Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Krystal_s #30202 üzenetére

    Az ugrálás egyébként működésben zavaró? Maga a tény, hogy energiatakarékossági okokból vált, okoz galibát akkor, amikor full kraft kell? Vagy csak kozmetikai hiba.
    Adott esetben forceolhatod a másik oldalról is a dolgot, ha az AP-n only-n módra kapcsolsz.

    A 270 vs 300 témában pedig annyi van, hogy az egyik short GI-n a max, a másik a nem-short-GIn (long?). :D

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Krystal_s #30202 üzenetére

    Nem muszáj lehúzni róla. Én le szoktam, mert úgy biztosan nem formázok semmit véletlenül meg írom be a GRUB-ot oda, ahova nem kéne. Megy anélkül is, ez csak megszokás. Egyébként a GRUB javítható, ha rossz helyre kerül.

    Lehet velem van a probléma, de már nem az első eset az itteni kérdéseknél, hogy nem tudom követni melyik gép melyik. Te is először azt írod, hogy fenti meg lenti gép, aztán utána én gépem meg másik gép. Igy azért nem egyszerű rákeresni, ha azt se tudjuk melyik hardver összeállítás a hibás, vagy hogy minek lehet driver gondja a kettő közül. Pl a 6300-ra ezt találni: [link] Mondjuk nekem eleve nem szimpi, hogy lerántatja veled a gedit-et, csak mert ő azt szereti. A gyakorlatban bármelyik szövegszerkesztő jó. Ugyanúgy a wifi powersave-en állítanak, ahogy nézem. Más nincs. A 6200-ra még ennyi sincs. Gondolom neked is ez a driver van fent: [link]. Hallani még olyat, hogyha bluetooth is megy, akkor belassul az egész. Máshol is azt olvasom, hogy a power save-et kapcsolták ki teljesen. [link] Laptopoknál odaverhet az aksinak, de amúgy ennek kéne lennie a megoldásnak. Mennie kéne live linux-al is szerintem. A "sudo modprobe -r iwlwifi" amivel kikapcsolhatod a "sudo modprobe iwlwifi power_save=0", amivel elindíthatod. Valószínűleg ki kell kapcsolni ahhoz, hogy újrainduljon, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. A "11n_disable=1" vagy "11n_disable=8" is kipróbálható. Más értékeket is meg lehet nézni rá, de ezekre mondják, hogy a legjobban működnek úgy általánosságban. Még van több paraméter is, de azok nem tűnnek annyira relevánsnak.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák