett fullosan kihajtva(a BF4 multitok az egy kismiska ahhoz kepest), akkor azert van hotermeles. GPU 24/7 95 fokon, VRM-et a fene tudja, de mivel a normal korulmenyekhez kepest nagyobb a terheles a fogyasztast is beleertve, es egymast futig, valszeg a VRM is boven 100 fok folott van. -
MPowerPH
félisten
válasz
szasanyi #19116 üzenetére
VRM homersekletre nem vesz vissza a VGA.
Ha levenned rola a bordat, csak siman eldurranna a kartya.
zack: Persze, az mar nem egeszseges. De utalni szerettem volna ra, hogy a 100 fok kornyeke valszeg meg nem olyan gazos, ha ugyan ugy elmegy boven folotte is.
Westlake egyebkent kezdett egy ilyen tartossagi tesztet, mikor banyaszni allitotta a ref. 290X-et egybol a megjelenes utan. Akkor a GPU allandoan 95 fokon volt, VRM-et nem tudom, de az 24/7-ben mukodott. Ot kellene kerdezni, hogy el e meg a VGA, es ha igen, akkor meddig kinozta. -
MPowerPH
félisten
-
MPowerPH
félisten
válasz
Lapajbacsi #19071 üzenetére
Igen, tevedtel. Mert amit meg eppen elbir az FHD, azy az 1440P mar majdnem, a 4k vagy eyefinity megfekteti.
Milka 78: Amig FHD alatt jatszok, nincs gond, mert ugy is probaltam, csak ott 1220MHz-t tud ugyan ezen a feszen. Ahogy valtok eyefinityre, lehal az addig stabil 3D-s beallitas, ezert csokkentettem 1150-re. Azt meg kell erteni, hogy itt kicsit mas terhelest kap a VGA.
Ha visszanezed a teszteket, amiket csinaltam, lathatod, hogy FHD alatt az 1280 is vallalhato lenne.
-
MPowerPH
félisten
válasz
m0h0senator #19050 üzenetére
Hehe, en meg sokalltam a 96 fokot, huzott allapotban.
Lapajbacsi: 1 monitor, foleg FHD felbontasban mikor hajtja mar ki ezeket a VGA-at?
Ne vicceljunk mar.... Nekem 3 monitor alatt drasztikusan emelkednek a hofokok.
-
MPowerPH
félisten
Kraken X60 a GPU-n( a legbrutalisabb, hogy csak 2db venti, minimalis fordulaton, ergo nincs hangja
), borda+venti a VRM-en. FC3 egyedul, ami ennyire brutalisa multimonitoron, mar elotte is eszrevettem. Anno a ref. 290X-et teljesen megfektette meg alapon is, csak ott a GPU jart 95 fok kornyeken ugy, hogy folyamat visszavette az orajelet 7xxMHz-ig.
Keresek, hatha talalok nagyobb, esetleg hocsoves bordat, amit kitudok vezetni a kartya hatlapjaig.(nem ertem ez miert nem terjedt el, AC EX hutunel-nel a 2900XT idokben a gyari bordabol hajtottam egy olyat )
Az meg mar csak hab a tortan, hogy az utcso hivatalos CCC-ben alig tudtam bekonfiguralni a eyefinity-t, es most a BETA-ban is nehezkes.
-
MPowerPH
félisten
Legjobb VGA teszt istenemre mondom, a Far Cry 3. 1150MHz@120 offset, GPU igaz csak 46 fokos, ellenben a VRM1 felment 96 fokig.
Ugyan ez Skyrim vagy AC alatt maximum 70 fok.
Valszeg cserelni fogok, meg most sem tetszik igazan. Megvarom, mig a 980-ak ara lejjebb szall, vagy visszavaltok 780Ti-re. -
MPowerPH
félisten
válasz
gainwardgs #18765 üzenetére
Ott van, 1265MHz-n.
-
MPowerPH
félisten
En eddig jutottam. Ment folotte is 10MHz-vel, de nem gyorsult semmit sem, tobb feszt pedig egyenlore nem akartam neki pakolni. Memoriakat nem cibalom tovabb, nem latom ertelmet, nincs lathato gyorsulas tole.
Hofokok a GPU-n maximum 38, VRM1-2 pedig 55-42. (2xValley futtatas utan) Ez a maximalis hutessel persze. 24/7 vissza van szabalyozva, csak a ket venti megy szivo oldalon, minimalis fordulaton, teljesen hangtalanul, also ketto felesleges allando korulmenyek kozott.
5 ora AC utan a 1100/1350 -en, 0 offset -el a GPU maximum 46 fokig melegszik, VRM-ek maximuma pedig 69-58 volt. Oldalso 200mm venti meg nincs fent, sajna belelog a procihoz tartozo bordaba, vagyis annak ventillatoraba. Majd furok neki 5cm-el arrebb lyukat, es azt meg felteszem, mert jo ha valami direktben is fujja a VGA-t.
Ami erdekes, de kicsit mas tema.... Alaplap vezerli a cpu ventiket, standard modba raktam oket. Game-ek alatt fel sem kapcsol egyik sem, 57 fokos igy a legmelegebb mag.A kartyarol meg nem tudok sokat nyilatkozni, nem egy tuninhuszar, de az elozo 290X-eimet magasan uti.
-
MPowerPH
félisten
Ahogy nezem, nalam valamiert kevesebb pontokat dobal minden tesztben, mint az atlag. A miertjere majd meg ra kell jonnom. Most nezek OC-t, ugyis az izgat engem is.
-
MPowerPH
félisten
Azokbol mar kinottem... Olyan terhelest ugysem fog kapni a VGA normal korulmenyek kozott.
Lefuttattam egy Heaven-t is, meg mindig alapon, hofokok ugyan azok, nem mennek feljebb.
-
MPowerPH
félisten
Mivel nezzek hofokokat meg? Most futtattam Heaven-t, ketszer egymas utan lement a bench full settings-el, GPU max. 38ºC, VRM1 55ºC, VRM2 46ºC. Normal OC-s beallitason, azt hiszem uber modban.(bar ezt nem tudom hol tudom csekkolni)
-
MPowerPH
félisten
Nincs. Pont e miatt a helykinalat miatt vettem ezt a hazat, hogy minden biztosan, kenyelmesen beleferjen. Tervben volt a vizhutes, sot, el is kezdtem osszeszedni a cuccokat, csak kozbejott az autovetel. Igy most egyenlore uresen tatong, remelhetoleg csak tavaszig.
Cseneles: Atcsereltem, mert a GPU jobban fut, mint a cpu, annak meg tok felesleges az X60, eleg neki a H90 is. Most lassan visszakotok mindent, es meglatom beindul e.
-
MPowerPH
félisten
Vegre megjott a VGA. Lassacskan nekiallok, atcserelem a hutest, elrendezem, es remelhetoleg be is tudom roffenteni meg melo elott.
-
MPowerPH
félisten
Igen, ez mondjuk nem mind1. Megjegyezven azt is, hogy a tesztben szereplo 290X-es eredmeny csaloka lehet a referencia huto miatt, mivel annak koszonhetoen az az 1000MHz teszt kozben bezuhan akar 100MHz-t is. Mig a 980-as a gyari 1126 helyett atlagosan 1209MHz-n ketyegett, medianja meg 1240 volt. Ez is OC, meg ha Boost -nak is hivjak. Egyebkent tenyleg zsenialis.
-
MPowerPH
félisten
Nem jatszottam meg AC4-el, de a teszteket elnezve ott alapbol hatranyban vannak az AMD VGA-k.
players111: Igen... Es ahogy no a felbontas, ugy csokken. 1600P-ben mar csak 13%, multimonitornal es 4K-ban 10%. Persze itt megint meg lehet jegyezni, hogy a felhasznalok tobbsege meg mindig full hd-ben tolja.
-
MPowerPH
félisten
Ahova ez nem eleg, oda az sem. De tudod mit? Hetfon megerkezik, ugyis lesz 2db szabadnapom, es ha minden ugy muzsikal a VGA-n, ahogy azt elterveztem, osszeuthetunk valamit(mondjuk nehez lesz, mert nincsenek azonos felbontasu konfigjaink, pedig ahogy no a felbontas, ugy fossak ossze magukat az uj NV-k). Igaz kicsit nagy a hendikep, eleg csak a +120%-os arbol kiindulni.
-
MPowerPH
félisten
válasz
szasanyi #18473 üzenetére
Ez a kinti pixmania. De neztem, scan-ben ehhez a kartyahoz mar nem tartozik ar, hivni kell oket, szoval valszeg ugyan az. Ugye a csokkentes a gyartokra volt bizva, akik vagy megtettek eddig, vagy nem, vagy csak most teszik. Sapphire lepett, XFX is olcsobb lett, de ott meg van mibol faragni. Egyenlore a tobbi disztributor nem lepett. Szerintem legkesobb a kov. het kozepeig megteszik, mert innentol egy darabot nem fognak tudni eladni.
-
MPowerPH
félisten
Igen, tudtam. Ellenben nekem a kartya a kieg. hutessel(G10 & H90) kerult £190-be, +£10 posta. Ha leszamolom a plusz hutes erteket, akkor olyan £130 -ba van a kartya. Bukni tehat nem fogok rajta... En gondolkozok, mielott veszek valamit.
(3,5x 290X kijonne a 980 arbol, es van kozottuk 10%. Megrazo.)
Ha nem tetszik, akkor kulon eladom az egesz csomagot, es benevezek egy 970-re. Bar lehet a vizet meghagyom, igy eleg lesz a ref. hutost venni.
-
MPowerPH
félisten
Na mit mondtam?
SAPPHIRE TECHNOLOGY R9 290X Tri-X - £ 269.00
Megindult az arzuhanas.
-
MPowerPH
félisten
válasz
lowzor #18434 üzenetére
Egyebkent ebben is van valami. Marmint az AMD driverek teren nem uti meg a kivant szintet. Lasd, ez elott fent volt az uj Beta, amivel tok jol mukodott az Eyefinity mod ki-be kapcs, monitor cserek, ellenben egyes netes videok alatt, oldalak megjelenitesekor azonnal dobalta a kekhalalt. Most feltettem a Beta elotti veglegest, amivel nincs ilyen problema, ellenben a multi monitor management egy kalap sz@r. Igy arra kenyszerultem, hogy hardveresen deaktivalom a ket szelso monitort, ha eppen nem akarom hasznalni. Ez is gaz... De egyutt lehet vele elni.
-
MPowerPH
félisten
980-as teren most igen. Mint mondtam, itt sokan 1 heti fizubol megvehetnek. De nem teszik, mert badarsag.
Nem ertem a BMW nicknek mi koze van ehhez?! Azt egy markaszeretet szulte, ami ossze nem hasonlithato azzal, hogy irrealis penzeket koltsek el olyanra, ami maximum Verpistaknak lehet jo vagizni a forumon. Holnap bemegyek a boltba, veszek 3db 980-ast... Elorebb leszek? Itt a forumon igen, kinyalnak a hatsom az NV topikban...
Lenne annyi FPS-em, aminek az 1/3-ada is boven eleg lenne.
Akkor lenne ertelme, ha vagy multi monitoron jatszol(bar mint mondtam, oda boven eleg volt eddig is a 280X szint), vagy benevezel a 4K-ra. Alatta Verpista.En mar eljutottam oda, hogy nem erdekel a gyarto, csak jo legyen, ar/ertekben szinten, es ne bukjak rajta sokat. Ezert irtam, hogy a GTX970 bestbuy.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Erdei88 #18424 üzenetére
Azt ala tudom tamasztani, csak en a 7990+280X parossal eltem at. Viszont itt is a fejlesztoket okolnam, mert ezt laszamitva nem talalkoztam ilyennel. Vagyis de... Crysis 3-ban.
En csalodtam mind a CF, mind az SLi-ben. Ellenben nem is ertem, miert kell egynel tobb kartya a gepbe. Nekem a 3 monitorra eleg volt eddig a 7970 szint, valaki meg full HD-ra erolteti ezeket a dogoket.GTX970 egy baromi jo ar-ertek, teljesitmeny-fogyasztas aranyu kartya, es ezen sincs mit csavarni. Irtam is, hazon belul allitottak olyan konkurenciat a 980-nak, hogy azt jelenleg sznobizmus megvenni. 970 eleg mindenre... Ha nem jon be a most erkezo 290X konfiguracio, akkor en is valtok 970-re.
Errol jut eszembe. Neztem teszteket, alapon a Kraken olyan 50 fok kornyeken megtartja a GPU-t siri csondben. Huzva 60 fok a felso hatar, 4 ventivel, kozepes fordulaton. Kivancsi leszek.
-
MPowerPH
félisten
Eh, az lehet. Csak az a helyzet, hogy a ref. 980 aran ha ugyes vagy, veszel 2db 290X-et, es marad penzed. Nem is ertem az osszehasonlitast... Itt vegig a 970-el volt az osszevetes.
Egyebkent sok ember megtudna venni a 980-ast, van olyan akinek egy heti fizuja. Megsem veszi, mert baromsag kiadni annyi penzt. +£60, es az arabol megvan 2db nem ref. 970-es. Ez boven elmondja, hogy milyen tularazott termekrol beszelunk ismet. Soha nem eri meg megvenni a csucsot...Es attol meg a kep amit nezel, ugyan ugy randa marad. Ez viszont vitan felul all.
