Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Idő előtt felbukkant a Motorola Razr 70: képek, specifikációk és ár is van
- iPhone topik
- VoLTE/VoWiFi
- Sony WF-1000XM6 – ez évi etalon?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
""van aki azt irja fele swap kell a memoriahoz merten a linuxnak, van aki azt irja a duplaja.": én nem láttam még olyan doksit, ami a feléről szól, csak olyat, ami arról, hogyha fogalmad sincs, mennyi swap kell, akkor a fizikai ram dupláját add neki. Ha meg tudod, hogy mennyi kell, akkor annyi. De ez a szabály a pár mega ramos gépek korszakából való. 4 giga ramnál, sőt, már sokkal kevesebbnél sem kell swap átlag felhasználáshoz.
"Van aki azt irja hogy filebol gyorsabb a swap mint a particiorol,": a swap az annyi, hogy átrohan az adat a block cache-n meg a blokkos driveren. A fájlba swappelés ezen felül megjárja a fájlrendszerhez tartozó kódrészeket is. Elég nyilvánvaló, hogy melyik a gyorsabb, a fájlrendszer plusz rétegei nem lehetnek gyorsabbak, mint a gyalog diszk hozzáférés. Legfeljebb az fordulhat elő, hogy a plusz layer nem lassít annyit egy erős procin, hogy ne a vinyó legyen a szűk keresztmetszet.
Ha nincs swap, az gyorsabb. Ha van swap, de nem használja, az minimális vagy talán nem is mérhető lassulást okoz. viszont ha nekiáll swappelni, akkor agyhalál van. (most tekintsünk el attól a ténytől, hogy igazából pagel, nem swappel).
-
Cathfaern
nagyúr
Swap = ha tele a memória, legyen hova írni. Ha nem őskövületen linuxozol, akkor nem fog belefutni ebbe a problémába. Gyorsítani nem gyorsítja a rendszert, ráadásul a külön partíciónak (és nem fileba swapolásnak) akkor van értelme, ha fizikailag külön HDD-n van a partíció. Szóval átlaguser az esetek 99%-ban nem érez különbséget, hogy van-e vagy sincs.
-
-
atesss
addikt
Azt jelenti, hogy nincs semmi a particion.
Mármint hogy a lemezen, nem arra gondoltál ?
Hogy partíció sincs a lemezen.
De a particiós tábla kicsit más lehet. Mindjárt utánanézek pontosan hogyan van ez, mert én is kavarom már a fogalmakat néha.Csak a partition table típusáról van szó itt.
Most másik gépről írok, XP alól, de nemsokára megnézem még miből is lehet választani. De más olyan nem nagyon volt, ami nem tűnik egyértelműen más célúnak (pl. mac-es), és ismerős volt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- NBA és kosárlabda topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Windows 11
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Gyúrósok ide!
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Microsoft Office 2024 Home Business dobozos
- The Elder Scrolls Online Imperial Collector s Edition
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- AKCIÓ! Dell Precision 3571 i7-12700H 32GB 1000GB FHD RTX T600 4GB 1 év teljeskörű garancia
- Keresünk dokkolókat
- Samsung Galaxy S26 Ultra - White - 512GB - BONTATLAN - TELJESEN ÚJ - 3 Év Jótállás
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3984, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


