Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Sziasztok!

    Annak idején, mikor 12 évesen feltettem az akkori 3D Studio-t, bizony fél óra után le is töröltem, hogy ez nekem bonyolult, de - mondtam, eljön majd az idő, mikor nekiállok majd a program tanulásának! Szóval: Eljött az az idő. :)

    S az első (át MAX-ozott) éjszaka :D után lenne is néhány (amatőr) kérdésem, légyetek szívesek, segítsetek!

    A beépített tutorial-okkal kezdtem, készítettem egy parasztot (sakkfigurát :D), ilyen lett, ni: Bővebben: link
    Viszont, a felső nézet zavar, a tengelynél ott figyel egy kis fekete pont, amitől, bár valósághűbb, érzésem szerint mégsem kellene ott lennie: Bővebben: link
    A bástyám: Bővebben: link
    Illetve az alja, ami jelzi, hogy valamit itt is elszúrtam: Bővebben: link
    Mielőtt a Lathe effektet (vagy modifier-t - még nem tudom, hogyan kell ezekre hivatkozni :B) használtam, az Editable Spline-om tetején / alján / valamikor a tetején és alján volt egy fehér négyzet, ami illesztési hibára utal (?), de mégis, mihez illesszem azt a részt? A Weld is változatlanul hagyta...

    Továbbá kérdezném, hogy Weld-nél a tutorial 1-es érték megadását jevasolja, viszont ott inch-ben mérnek, én mm-re állítottam a System Unit-ot, és a Display Unit-ot is. (Bocs, ha az utóbbinak nem ez a becsületes neve.) Nem tudom, hogy mekkora maximális távolságot ajánlott így ''áthegeszteni''. (Mondjuk egy sakkfigura esetén.)

    Még annyi, hogy mikor a körvonalat rajzoltam, a 2D Spline-nál bekapcsoltam a Vertex opciót is, de mégis hagy egy kis helyet két vonal, ill. vonal és görbe között.

    Kérlek segítsetek; amíg nem tudom, ezek a hibák miért jöttek elő, nem szeretnék nekiállni a futónak... :))

    S ha már így belelendültem, gondoltam, beszerzem a már sokat dicsért 3D Studio Max 6 Bible-t: Bővebben: link
    Viszont ez igencsak egy kötötesnek tűnik, az ára is viszonylag elfogadható: 9k CD-vel. Ez ugye nem valami herélt, semmire sem használható kiadás? :F
    Ha már pénzt áldozok ilyesmire, szereném úgy érezni, hogy megérte...

    A mindenit, de hosszú lettem, be is fejezném, még csak Menthiristnek írnék annyit, hogy: Nekem nem tetszenek az új BMW-k, de amit a linkeden láttam, az egyszerűen büntet! :R
    (Én is elsősorban autókat szeretnék majd alkotni, de Porsche-t, s ezeket animálni, pl. ajtót, motorháztetőt nyitni, kereket megforgatni, ilyenek... Az emberek modellezése, animációja is érdekel.)

Új hozzászólás Aktív témák