-
MPowerPH
félisten
válasz
lowzor #18392 üzenetére
En probaltam DVi, es display port kabellel is, nem sikerult. Nem user error, az osszes NV-s gepen mashogy neznek ki a szinek, hiaba tologatod a csuszkakat. En nem tudtam szintre hozni, 2 het utan adtam is el, reszben ezen hianyossagok miatt. Haverom szinten, o a 780-al volt ilyen helyzetben. Miutan megnezte nalam ugyan azt a kepsort, majd maganal is, nem akarta elhinni, hogy ilyen kulonbseg lehet.
Ha meg be lehetne allitani(bar szerintem lehetetlen), akkor az NV mellekeljen profilt hozza.
A reszletek hianya,halvanysaga, elmosodottsaga pedig egy ujabb dolog, ami folott nem tudtam elmenni.Szoval persze, lehet gyors valami, ha pont abban gyengebb, amire teremtve van. Engem nem erdekel, hogy 80FPS-em van vagy 95. Ellenben arra erzekeny vagyok, amit latok. Es nagyon zavaro, mikor azt latom, hogy a hatterbeli targyakat elmossa a driver, ezzel sebesseget nyerve a kepminoseg karara. Valszeg az AMD kartyak is nyernenek plusz FPS-t, ha ugyan igy butitanak a megjelenitett kepet.
-
MPowerPH
félisten
Mit inditottam itt el?!
Ki fogom en is probalni. Aztan majd lehet megint csalodok. De tovabbra sem ertem, hogy miert nem beszel senki arrol, hogy NV kartyakkal valamiert "csunyabb" a kep. Nekem Ti-m volt, onnan tudom. Az elek, reszletek mashogy festenek, hianyoznak, elmosodottak, szinek fakobbak.
(szemuvegben neztem, mert mar nem tueles a latasom, es engem zavart ez a dolog) Nalam ez az egyetlen visszatarto ero.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Malibutomi #18355 üzenetére
Ha megy 1200-on, akkor az mas. Sajna nekem eddig nem volt szerencsem ezekkel. Az eso ref. 1080-on lehalt(elmelegedett), az MSI meg 1140-en mar kephibakat dobalt.
Valszeg ezzel is az lesz, ha nem megy 1200-on stabilan, akkor nem marad. Azt mar regota tudom, hogy maga a korites vajnyi keveset szamit, maga a GPU milyensegen van a hangsuly. Hiaba dobalnak ra sok fazist, ha a GPU gyenge, akkor nem fog menni.(most LN2-es mokat vegyuk le, ahhoz elengedhetetlen a megfelelo korites, es igazabol inkabb csak ahhoz van ertelme) HD7970, 280X eseteben is megvan a maga tapasztalatom. Eddig mindig a ref. ment a legjobban. -
MPowerPH
félisten
válasz
Malibutomi #18352 üzenetére
Persze, ertem. De nezd azt is, hogy maguk az NV karik milyen mertekben huzhatoak. Ha azt nezzuk, meg rosszabb lehet a helyzet, mivel nemelyikben van +200MHz is. Ezert nem szeretem nezni az OC-t, jobb alapon osszevetni oket.
Itt a Lightning 1080 -on ment, ami ezeknel mar nagyon jo, 24/7 lehet meg benne olyan 70MHz-100MHz. Mig a GTX ment 1165MHz korul, de OC-val meg maradt benne 150MHz. Szoval igy nezve meg rosszabb a helyzet, mert atlagosan OC alatt none a ket kartya kozotti difi.(vagy pont ugyan ugy allnanak, C to C azert meg gyengebb az NV) Es ugye brutal huto sem kell(gyarival is hangtalan, EVGA fele variacioval pedig meg inkabb), mert nem eszi a wattot.Rendeltem egy fogyasztas merot, mert kivancsi vagyok ra, hogy erdemes lesz e majd huzni a VGA-t, es egyes szinteken mennyit no valojaban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topicban tilos bármilyen offtopic hozzászólás írása!
Ilyen célra használjátok a Lokál fórumban található offtopicot.
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Házimozi belépő szinten
- Kerékpárosok, bringások ide!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Yettel topik
- Eredeti játékok OFF topik
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- iPhone topik
- Interactive Brokers társalgó
- További aktív témák...
- Garanciális BIOSTAR GeForce RTX 3060 TI 8GB GDDR6
- PNY RTX 5080 16GB GDDR7 Overclocked Triple Fan - Új, 3 év garancia - Eladó!
- GIGABYTE GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 GAMING OC Eladó!
- ASUS Radeon HD6950 DirectCU II 2GB 256bit GDDR5 EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 Videokártya eladó
- Geforce RTX 3090 Zotac Gaming Trinity OC edition
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- KAMATMENTES Részletfizetés Alienware DELL monitor
- Bomba ár! Lenovo ThinkBook 15 G2 - i5-1135G7 I 16GB I 512GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest