-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #14501 üzenetére
Nem neked kell ellenőrizni. A programnak egy rakás ellenőrzési procedúrán kell átmenni, és ha ezeket valaki meghamisítja, annak nyoma van, ahogy ViZion is írta. Ha a hosts fájlban az adobe szerverei szerepelnek, az azért van, hogy a program ne tudjon kommunikálni velük, ergo az adobe szerverei nem ellenőrizhetik az eredetiséget.
Ergo 99%, hogy illegálisan van használva.
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #9308 üzenetére
Ja, persze. Először mindenkinek meggyőződése, hogy kell neki logó/plakát/flyer/névjegy/kutyafasza, mert tuti meg minden. Megállapodunk, minden oké. Amikor kész, akkor meg sehol semmi. De nem baj, tanultam ebből is.
Na, részemről befejeztem a témát, mert nagyon off ide. Hacsak nem okul belőle más is, hogy legyen nagyon körültekintő, előre mutasson referenciamunkákat, hogy az alapján megrendelő eldönthesse, megfelel-e neki a színvonal, aztán ha rábólint, akkor elkérni a lóvé felét előre foglalónak, csak hogy ha a kedves ügyfél váratlanul meggondolja magát, akkor legalább nem dolgozott hiába (teljesen).
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #9305 üzenetére
Egyelőre a forrásfájlok még nálam vannak, de a munka el van végezve, és ha utólag meggondolja magát és mégsem kéri, akkor legalább a munkára fordított időmet illene honorálnia, ha már a végtermék nem is nyeri el a tetszését, vagy valami miatt visszakozik.
Persze izmozhatok én neki, hogy két gombnyomással megsemmisítem az egészet, legfeljebb majd bepaliz valaki mást.
Xar emberek ellen nincs védelem. (Csak ha kurva leszek, és előre kérem a pénzt. De legalábbis foglalót, hogy a munkadíjam fedezve legyen, ha mégis meggondolná magát közben. Legközelebb már e szerint járok el.)
-
Arpee78
senior tag
válasz
$p@rr0w #9280 üzenetére
Feltételezem a gyakran mondott 300 dpi megfelelőjére vagy kíváncsi nagyobb méreteknél. Vagyis arra az értékre amely felett egyre kevésbé látható a minőségjavulás.
Egy A2 méretben nyomott grafikát én 200 dpi-ben készítenék el. Értelemszerűen a betűk, logók rajt vektorosan, illetve beágyazva. Egy jó nyomtatóval vagy nyomdagéppel egy picivel jobb lenne a minőség 300 dpi-vel. Ha egy éles szemű ember a kettőt egymás mellett nézné (közelről) észrevenné a különbséget, de az nem olyan mértékű, hogy hőbörgésre adna okot. A2-ben a 200 dpi is kellően hatásos.
Egyes nagy-formátumú nyomtatók bizony nem egy asztali fotónyomtató minőségét adják, ezeket sokméteres termékek nyomtatására tervezték, amit nem szokás 10 cm-ről bámulni. Ezen nyomtatóknál a 200 dpi is bőven sok, mellette a 100-150 dpi-s nyomat sem lenne látványosan gyengébb.
Van egy képlet, be is van építve a PS-ba az image size-nál. A nyomtatásnál használt rács (lpi) megszorozva 1,5-2-vel megadja milyen dpi-vel érdemes készülni. Például tudod, hogy az A2 plakátod 85 lpi-vel szándékozik a nyomda nyomtatni, akkor 85x2=170, vagyis 170 dpi. Persze FM rácsnál, nincs pontos lpi érték, de valahogy át lehet számolni.
(#9279) BonFire
Ha szigorúan szakszerűen akarunk fogalmazni a pixeles képek felbontását ppi-vel mérjük, az más kérdés hogy senki nem használja(én sem) ezt a mértékegységet. A pocsolya és a tócsa sem ugyanaz, szerintem pocsolya inkább az utcán van és piszkosabb, a tócsa meg bárhol lehet. -
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #9280 üzenetére
"Egy 2-3 éves gépen is simán lehet egy monitoron mondjuk Premier Pro-val vágni egy 720*576-os normál digitális kamera képét, és nem szenvedés..."
Hm. Minden a videokártyától függ. Egy alaplapi nónémmel ezt nem teszed meg. Csak rakj egy-két effektet a videóra, és majd amikor kiírja, hogy a hátralévő renderelési idő 13 óra és 48 perc egy három és fél perces projektnél, akkor azt kívánod, bár lenne kétszer ekkora teljesítményű géped, mert a videoszerkesztés kimondottan az a művelet, amihez semmilyen konfig nem elég erős. A játékos és a videós gép kerül a legtöbbe, és az alá kell tolni mindig a csúcsvasat. Aki csak böngészik meg ofiszozik, az tényleg elfut egy kőkorszaki lábbal hajtós gépen is. De a videoszerkesztés kicsit más.
-
Arpee78
senior tag
válasz
$p@rr0w #9275 üzenetére
10(tíz) és 1500 dpi között bármi előfordulhat. Függ a használt nyomtatási technológiától, rendelkezésre álló képanyagtól, nyomtatási mérettől, kép tartalmától, minőség fontosságától, ügyfél igényétől.
Konkrétan egy A3-as tájkép 200 dpi felbontásban tökéletes lesz nyomdában is. Persze ha a 200 dpi tényleg 200 dpi és nem életlen, bemozdult vacak.
Nem emlékszem, hogy elfogadhatatlan kompromisszumra kényszerültünk volna a gyenge gépek miatt.
A dpi igazából ppi.
-
vargapdavid
tag
válasz
$p@rr0w #9267 üzenetére
Sziasztok!
Egy kis tanácsot kérnék számítógép vásárlással kapcsolatban, ergo lehet, hogy kissé off a téma ebben a topicban..
Elég lenne nekem egy Dell Inspiron 15R 15" Core i5 480M, 6GB RAM-os laptop, ha belerakok egy ssd-t a hdd helyett? Igazából photoshopra, videóvágásra, néha esetleg kis játékra használnám. Nyilván nem a saját monitorján..
Nem tudom, hogy megéri-e ezekhez a felhasználási területekhez, körülbelül 130ért hozzák Amerikából..
Köszönöm előre is a tanácsot!
-
Robb202
tag
válasz
$p@rr0w #9134 üzenetére
Senkinek sem vállaltam el semmit.
Saját téma tehát értelemszerűen rajtam múlik dolog. Én csak segítséget szerettem volna kapni / szeretnék kapni, hogy illusztrátorban hogy vagy PS-ben hogyan érdemes megcsinálni.
Nem szeretnék megkérni senkit KP-ért ha végülis meg tudnám oldani.
Az egyedüli nehézséget az okozza, hogy egyenletesen szétszórjam az ülőhelyeket.Valaki esetleg ismer ilyen tutorialt vagy hasonlót megköszönném
-
BonFire
veterán
-
Wyll
őstag
válasz
$p@rr0w #9049 üzenetére
Hogy érted azt, hogy szaggatva? Ezt nem igazán értem, mert ha kisebb is a felbontása a képnek, egy ecsetvonás akkor sem lesz rajta szaggatott, max elmosódottabb. Ez a nagyító/renderelő algoritmustól függ.
Nyomdai nyomtatásra amúgy ilyen "kisplakát" méretben általában 300 DPI szokott lenni a sztenderd.
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #9013 üzenetére
Ahogy mondtam: kis opacityvel befestheted az egész réteget, amíg le van nyomva az egér gombja. Nem számít, hányszor mégy át egy-egy vonalon. De ha felengeded a gombot és újra nekiállsz festeni, akkor már új rétegben fed. A kis flow használatával az egérgomb nyomkodás fölösleges. Ha újra átmégy a vonalon, akkor újra ráken egyet, így sötétebb lesz.
Ezen kívül más megoldást nem tudok. Igazából én ritkán festek ecsettel. Maximum kijelöléseket QuickMask módban. Ott meg pont az kell, hogy minden jól le legyen fedve.
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #9005 üzenetére
De biza, hogy sötétedik az is, csak másképpen. Itt demonstráltam a különbséget.
Az Opacityvel nem sötétedik a satírozás, amíg lenyomva tartod az egér gombját. Ha újra kattintasz és festesz, akkor már még egy réteget felken. A Flownál ez nem játszik. Nem kell felengedned az egér gombját; ha rámész az egyszer már lefestett területre, akkor biza ráfest és sötétebb lészen.
-
$p@rr0w
őstag
válasz
$p@rr0w #9000 üzenetére
Véletlenül rájöttem hogy mi a flow haszna: ha rámész az előző rétegre vele nem sötétedik, ugyan olyan árnyalatú marad, mígy ugye az opacitynél minél többször rámész annál sötétebb. Így már nélkülözhetetlen lett hirtelen számomra.
jhos910: adj mailt ha kellenek a fileok
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #8995 üzenetére
Öööö... a navigátoros kérdésed pontosítsd, mert nem nagyon értem, mire gondolsz. Részemről évek óta nem láttam azt a panelt: egérgörgővel zoomolok, plusz CTRL+ számbillentyűkkel.
A rajzvászon elforgatásáról meg halvány lila gőzöm sincs, ugyanis az én alaplapi videokártyám nem támogatja az OpenGL-t vagy mi a szösz az. De reggel majd biztos betéved valaki, aki tudja ezt.
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #8987 üzenetére
Vagyishogy módosítok. Közben végeztem egy kis kutatást "brush opacity vs flow" keresőkifejezéssel, és ezt a videót találtam:
A képek magukért beszélnek, de annyit elmondhatunk, hogy az opacityvel csak a szín fedését csökkenthetjük az ecsetnek, míg ha a flow-t csökkentjük, egyre nagyobbak lesznek a pöttyökből álló ecsetvonások közötti különbségek. Mintha áttetsző korongokból állna a kis flow-val húzott vonal. Jobban nem tudom elmagyarázni, a videóban minden szépen látszik.
-
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #5537 üzenetére
Igen, bármilyen alakzathoz jó, viszont ívekhez ez a legtökéletesebb. Főleg, hogy több módszerrel is dolgozhatunk. A járatosabbak tudják, hová rakják a horgonypontokat és meddig húzzák a vezérlőpontot. A kezdő körbekattintja egyenesekkel, majd később csinál belőlük íveket. Kinek mi a kényelmesebb.
-
ViZion
félisten
válasz
$p@rr0w #5526 üzenetére
A pen szerintem macerás. Nincsen "picture to pencil draw" gomb vhol?
: )Bobby G.:
Van egy halom plugin, ami iesmit csinál, szerintem guglizz.
A fent linkelt logó szerintem is rajz.Ha vmit körberajzoltál, vagy kijelöltél, azt lehet finomítani, még ha raszteres is. Felnagyítod (valós méretben is, és nem csak nézetben) 4-5× -re, kijelölés, kijelölés símítása, kijelölés szélek elmosása (1-2px). Persze a durva hibákat előtte pl. radírral korrigálni kell. Ezután lekicsinyíted, kész. Webre megfelel, nyomtatásra csak muszályból, de ha szorít az idő...
Persze ez csak színátmenet nélküli (vagy fekete-fehér) egyszerű alakzatoknál járható út. Ha küldöd a képet kísérletezhetünk is.
Esetleg -képtől függően- lehet játszani a find edges szűrővel és a keverési módokkal.
Ha ez sem jó, akkor google sketchup, és rajzolás... -
Dexter68
addikt
válasz
$p@rr0w #5496 üzenetére
Szendvicsnegatív: A kevert és az alapszín negatívjának összeadása. Ez a mód mindig világosabb színt eredményez.
Megjegyzem, igazán ez nem olyan rémületes, mert ez egy létező szakkifejezés azok körében, akik még tudják, hogy mi a fotólabor. És, mint tudjuk, a Photoshop tulajdonképpen egy digitális fotólabor. És nem nagy baj, ha valaki bemerészkedik, utánanéz ennek-annak. -
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #5504 üzenetére
Ez úgy hangzik, mintha valami Helpben szerepelne.
Nem tudom, hogy sikerül minden létező program Helpjét ilyen kacifántosan megfogalmazni, legyen szó akár Windowsról, akár Photoshopról. Komolyan mondom, nem vagyok nagy angolos, de az eredeti nyelvű Help sokkal érthetőbb, mint a magyar.
Pedig olvasott ember vagyok, nem csak tőmondatokból értek, de szvsz ezek fölöslegesen fel vannak dúsítva ballaszttal. Mintha bullshit generátorral írták volna.
-
z0d1AK
nagyúr
válasz
$p@rr0w #5496 üzenetére
Az egy szín mód, ha jól tudom a nevét.
Bár hogy az angol ps-ben mi a szendvicspozitív, azt nem tudom, bár most is azt használom.
Csak a régebbi magyar cs2-ből tudom, hogy van benne ilyen fordítás.Egyébként nem tudja valaki, hogy ha adott egy fotós pályázat, és nincs beleírva semmi sem arról, hogy lehet-e a fotón egy kis korrektúrát használni, akkor mi a teendő?
Csak mert az információs pultnál azt mondta a fiatal hölgy, hogy nem tudja, a neten biztos fent van, de mondtam, hogy a neten pont annyi van, amennyi a szórólapon is...Lenne olyan képem, amin elférne a retusálás is, de azt inkább nem csinálnék, azt sok pályázaton nem engedik, illetve nem is feltétlenül zavaró dologról van szó(kicsit belógó ág, vezeték, stb), viszont van 1-2 kép, ahol kis korrekciót kéne alkalmazni, mert kicsit ferde a kép, vagy csak egy adott részét akarom kiragadni, ami elveszik az eredeti kép zsúfoltságában.
Szerintetek?
-
válasz
$p@rr0w #4954 üzenetére
Ez program verziótól függ.
Én a cégtől kaptam Master Collection csomagot, ami Corporate változat. Ez lazán felmegy 512 megára is, simán leOKézod a figyelmeztetést, és megy tovább a telepítés.
Viszont, láttam már olyan warez változatot is, ami sima PS cs3, és nem megy fel 1GB ram alatt. Haverom ezért vett ramot. -
BonFire
veterán
válasz
$p@rr0w #4954 üzenetére
A CS3-nak el kell futnia 1 Giga rammal mindenképpen. Nálam évekig 1 Gigával futott. Sőt, a CS4 is, csak amikor 3D modellt akartam megnyitni, akkor keveselte az 1 Gigát, ugyanazt a modellt a CS3 1 Gigával megnyitotta. Tehát a CS4 is elfut rajta döcögősen. Meg merném kockáztatni, hogy akár 512-n is elfut, habár döcögősen, és ha nagyobb feladatot adunk neki, akkor előfordulhat, hogy kevesli, de valamilyen szinten futni kéne neki.
Ott valahol máshol lehet az árulás.
-
Dyingsoul
veterán
válasz
$p@rr0w #4806 üzenetére
Köszi a választ, most még enm tudom kipróbálni, de sztem még ma este megnézem!
Ventrillo 3.1.0-át használtunk azt hiszem, én csináltam a szervert is, és abban van beépített hangrögzítés funkció. a minősége egyrészről ezért olyan jó, másrészről azért mert a szervert úgy állítottam be, hogy a lehető legjobb audiokodekeket használja.
-
hackman27697
csendes tag
válasz
$p@rr0w #4796 üzenetére
Még nem sikerült, egy oldalra kellene ahová BBkódokkal linkeltem be eddig darabonként, csak nem fér több mert max 2000 karaktert lehet írni és tele írtam.....
Ezért gondoltam, hogy berakok több animáltat egy gif ben, és csak azt az egyet kell belinkelni, és nem fogynak a karakterek. A nem mozgókkal nincs gond, azokat simán csak egymás alá rakom lementem png -ben és belinkelem, de a mozgókkal nem tudok mit csinálni, hogy több is legyen egy képen, meg mozogjanak is (vagy ez, vagy az).Egyáltalán megoldható ez szerintetek?
Köszi -
z0d1AK
nagyúr
válasz
$p@rr0w #4730 üzenetére
nem, nem én csináltam a hangfalat, azt is letöltöttem.
egyébként itt a tutorial
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC) (ELKELT)
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- ÁRCSÖKKENTÉS - RITKASÁG: MSI Big Bang Z77 MPOWER
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest