- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
-
Mobilarena
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
xabolcs
őstag
válasz
noorbertt #20632 üzenetére
Ha nem szeretnel QoS-t, akkor vegyel egy mediatek/filogic targetbol valo, AX-es routert!
Ha van rajta 2.5G port, akkor mar lesz lehetoseged kihasznalni a 2/1-es csomagot is.
Ha van rajta masodik 2.5G port, akkor megjobb!Ha visszaporgetsz a forumban, akkor talalsz, ha pedig tablazatot szeretnel bongeszni, akkor: toh_available_16128_ax-wifi
A "CPU"-hoz irdd be az "mt79"-et, ha van olyan eszkozod, akkor irdd be a 2.4-es wifihez az "ax"-et! -
noorbertt
őstag
válasz
noorbertt #20630 üzenetére
NAh, 700-900 siman jon mostmar:
Felraktam a hivatalos rpi os-t es ott rpi-eeprom-update. Eleg gaz h ez kellet.. nem is ertem.. Raadasul 2023fw volt az elozo, szoval nem is olyan regi.. (Csekkolni nem tudtam elotte, mert nem volt/ kellett giga.Ennek hatasara,
Mi az ajanlott beepitett wifis router ami tamogatott es hosszutavra javasolt lehet? Kicsit egyszerusiteni akarom a dolgokat..
Elvaras jo wifi, birja az optikat es ne legyen tulsagosan hobbiprojekt.
Minden masra van szerverem. -
noorbertt
őstag
válasz
noorbertt #20621 üzenetére
Vlan így kb;
https://peanball.net/projects/router/ -
LógaGéza
veterán
válasz
noorbertt #20170 üzenetére
Az lenne a másik terv, hogy van valahol egy Pi2-m feleslegbe, és azt hadrendbe állítani.
Azért preferálnám inkább a routert mert egy 10+ éves WR741ND van ott használatban, legalább lenne egy kis frissítés - valamint könnyebb lenyomni a torkán azt, hogy régi a router és cserélni kell, minthogy kell egy extra kütyü mellé.
Valamint egy Pi sem olcsóbb mint egy alap router.De perpill nincs semmi olyan ami 0/24-ben megy ott, és lehetne telepíteni rá bármit.
-
noorbertt
őstag
válasz
noorbertt #20047 üzenetére
Közben azt hiszem megvan.
https://forum.openwrt.org/t/possible-sqm-issue-p2p-download-bogs-down-the-network/124356persze ja van jobb megoldás örömmel veszem
sqm
autocake (rpi4 lte modemmel) -
Celtis
veterán
válasz
noorbertt #20040 üzenetére
Nem. A modem bridge módban van. Csak a router WAN portjára csatlakozik és a router PPPoE-n csatlakozik. Minden működik, csak a router grafikus interfésze nem elérhető.
Sem wifi-n sem LAN-on nem enged be. Helyi IP címem van, nem tűzfal gond. SSH-n be tudok lépni. A netstat szerint sem a 80-as sem a 443-as porton nem figyel semmilyen szolgáltatás.
-
BullZeye
veterán
válasz
noorbertt #18165 üzenetére
4port POE-s Managed switch ahogy nézem nem 30k körül mozog.
OpenWRTben nincs lehetőség letiltani minden új LAN eszközt és csak whitelistelni MAC cím alapján mint WIFI esetén?
(#18166) fatpingvin
Jól hangzik, kamerák meg utána Dummy módban használom kép és hang nélkül. Gondolom nem én lennék az első ember aki POE kamerát szeretne a házára, mások hogy oldják meg? -
xabolcs
őstag
válasz
noorbertt #18156 üzenetére
Nem tudom mit csinal az "UniFi eloszto" de nekem nincs olyan es eddig nagyon jol elvoltam vlan-ozas nelkul is.
En korabban egy ODROID-N2-n OpenWrt-ztem hasonlo kiepitessel, de ott se vlan-oztam: a beepitett ethernet volt a LAN, az USB-s pedig a WAN. Nem birta DIGI-t.
-
noorbertt
őstag
válasz
noorbertt #18149 üzenetére
unifi oldalon kelett babralni
Innen indultam:
https://forum.openwrt.org/t/howto-openwrt-on-the-raspberry-pi-4/117491
es ezt raktam fel:
https://github.com/wulfy23/rpi4Elkezdem belakni, kiderul..
-
Rick4
félisten
válasz
noorbertt #18127 üzenetére
Nem a cloudfare van használatban, hanem az opendns family shield, normális jelszavak vannak mindenhol spéci karakterekkel és számokkal, talán ez is elég, logokat szoktam csekkolni, nulla próbálkozás évek óta, ha nem muszáj, nem bonyolítom az életem még egy eszközzel, így is rendben megy minden..
A Xiaomi AX3600-asnak alapból is egy openwrt alapú szoftvere van, de sokáig hozzá se lehetett férni, abban pl van kapcsoló minden külön eszköz számára, kameráknál, asszony telefonját megviccelős délutánokon működik is, csak hát ugye ezeken túl meg korlátozott... Az openwrt sok lehetőséget ad, de az alap funkciókat a gyári szoft is tudja, akinek több kell, az pakoljon fel ilyesmit. De rákerestem gyorsan, nem nagy dolog megcsinálni. [link]
-
Rick4
félisten
válasz
noorbertt #18125 üzenetére
Xiaomi AX3600-asaim vannak, amik egy jól megpakolt openwrt-t is kiszolgálnak, azonos SSID-vel egyszerre dolgozik a két wifi sáv, adblock és wireguard is van, bár ebből csak az utóbbit használom, mással nincs tapasztalatom, de nem hinném, hogy ne működnének.
Én meg pont azon gondolkodom, hogy erről van-e értelme feljebb lépni, mikor van itthon két gép, két nas, pár wifis cucc, itthonról dolgozunk, és annyira nem szeretném, hogy bemásszon valaki a nasba. Alap dolgok be vannak állítva, én meg pont nem tudom, egy erősebb hardverrel (ide van már készítve egy kontron itx-es lap 8GB RAM társaságában egy alaplapra golyózott i7-4860EQ mobil procival) mit tudhat egy OPNSense. Lehet nincs is rá szükségem, nem bonyolítom az életem, ha nem muszáj..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen légkondit a lakásba?
- Hálózati / IP kamera
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- BestBuy topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Nintendo Switch 2
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac mini 2024 M4 16GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- 12.000 ft tól elvihető ELITRO Bankmentes , kamatmentes vásárlás .Cooler Master GM2711S Monitor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged