- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Légies iPhone halvány színei
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- 8300 mAh, maradhat?
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
BonFire
veterán
válasz
Peter M #14670 üzenetére
Elvileg arra jó, hogy ha natúr feketével van kitöltve valami, illetve Rich Black-kel, a különbség szembetűnő legyen. A natúr fekete az a K:100%, Rich Black esetén pedig még hozzáadódik néhány százaléknyi Cián, Magenta és Sárga is, mondjuk így: C:20%; M20%; Y:20%; és a K:100%.
A nyomdák pedig nem szeretik a Rich Black-et, technikailag is sokkal több a hibalehetőség, az ívet négyszer kell megnyomni, tovább szárad stb.
-
delta9
senior tag
válasz
Peter M #14243 üzenetére
Nem elfogadott. Én sok éve 2 mm kifutós anyagokat adok le mind ofszet, mind digit printre, legalább 5-6 különböző nyomdának, és tudniuk kell ennyivel dolgozni (ez alól, ha nem tévedek, csak egy 100+ oldalas katalógus gerinces, extra papíros, fényes fóliás borítója volt kivétel, meg a Kórházszövetség konferencia programfüzetének kreatív papírra nyomott borítója, oda 5-öt kértek). 2 mm-es csúszással egy Schwinn Csepel vagy egy Nunhems Hungary át sem venné tőlem/tőlünk az anyagot. Eddig csak egy nyomda volt, aki jelezte, hogy neki 3 mm kifutókra van szüksége, a többieknek nem okozott problémát.
@ViZion:
Én tudok digit nyomdát, ahol a névjegyeket szoktuk nyomtatni, Xerox DocuColor 250-en SRA3-ra kb. nettó 300-400 Ft-ért nyomnak két oldalasan, egy oldalas meg, ha jól emlékszem olyan 250 Ft+ÁFA. Lehet, hogy ez csak BP-n számít ajándéknak, vidéken nem annyira? Ja, és mindig kilövésben, középre igazítva adok nekik anyagot. -
ViZion
félisten
-
*Ropi*
félisten
válasz
Peter M #12148 üzenetére
Tisztázzuk: van egyszer a Windows színkezelése, ehhez állítod be a monitorod kalibrált profilját alapértelmezettnek (most a nyomtató színkezelését / profilozását hagyjuk, mert az még a Windowson belül is egy független dolog). Másodszor van a PS (és az egész CS) színkezelése, ott kimenetként sRGB-t állítasz be (a Bridge-ben és minden más színkezelésre képes programban). Ezután színhelyesnek kell lenned. Nem kell ehhez CMM...Nálam sincs, mégis rendesen működik minden.
-
ViZion
félisten
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Peter M #10480 üzenetére
"Alapvetően nincs az a mai webes projekt amihez létjogosult lenne 150 layer export szerintem ezt te is beláthatod...
...és ezért nem értelek, főleg ha programozó vagy."
Egyáltalán elolvastad, hogy mi volt az eredeti kérdésem? Ha igen, akkor kérlek gondolkodj már el azon, hogy ha rajzfilmfigura-szerű emberfigurákat kell összeállítanom testrészenként (JavaScripttel váltogatva a testrészeket), akkor mégis hogy a jó büdös francban kéne ezt meg tennem, ha nem képekkel? Talán CSS3-mmal, vagy mégis mivel készíted el?A kioktató hangnemed ismételt alkalmazása előtt talán meg kellene nézni, hogy miről is van szó egyáltalán, és nem feltételezni másokról, hogy hülyeségeket beszélnek.
Egyébként nem az volt a lényeg, hogy 150 layerről van szó, vagy pedig 10-ről, hanem arról, hogy nehéz elképzelni, hogy másnak ne merült volna fel igénye arra, hogy az említett módon gombnyomásra tudjon generálni azonos layer groupban és pozícióban lévő képeket slice-okból (a layereknek meg lehet, hogy más színe és formája van, de az ember meg akarja kímélni magát az egyenkénti kattintgatásoktól).
"A modern weboldalak max 4-6 képet használnak css backgroundba (de ezt is cél tovább redukálni)"
Ki beszélt CSS backgroundokról??"Ezért írtam, hogy ilyen szintű kép alapú felhasználás kb ugyanolyan elavult mint a td tr-es táblázatos felépítés."
Mielőtt ilyen elhamarkodott kijelentéseket teszel, gondolj arra, hogy van olyan, amit soha a büdös életben nem fogsz tudni megoldani mással, mint rajzból generált képpel. Mint pl. az én esetemben. Megnézném, mi mással oldanád meg."CSS3 legnagyobb előnye"
Már megint miért beszélünk webes technológiákról, amikor továbbra sem témázott rajtad kívül senki azon, hogy melyik webes technológiát érdemes alkalmazni? A graceful degradationről meg annyit, hogy ha valahova lekerekített sarkú dobozt szeretnél tenni, de mondjuk a felhasználók 40%-ánál (példaarány) nem úgy jelenik meg, ahogy kellene, akkor már régen rossz. Épp ezért kell még manapság is gondolni a régebbi böngészőt használókra. De ne tereljük el a témát kérlek, ez egy másik topic vitája. (Igazából nem vitatkozunk, csak elbeszélünk egymás mellett...)"FireWorks akkor megfelelő neked ha natívan akkor került kidolgozásra a weboldal. .psdből nem fogod tudni átemelni (jobban mondva én ilyenről még nem hallottam)"
Ezt végképp nem értem. Most akkor használtad a FireWorks-öt, vagy sem?
A psd-fájlomat megnyitottam FireWorks-ben, és hibamentesen megjelent, még a slice-okat is megjelenítette, amiket még Photoshopban kreáltam.Ha a Photoshop ennyire nem alkalmas szerinted webdizájn elkészítésére, akkor mégis miért használja egymástól függetlenül a dizájnerek döntő többsége? Nem biztos, hogy azért, mert mindenki gyökér vagy elmaradott, lehet, hogy mert ezt találják erre alkalmas eszköznek. Meg amennyit használtam, az alapján nem épp az jött le, hogy képtelenség belőle normális, webre optimalizált képeket generálni, amik méretre is stimmelnek. Én csupán a feladatomhoz tartozó automatizálás lehetőségét hiányoltam. És még így is lehet, hogy lenne erre megoldás.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Peter M #10471 üzenetére
"a legjobban bosszant a mai "photoshoppot használok így mindent tudok" sztorival az, hogy egy felől ebből él (vagy szeretne megélni) másfelől meg a lehető legkevesebb időt sem szánja rá, hogy utána nézzen a dolgoknak "amiből él"."
Remélem itt nem rám célozgatsz. Egyrészt "semmit" nem tudok a Photoshopról (minimális a tudásom benne), ezért kérek segítséget, másrészt soha nem a Photoshoppal való dizájnvagdosás volt a munkám, hanem a kódolás, a honlap elkészítése (amihez értek, bármily hihetetlen is) - és utóbbinál a dizájnt és a sitebuildet vegyük ki a dologból, mert az megint más feladat. Sajnos most olyan munkát kaptam, ahol MINDENT egyedül kell megcsinálnom, csak a dizájnt kapom külső forrásból, készen, de jó nagy méretben (ami jó, mert megvan a lehetőségem, hogy jó minőségben szedjem ki a képrészleteket), nem kivágva az egyes lényegi elemeket.
Nem kevés melóval jár, épp ezért vagyok kíváncsi lehetséges módszerekre, hogy hogyan tudnám elkerülni a kb. 150 layer egyenkénti, kézzel történő kivágását slice-ok segítségével. Nehezen tudom elképzelni, hogy ne lenne automatizálható az a munkafolyamat, hogy készítek egyetlen slice-t, és beállítok egy layer groupot, hogy azt vagdalja ki.
Mások fikázása és lenézése, munkájának lebecsülése helyett mondjuk ajánlhattál volna érdemi megoldást pl. akár FireWorks-ben, sokkal előrébb lennénk, és senki nem érezné úgy, hogy meg kéne védenie magát, ami önmagában is elég furcsa, mert eddig teljesen barátságos hangnemben beszéltünk a probléma lehetséges megoldásáról.Említetted a FireWorks-t, már próbálgattam is, eddig elég jónak és gyorsnak tűnik, de azt még mindig nem tudom, pl. ezzel hogyan tudnám megcsinálni az említetteket. Annyiból kapásból jobb, hogy ki van téve a felület, ahol beállíthatom, hogy mondjuk PNG-24-re optimalizálja.
"...a magyar webesek többsége változatlanul photoshopban vagy flashben fog egész oldalakat kitevő "kreálmányokat" alkotni és boldogan fogja az életét élni mindenfajta optimalizálás (pl.: pagespeedtest vagy YSlow) nélkül."
Nem értem, hogy jön ide az ilyen jellegű optimalizálás (pl. YSlow), ez már kissé keverése a témáknak. Feltételezem, részben arra gondolsz, hogy pl. mekkora méretű képeket kell letölteni egy adott oldal megtekintésekor - minél nagyobbakat, annál rosszabb a helyzet. Ez nyilván tiszta sor a legtöbb webfejlesztő számára. A "webesek" kategória alatt meg nem tudom, kit értesz, ez elég tág és lazán értelmezhető megfogalmazás. Ez a "magyar webesek" meg megint túlzás, nyilván nem csak nálunk fordulnak elő igénytelen vagy kevesebb tudással rendelkező sitebuilderek, webdizájnerek, stb."No offence de amit általában a userek "elvárnak" a photoshoptól azt a fireworks magában képes rá."
Én nagyon szívesen és köszönettel várom a megoldást."No mind1 elvileg még td tr kombóval is lehet weboldalt csinálni..."
Már megint kevered a szezont a fazonnal. Hogy jön ez ide?! Ki mondta, hogy itt bárki is táblázatos felépítésű weboldalt szeretne készíteni? Ha eddig nem lett volna egyértelmű, épp azt próbáljuk kitalálni, hogyan lehet a legegyszerűbben és leggyorsabban egy adott layer grouphoz tartozó layereket akár egy gombnyomással kivágni, transzparens png formájában, megadott célmérettel (pl. arányosan csökkentse az eredetihez képest). Vagy felőlem lehet gif is, tök mindegy, csak legyen jó minőségű.
Nem értem, már megint miért hozod ki ezt is arra, hogy itt bárki is igénytelen módon akarna elkészíteni egy honlapot. Nem azért van egy nyomorult fórum, hogy megvitassuk az adott kérdéskörhöz tartozó lehetőségeket, illetve korlátokat? De, és nem azért, hogy megragadjuk a lehetőséget arra, hogy fikázzunk másokat, szidjuk mások munkáját (főleg miközben azokról semmit nem tudunk). Most erre írhatod, hogy "nem inge nem veszi magára", de az odamondós stílusoddal csak egy teljesen értelmetlen irányba vitted el a beszélgetést.
Inkább megoldásokat próbáljunk találni, köszi."Képet tessék már elfelejteni egész sok helyen teljesen ki tudja váltani a CSS3, vagy legalább spriteba tenni."
Ha már ennyire mindent jobban tudsz, arra még nem gondoltál, hogy a potenciális felhasználóknak sajnos igen releváns hányada használ még mindig olyan böngészőt, ami NEM támogatja a CSS3-at?Ezen miért nem fogtad a fejed?
Egyébként épp az általad linkelt BonBon honlapon lévő gombok is elcsúsznak még IE9-ben is, pedig az viszonylag modern. Nagyon nem mindegy. Persze lehet leszarni is az ilyen júzereket, és kitenni böhöm nagyban, hogy "használjá' krómot, azt' kész", de igényesebb cég nem kezeli ilyen egyszerűen a helyzetet. -
BonFire
veterán
válasz
Peter M #10471 üzenetére
Ha már idézünk, tegyük azt pontosan. Én ezt írtam:
"Ha amúgy is PNG-be mented a szeleteket, azon sokat amúgy sem tudsz optimalizálni."
Kiemeltem a kulcsszót. Ezen kívül ismét felhívom a figyelmed arra, hogy a feladatot Photosoppal kellett megoldani. Abban pedig valóban nincs sok lehetőség a PNG optimalizálására. Amit a fenti cikk ír, az tulajdonképpen csalás. Csökkentjük a színek számát, mintha GIF-fel dolgoznánk. Így csökkenhet a mérete.
De lényegtelen. A képek figurákat alkotnak, különféle szerszámokkal, afféle öltöztetős baba oldal. Most ezt kép nélkül, kizárólag CSS-sel megcsinálni szvsz eléggé nehéz lenne. Itt most nem egy gradientről, vagy egy csíkos háttérről volt szó, hanem kimondott grafikai elemekről.
Te csak elterelted a szót. De részemről befejeztem. Nem érzem magam túl jól.
-
BonFire
veterán
válasz
Peter M #10469 üzenetére
A dolog ott vérzik el, hogy ezen a fórumon legtöbben nem a Photoshopból élnek. Többek között én sem. Ahhoz képest szerénytelenség nélkül mondhatom, értünk hozzá, de természetesen a magunk dilettáns módján, hiszen amatőrök vagyunk, ezért megengedhetjük magunknak, hogy tévedjünk, vagy legyen a tudásunkban néhány fehér folt. Akiknek meg ez a kenyerük, azok biztos lehetsz benne, hogy ismerik a trükköket.
Emellett meg fogsz lepődni, de nem most látom először ezt a cikket.
-
BonFire
veterán
válasz
Peter M #10467 üzenetére
Nyugodtan szörnyülködhetsz, ugyanis amikor utoljára kíváncsi voltam rá, hogy épül fel egy weboldal, akkor még ezzel a módszerrel csinálták. (Nem tegnap volt.) Nem én, a sitebuilderek. Én nem vagyok az. Csupán szemléltettem egy folyamatot, amire a kérdést a Photoshop topicban tették fel és nem a Fireworks topicban. Ezt Photoshoppal kellett megoldani.
Másrészt annyira ne nézz már dilettánsnak, hogy nem tudom, mi az a maszk, ha már egyszer (többször) cikket is írtam róla, meg még az alfacsatornáról is. Alapfokú képszerkesztői ismeret, ami csak azokat nyűgözi le, akik nem tudják, mi fán terem, és mindenhatónak képzelik. Jó az a maszk, csak nem szabad túlmisztifikálni és olyan tulajdonságokat tulajdonítani neki, amelyek nincsenek.
Egyébként kíváncsian várom, hogy kifejtsd, hogy lehet optimalizálni "mask" segítségével a PNG-t. Meg azt is, amelyiknek nincs alfacsatornája. Naná, hogy az átlátszó terület is képi információ, hiszen az a negyedik színcsatorna a képen! És pontosan 8 bites az is. És a négy db 8 bites csatornából áll össze a 24 bites PNG! (4×8≠24) Na, ezt dolgozd fel!
Végül, de nem utolsósorban: nem vagyunk programozók. Mi nem fejtjük vissza a képeket, nem érdekel, mit tartalmaznak a videó fejléc-információi. Mi összerakjuk a képet, nem pedig ízekre szedjük.
"Igaz láttam már webes komplett tervet illustratorban tehát mindenki úgy bünteti magát ahogy szeretné..."
Vagy éppen csak azzal dolgozik, amije van. MS Worddel is lehet működő weboldalt csinálni. Sőt, állítólag Jegyzettömbben is. Nem lesz ugyan trendi, de működni fog.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Peter M #10327 üzenetére
Én minimált akarnék, de ezekkel a színekkel...egyszerűen nem akarok túl telt színeket használni. De a sárga és a zöld az alapszín, illetve, fent és lent napraforgó.
A túl sok szín szerintem már nagyon sok lenne ehhez.
ViZion: Ez a 2 szín felosztás sem lenne rossz. Kicsit furcsa elsőre, de lehet, hogy a végeredmény jó lesz.
A keresés, meg a többi még nincs a konkrét helyén, egyelőre a színeket akarom belőni megfelelően, hogy jó legyen.
1-2 sárga alapú oldalt néztem, gondoltam az lehetne az alap háttér. De még így is elég erős ez a szín és zölddel keverve nem is nagyon láttam még.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Synology NAS
- Lexus, Toyota topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Hosszab bemutatót kapott a Mafia: The Old Country
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Formula-1
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- AKCIÓ! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone X, 256GB, Kártyafüggetlen
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- Honor 90 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest