- Légies iPhone halvány színei
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Kis telefon hatalmas teleppel
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ViZion
félisten
válasz
pocokxx #21262 üzenetére
Sajnos nagyrészt igaza van. Ilyen 1-4 % eltérésű hibákat szemmel jó monitoron is nehéz meglátni, de nyomtatásban kijön. Valóban jobb lett volna Corelben akár, mert a PS nem valami fain PDF-et ment. Valóban eltérhetnek a monitoron és a nyomaton a színek, de ez itt azért elég dúúúúva, lehet neki sem ártott volna állítgatni rajta - csak kis mennyiségnél minden extra ív bukó.
-
válasz
pocokxx #21262 üzenetére
a betűknek, fölég ha ilyen vékonyak, akkor jó ha vektorosak
esetleg ha PDF-be mentéskor megmaradnak a betűk vektorosnak, ha előtte nem raszterizáltad őket
nem kell CMYK-ban dolgoznod, elég a CMYK előnézet használat, esetleg a végén PDF X1-A formátumba mentéskor, úgy is CMYK lesz
A PS képfeldolgozásra való nem névjegykártya készítésre
ne a corelt, hanem az AI-t vagy ID-t tanuld meg, corel a dekorosoknak hasznos, de arra meg ott Signlab
Keress új nyomdát, mert akkor egy nagyságrenddel jobb végeredménynek kellett volna lennie
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #14340 üzenetére
Én ebből tanultam. >>>Magyar ékezesítés Fontlabbal<<< Meg a Fontlabot használom ilyen célra. De vannak ingyenes progik is, a módszer itt megtanulható, aztán a többi programban is mind ugyanazt a karaktert kell létrehozni. 0170; 0171; 0150; 0151
Szerk: Na, bazz, megelőztek. De legalább mindketten ugyanazt linkeltük!
-
ViZion
félisten
válasz
pocokxx #14121 üzenetére
Az Arial is jó választás, vagy bármelyik jól olvasható font.
Verdana kicsit szélesebb, Helvetica szinte ua. mint az arial, Tahoma nekem annyira nem jön be, de kb. ezek még az alap verziók. Jobb választás a Myriad pro, Din pro, Cantarell vagy a Swiss szerintem. Futura túl szögletes, azt nem választanám. Google fontokon még szétnézhetsz, Ubuntu is jól olvasható, ingyenes. -
BonFire
veterán
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13809 üzenetére
Ez az én hátterem jelenleg:
Én megoldottam.
1) Ez úgy néz ki, mint amikor a szöveg leköveti a pathot, illetve bele van írva egy pathba. Megrajzolod a pathot, klikk bele a szövegeszközzel, belezúdítod a szavakat, majd különbözőre formázod őket. Akárhogy változtatod a formázást, az alakot mindég meg fogja tartani, mert bele van zárva a pathba. A jobb oldalon természetesen egy másik pathba vannak zárva a szavak.
2) Sorkizárt szövetet a szöveg palettán a Justify-jal lehet. Ebben is van három módi. A Last row to left az utolsó sort balra zárja, a right jobbra, a center pedig teljes sorszélességre széthúzza, ha csak három betű van benne, akkor is. Ronda. Tehát Justify last row left az én javaslatom.
Betűköz ritkítással csak csínján, mert olykor a szöveg rovására megy. A sorkizárást még kézi szedéskor is szóköz növelésével-csökkentésével oldották meg, viszont vigyázni kell, hogy legalább 40 karakter legyen egy sorban, különben csúnya lesz a szöveg. Ha több hasábos szöveget tömbösítenek, olykor felfedezhető benne az a ronda jelenség, amit utcásodásnak nevez a tipográfia. Afféle gilisztajáratok keletkeznek az egyenletes sötét színű szövegtükörben.
-
ViZion
félisten
válasz
pocokxx #13705 üzenetére
lehet.
Több technika van, egyik, h a széleket elmosod, erre alkalmas a feather, CS4 felett már akár maszkal is megoldhatod. Ha még jobb eredményt akarsz, akkor lehet a háttérrel is összemosni a réteg széleit, ill. fényben színekben a háttérhez igazítani, vagy az egészre egy zaj réteget rakni, stb. -
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13680 üzenetére
Jó lett az! Én ilyet mozgóképbe csináltam, egy xar VGA webkamerával, meg After Effects-szel. Két felvételt csináltam, és a szoba közepe lett összemaszkolva.
-
ViZion
félisten
-
Inv1sus
addikt
válasz
pocokxx #13487 üzenetére
Na igen, így már mindjárt más. Azt hittem powerpoint bemutatót is nekünk kellene csinálni.
Karaktereket rajzolni szerintem illustratorba érdemes rajzolni, ott valahogy olyan minőséginek tűnik minden, amit lerajzolok.
5-ös voltam mindig rajzból, de a számítógépes rajz sajnos nem az erősségem. -
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13487 üzenetére
Tehát karaktereket kellene rajzolni? Sajnos ilyet én nem tudok rajzolni. Viszont átalakításhoz már jó lehet a Photoshop. Nem kell pöttyös gyereket keresni, csak pötty nélkülit. Pöttyöket ráfesteni jóval könnyebb. Ilyenek közül lehet válogatni. A kifestést is meg tudom oldani, meg rajzolni rá pöttyöket. Ez már könnyebb feladat. Szerinem sárkányt is találsz ilyen vonalrajzot milliót.
Rajzos képregényes meséhez azonban hátterek is kellenek. Vagy azok nélkül gondoltad? Azt már bajosabb lesz találni. Ha megvannak az anyagok, össze lehet rakni a képeket. A vonalrajzos karaktereket ki kell színezni a kívánt színnel és a hátterekre elhelyezni. Ezekből képeket menteni. Ha megkeresed a figurákat és a háttereket, a többit megcsinálom, persze pontos instrukciókat kérek, melyik jelenethez, melyik párbeszédhez milyen kép kell.
Remélem, nem tegnapra kéne, mert azért ez nem egy összehajított feladat. Ha érdekel az ajánlatom, a részleteket privátban megbeszélhetjük.
-
Inv1sus
addikt
válasz
pocokxx #13483 üzenetére
Lefordítom:
Ezt a dokumentumot szeretném powerpointba látni és mivel egyszer nem indítottam el a programot, szeretném ha más megcsinálná helyettem.Néha tényleg nem értem meg az embereket...
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13454 üzenetére
A többire azért nem tértem ki, mert nem annyira elterjedtek, csak szűk réteg ismeri és használja őket, és a cikk nem számolhat be részletesen mindenről. Nem az volt a célja, csak egy alapvető tájékoztató.
Ez a három azért terjedt el ennyire, mert mind tömörített. Vannak speciális esetek, amikor BMP-t kell használni, mondjuk a Windows login képernyő hátterének. Az mindig BMP kell hogy legyen.
-
ViZion
félisten
válasz
pocokxx #13227 üzenetére
...mindegyik olyan.
Máshogy kell gondolkodnod (valami font v. akármi nincs, ami töröl, viszont megmutatja, h mi legyen átlátszó), ezt csak azért mondom, mert ha a maszkolással megismerkedsz, akkor ez már nem nagy feladat. Más programban is így működik, csak esetleg máshogy hívják. Mivel nem írtad milyen progi, így konkrétabban nem tudok segíteni. Paint meg ilyenekben persze ezek nincsenek, ehhez grafikai progi kell. -
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13216 üzenetére
Edit--> Preferences--> Guides and Grid. A grid a rács, a guide meg a segédvonal. A rács értékénél beírsz egy 30-ast, a mértékegységet meg beállítod mm-re. Mivel cca 21 centi széles a papír, szép egyenletesen beteríti a rács.
Egyébként ViZion módszere is jó. Lemásolgatod, nagyjából egymás mellé pakolod, majd kijelölöd őket, és egyenletesen eligazíttatod az Align menüponttal.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #13207 üzenetére
Annyit teszel rá, amennyit tudsz. 14-es betűmérettel is kifér rá néhány. Bár az ilyet direkt fekvő formátumúra szokták.
Most kipróbáltam: 14 pt-os Arial Blackkel szedve is 28 db szépen kifér egymás mellé. Bekapcsolod a rácsot, a felbontását beállítod 30 mm-re, az alosztások számát meg 4-re. Így felosztja 28 felé. Megcsinálsz egy telefonszámot, a rácshoz igazítod. Aztán Alt+Shifttel vonszolva másolod és szintén a rácshoz igazítod. Utána már kettőt másolhatsz egyszerre, utána meg négyet. Megy az hamar.
-
KubanitoS
veterán
válasz
pocokxx #12847 üzenetére
Köszönöm szépen a segítséged és persze mindenki másnak is, aki hozzá szeretett volna fogni.
Az első kép, amibe beleraktad a kisebb képeket pontosan méretarányos, tehát nagyon jó lett a végleges munka.
Esetleg egy olyan kérésem lenne még, hogy meg tudnád-e csinálni úgy is a végleges képet, hogy a négy kis karikát teljesen kitöltse az általad beillesztett négy kép?
Magyarán ne legyen semmiféle fehér kitöltetlen rész a kis körökön belül.
Még én magam sem tudom melyik változat lesz a megfelelő, a kis képek egyébként egy játékhoz lesznek skinnek és a program a sablonképen keresztül veszi be a képeket.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12839 üzenetére
Ezek ecsetek, de jobban jársz, ha elkészíted a sajátodat. Az lehet ecset is, vagy shape, amelyik jobban tetszik.
• Keresel a Google-ban egy pacát. Kulcsszó: „inkspot”
• Megnyitod Ps-ban; Backgroundot Layerré alakítod.
• Ha elég kontrasztos, rétegmaszkot rá, majd színszűrés (Select –> Color Range)
• A kijelölést feltöltheted új rétegen feketével, vagy görbévé (Path) alakítod a Paths palettán. Ebből a Path-ból egy Shape-et definiálsz. (Edit–> Define Shape). A pixeles cuccot üres háttérrel kijelölöd, fölös széleit levagdosod, majd definiálod ecsetnek (Edit –> Define Brush preset).Ui.: a vektoros (path) az szvsz jobb, mert tetszés szerint nagyítható, míg a brush nem.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12824 üzenetére
Pontosan úgy értettem. Néhánynak, amelyeket megemlítettem, nem túl szépek a kisbetűi. De ez persze ízlésfüggő. Viszont a nagybetűi mindnek frankó plakátra. Mondjuk a témától is függ, milyen betűt választunk, nekem ezek jöttek be a legjobban.
Ja, és ki ne hagyjam a Helveticát, ami ugyan elcsépelt, viszont nagyon sok változata van. Light, Light Condensed, Light Condensed-Italic, Light Condensed-Bold, Light Condensed Bold-Italic… aztán jön a Thin, a Normál, a Heavy a Black stb.
#12825:
– ez afféle Google-design! Letisztult, meg minden…!
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12819 üzenetére
A DIN minden változata, Trade Gothic, AFBattersea Bold, Pilsen Plakat, Antique Olive Bold, AvantGarde, Futura, Century Gothic (egy fajta), Eurostile Bold–Microgramma Bold (szögletesek), Fago (Black és Black-Italic), Folio Std Bold-Condensed, Gill Sans (számok-mennyiségek kiírására alkalmatlan, az I l és az 1-es egyforma benne), Gotham Rounded–VAG Rounded–Junegull (mindhárom bold, kerekített betű), Kabel (Black), Steelfish (nagyon jó condensed típus hosszabb szövegek szedésére)
Természetesen mind verzál szedésben értendő.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12737 üzenetére
Igen, korrekciós rétegek, vagyis Adjustment Layerek. Természetesen mindegyikhez tartozik maszk, amivel be lehet szabályozni, hogy a képnek csak bizonyos részére fejtse ki a hatását. Tehát ha az Exposure megkíván egy bizonyos sötétséget, de a kép fő tárgya is túl sötét lenne általa, egy maszkkal és egy ecsettel át lehet festeni, hogy az alanyra ne (vagy ne annyira) fejtse ki a hatását.
Ezt hívják non-destruktív szerkesztésnek; amit csak lehet, smart objectekkel, smart filterekkel és adjustment layerekkel oldunk meg. Így mindig vissza lehet térni az eredeti képhez, illetőleg a paramétereket bármikor lehet tekergetni, szabályozgatni.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12731 üzenetére
Az se rossz, csak én előre gondolkodtam, hogy a fényszóró valahogy jobban érvényesülne sötétben. De itt egy újabb változat: Kocsi jobban kiemelkedik a háttérből, világosabb is, a háttér holdfényesebb, meg van dobva egy vignettával+ egy blur effekttel.
További kis titok: a fényszóró fénye igen halvány kék, a blending módja pedig Linear Dodge. Jobb, mint a screen ebben az esetben. Az Outer Glow-val is játszadozni kell.
Hue/Saturation adjustment réteggel alulszaturáltam, mert éjjel kevesebb a szín, plusz egy Exposure réteggel adtam neki éjjeli megvilágítást.
-
BonFire
veterán
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #12724 üzenetére
A maszk arra való, hogy bizonyos képrészleteket kitakarjunk vele a rétegről, illetve csak bizonyos helyre engedjük hatni mondjuk a korrekciós (adjustment) rétegeket.
A kitöltött egyszínű réteg teljesen más tészta. Ott vektormaszk takarja ki a nem kívánatos elemeket, és egy alakzat (shape) jön így létre a segítségével. De egyelőre a pixelmaszkot kéne megérteni, mielőtt továbblépsz.
A pixelmaszk nagyon hasonlít hatásában a radírhoz, csak annyi a különbség, ha kiradírozod a pixeleket, azokat már nem tudod később visszanyerni. Ha maszkkal dolgozol, mindig vissza tudsz térni a kiinduló állapothoz a maszk átfestésével.
Úgy működik, hogy amit a maszkon feketére festel, az átlátszó lesz. Ami fehér marad, az átlátszatlan. És természetesen ami szürke, az csak félig-meddig átlátszó, attól függően, hogy mennyire sötét vagy világos az a szürke.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #10134 üzenetére
Nem hinném, hogy a régivel lenne gond, ugyanis ezt már én a hatossal is megcsináltam. Az a baj, hogy "kiszálltál" a Work Pathból, miután meghúztad az első vonalat, úgymond a bélyegképe ALÁ kattintottál a palettán, és ilyenkor nem mutatja. No, ha ezek után kezdesz új vonalat húzni, akkor a Work Path tartalma törlődik, mert ez egy ideiglenes path, hacsak nem mented el. De mondom: ez akkor és csakis akkor van így, ha kiszállsz rajzolás közben a pathoból. Mert amúgy ezer vonalat is húzhatsz egy Work Pathba, csak azt Subpathnak fogja hívni, ahogyan a videón is látható.
Alapfokú vektoros ismeretek nélkül bizony ilyen szívatós a dolog.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #10131 üzenetére
Egy katt=első rögzítőpont. Második katt=második rögzítőpont. Kész a vonal. Ctrl+Katt az üres területre a vonal lezárásához. Azt hiszem leírtam a videóban. Új vonal kezdéséhez az előzőt le kell zárni, mert különben a következő rögzítőpontot hozzáköti.
Egyszerűbben nem lehet elmagyarázni, ott a videó, rajta az instrukciókkal.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #10126 üzenetére
Nézd csak! Itten van a súgó. 720-ban nézd, ha lehet. Remélem szöveg nélkül is érthető.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #10120 üzenetére
Akkor már jobb a pontozott vonal! Az kevésbé látszik, de vezetni jó. Így még könnyebb. A Pen eszközzel a segédvonal mentén rajzolsz egy-egy vonalat. Könnyű dolgod lesz, mivel a vonal tapadni fog a segédvonalhoz. Majd beállítasz egy 1 pixeles ceruzát, a spacinget jó nagyra veszed, olyan 200 fölé, és már pontozott vonalat fog írni. Jobb klikk a vonalra és Stroke Path. A felugró ablakban kiválasztod a ceruzát (amit az imént beállítottál), és szépen végig fogja pöttyögtetni a megrajzolt egyeneseket.
-
BonFire
veterán
válasz
pocokxx #10117 üzenetére
Mivel nem nyomtatandó képi elemekről van szó, ezt nehéz lenne kivitelezni. Annyit tehetsz, hogy ahol a segédvonalak vannak, új rétegre az egy sor- illetve egy oszlop kijelölő eszközzel ejtesz egy-egy kijelölést és kitöltöd. Akkor ki tudod nyomtatni. Másképp nem.
CTRL+R és megjelennek a vonalzók. Jobb katt a vonalzóra, és kiválaszthatod a mértékegységet. Esetedben a cm-t. Behuzigálod a segédvonalakat, majd a fent említett módon kitöltöd a helyüket.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Eladó ÚJ Intel Core i3 10105F bontatlan dobozos processzor 3 év garancia 27% áfa
- Samsung Galaxy A32 4G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- BESZÁMÍTÁS! Asrock H310CM i5 9400F 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RTX 2060 Super 8GB Zalman Z1 700W
- Újszerű Lenovo Legion 5 - 15,6"FHD IPS - Ryzen 5 5600H - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 - Win11 -MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest