H​i​rde​t​és​

2018. április 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Most hogy elérhető a developer preview MSDN-en, ennek is témát kéne nyitni.
Úgy tűnik, hogy nem lesz fő verzióváltás, de attól függetlenül megér egy külön témát.
Nincs olyan nagy pörgés mint a Windows 8 körül, de gondolom vagyunk egy páran akinek a következő 5-10 évben ezt is kell nyomkodni ezerrel :)
Röviden pár dolog ami új (legalábbis amiről én tudok):
- Hyper-V 3.0
- Itt új metro ui
- Teljesen átalakított server manager
- 64 bites proci kell hozzá mint a 2008 R2-höz, a hyper-v hez SLAT képes processzor.
- Mintha a távoli elérés kezelését egyszerűbbé próbálják tenni.
- Néhány új feature (központi IP kezelés, cloudosítás)
- Új AD schema elemek leginkább DNSSEC és resource domain témában

Még csak próbálgatom a rendszert, aztán majd írok az újdonságokról.
Jelenleg a sima tartomány létrehozással is megküzdöttem, a dcpromo már nem működik interaktív módban, a link pedig még nem él amire hivatkozna, így unattended módban telepítettem, de már van új ADDSDeployment powershell modul hozzá.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#2) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Amiket még felfedeztem:
- A backup a "cloud-ba" is tud majd menteni (nem mintha ez most nem lenne lehetséges iSCSI-val)
- TPM integráció Active Directory-ba
- DNSSEC integrációja a DNS konzolba
- Minden powershell-el megy.
- Ebben a verzióban nincs új Domain/forest functional level, valószínűleg a feature complete beta-ban lesz.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#3) CsodaPOK válasza kraftxld (#1) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

"...a hyper-v hez SLAT képes processzor...."
Ennek most valahogy nagyon nem tudok örülni. :((
Itthoni játszós gép E8400-a még hallomásból sem ismeri a SLAT-t :(

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#4) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Na, pár újdonság ha már a hőn szeretett IT bulvár lapunk szerint ez nem érdemel cikket, csak a facebook-os, hekker józsis meg szerzői jogos szemét :DDD

Nyomkodtam ma pár órát, a felfedezett dolgok teljesség igénye és komolyabb motorháztető alá nézés nélkül:

1, AD telepítés powershell-ből:

2, DHCP-nél három új dolog, rendes failover, és policy MAC address plusz egyéb tulajdonságok alapján. Hibátlanul jön ha mondjuk IP telefonok vannak azonos subneten. Valamint teljes management powershell-en.
Új policy:

Feltételek:

DHCP failover 1:

DHCP failover 2:

DHCP powershell:

3, Az IIS 8. Ehhez nincs sok kommentárom, nem az elsődleges területem, max az Exchange-es dolgokat szoktam benne rugdalni.:

4, Úgy tűnik, hogy minden 100%-ban piszkálható powershell-en keresztül, tehát semmi limitáció nem lesz a server core-ban, a továbbfejlesztett server manageren keresztül távolról is telepíthetőek lesznek a role-ok.

5, Nagymértékben egyszerűsödni látszódik a távelérés és a directaccess témakör. Tény, hogy nem volt egyszerű összekalapálni egy directaccess rendszert Win2K8 R2 + Win7 környezetben.
RRAS Console:

Directaccess varázsló:

A telepítés:

Testre is szabható:

Telepítés kész:

Később is egyszerűbben módosítható:

Első körben ennyi, majd jön még több infó :)

(#5) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Új AD powershell parancsok:

Add-ADCentralAccessPolicyMember
Add-ADResourcePropertyListMember
Clear-ADClaimTransformLink
Get-ADCentralAccessPolicy
Get-ADCentralAccessRule
Get-ADClaimTransformPolicy
Get-ADClaimType
Get-ADDCCloningExcludedApplicationList
Get-ADReplicationAttributeMetadata
Get-ADReplicationConnection
Get-ADReplicationFailure
Get-ADReplicationPartnerMetadata
Get-ADReplicationQueueOperation
Get-ADReplicationSite
Get-ADReplicationSiteLink
Get-ADReplicationSiteLinkBridge
Get-ADReplicationSubnet
Get-ADReplicationUpToDatenessVectorTable
Get-ADResourceProperty
Get-ADResourcePropertyList
Get-ADResourcePropertyValueType
Get-ADTrust
New-ADCentralAccessPolicy
New-ADCentralAccessRule
New-ADClaimTransformPolicy
New-ADClaimType
New-ADReplicationSite
New-ADReplicationSiteLink
New-ADReplicationSiteLinkBridge
New-ADReplicationSubnet
New-ADResourceProperty
New-ADResourcePropertyList
Remove-ADCentralAccessPolicy
Remove-ADCentralAccessPolicyMember
Remove-ADCentralAccessRule
Remove-ADClaimTransformPolicy
Remove-ADClaimType
Remove-ADReplicationSite
Remove-ADReplicationSiteLink
Remove-ADReplicationSiteLinkBridge
Remove-ADReplicationSubnet
Remove-ADResourceProperty
Remove-ADResourcePropertyList
Remove-ADResourcePropertyListMember
Set-ADCentralAccessPolicy
Set-ADCentralAccessRule
Set-ADClaimTransformLink
Set-ADClaimTransformPolicy
Set-ADClaimType
Set-ADReplicationConnection
Set-ADReplicationSite
Set-ADReplicationSiteLink
Set-ADReplicationSiteLinkBridge
Set-ADReplicationSubnet
Set-ADResourceProperty
Set-ADResourcePropertyList
Sync-ADObject

Úgy tűnik, hogy az Active Directory is megy a cloud-ba.

(#6) chepavel

chepavel
(fanatikus tag)

Nagyon jónak néz ki, nyomkodnám, de, nekem jelenleg nincs MSDN hozzáférésem, így nem férek hozzá :(((

Áj Láv Aggregáth 4.3! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába!

(#7) kraftxld válasza chepavel (#6) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Majdcsak lesz publikus build is ;)

Utánaolvasgattam a Hyper-V-nek is, nagyon úgy tűnik, hogy az MS megfingatni készül a VMware-t, szinte vCenter + ESXi 5 funkcionalitás lesz a Win8-as Hyper-V + VMM 2012 párosban.
Ha tudok szerezni SLAT-os gépet, majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#8) chepavel válasza kraftxld (#7) üzenetére

chepavel
(fanatikus tag)

Ahogy olvastam, (és, ahogyan várható volt, ha a trendeket vesszük figyelembe..) a legnagyobb előrelépés ezen a téren lesz..
Igaz, ez csak az egyik része a pozitív előrehaladásnak.

Áj Láv Aggregáth 4.3! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába!

(#9) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

"SMB for server apps

Windows Server 8 gives a big boost to small businesses and branch offices by extending support for Hyper-V virtual hard disks and SQL Server database files to SMB2 file shares. Translation: You can run your virtual machines and SQL database from a commodity file server, no special storage system required. To protect your Hyper-V and SQL workloads, you can create "continuously available" SMB file server clusters that provide transparent failover. That's high availability made very cheap and very easy."

Ez sem tűnik rossznak :DD

MZ/X

(#10) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

SMB v2.2

MZ/X

(#11) pzstm

pzstm
(Jómunkásember)

Windows Server 8 is the biggest, most transformational server release we’ve ever had.

iPhone8 Plus 64GB Black |Microsoft Lumia 950 XL |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Hyper-V 2.0 (Win2008 R2 SP1), Hyper-V 3.0 (Win Server 8) és a különböző VMware vSphere edition-ok összehasonlítása. Semmi flame vagy ilyesmi, csak puritán képességek:
[link]

[link]

(#13) CsodaPOK válasza kraftxld (#12) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Hmm, fincsi lesz.
Az online merge az nagyon-nagyon hiányzik nekünk.

(#14) pzstm

pzstm
(Jómunkásember)

Windows Server 8 Beta – csak március elsején

iPhone8 Plus 64GB Black |Microsoft Lumia 950 XL |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) MMA87

MMA87
(őstag)

(#16) CsodaPOK válasza MMA87 (#15) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Le is ért. Remélem holnap lesz időm vele játszadozni :)

(#17) MMA87 válasza CsodaPOK (#16) üzenetére

MMA87
(őstag)

Én is előkészítettem neki a terepet Workstation-ön, de mára elég volt egy izgalom Win8 személyében...

(#18) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

je, itt sincs start gomb, ellenben van metros start kepernyo.

na meg belefagyott a vmware tools telepitesebe...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Воланд válasza Воланд (#18) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

ezt nem hiszem fel a toolst, install felenel fekete kepernyo, aztan nem csinal semmit, ujrainditom es ennyi, mar bejelentkezni sem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) MMA87 válasza Воланд (#19) üzenetére

MMA87
(őstag)

Na mindjárt ránézek én is, Win8-ra simán felment a tools.

Látszik tegnap már késő este volt, véletlen a datacenter-t húztam le :@

[ Szerkesztve ]

(#21) Воланд válasza MMA87 (#20) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

miert, van mas valtozat is a betabol? :B

(#22) MMA87 válasza Воланд (#21) üzenetére

MMA87
(őstag)

Miért nincs? :DDD ;]

Közben én is rájöttem :B

[ Szerkesztve ]

(#23) Воланд válasza MMA87 (#22) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

jol van, akkor nem en neztem felre.

amugy most mar lattam, hogy a video driver telepitesenel hasal el, onnan nincs tovabb. asszem ujrateszem vmware7 komp modban, jobb otletem nincs.

(#24) MMA87 válasza Воланд (#23) üzenetére

MMA87
(őstag)

Jaja láttam én is, nyomtam egy entert utána egy Ctrl+alt+Delete-et, majd visszajött a kép, de nuku, ezután reset sem segített. Zöld képernyő és csá.

Nemtom ha újratelepíted jobb lesz-e, én nem tettem újra, csak lentebb vettem a kompatibilitást egy szinttel, de úgy sem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#25) MMA87 válasza Воланд (#23) üzenetére

MMA87
(őstag)

Te megnézed VmWare 7 komp módban, én megnézem az újratelepítést Windows 7 x64 módban, több ötletem nincs :(

(#26) Воланд válasza MMA87 (#25) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

ok.

(#27) Воланд válasza MMA87 (#25) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

nem jo. :(

(#28) MMA87 válasza Воланд (#27) üzenetére

MMA87
(őstag)

Windows 7 mód se győzött....

Update: Háhhhh, megvan, adtam neki 2 GB RAM-ot meg a Display-nél bekapcsoltam a 3D gyorsítást :)

Gyanítom a 3D gyorsítás oldotta meg :P

[ Szerkesztve ]

(#29) Воланд válasza MMA87 (#28) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

bazz, koszi! :R

meg jo, hogy van backup. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) MMA87

MMA87
(őstag)

Azért még vannak bug-ok, pl 1GB alatt nem azt írja a Server Manager hogy 0.8GB Ram, hanem simán csak 0GB. Előbb nézem, mondom WTF...

(#31) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

(#32) CsodaPOK válasza DopeBob (#31) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Hasznos kis videó.
Viszont az előadó sztem a Stop gomb megnyomása után kapta elő a konyhakést és vagdalta az ereit. Eléggé lerontotta az előadás szinvonalát az előadás módja :(

(#33) CsodaPOK

CsodaPOK
(senior tag)

Hmm, e szerint mégsem fog kelleni a SLAT Windows Server 8-on Hyper-V-hez:
[link]

Kliensen meg igen. Ezt is megéltük :)

Viszont így már tudom, hogy mit csinálok a hosszú hétvégén :)

[ Szerkesztve ]

(#34) CsodaPOK

CsodaPOK
(senior tag)

Bár még csak a felénél tartok, de egy egész jó leirás a Hyper-V Replica-ról:
Understand and Troubleshoot Hyper-V Replica in Windows Server "8" Beta
Van aki már próbálta?

(#35) DopeBob válasza CsodaPOK (#34) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Még nem de első dolgom lesz, amit lesz pár szabad órám. Ha pont az amire gondolok, "instant get" :-)

MZ/X

(#36) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

A Hyper-V 8 Beta-t próbálta vki? Ugyan ott, ahol a Windows Server 8 vígan megy, BSOD még install közben :U VMWare 8 WS alatt

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#37) DopeBob válasza DopeBob (#36) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Tévedtem, csak addig megy amíg fel nem tuszkolom rá a Hyper-V Role-t.

Van olyan VM amiben megy esetleg? VirtualBox vagy akármi?

MZ/X

(#38) CsodaPOK

CsodaPOK
(senior tag)

(#39) DopeBob válasza CsodaPOK (#38) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Azt nem tudod véletlenül, hogy a Hyper-V "8" Server ugyan úgy ingyen lesz e, ahogy most? Mert akkor elég gyorsan cserélünk szerintem :-)

Már csak a replica miatt megéri.

MZ/X

(#40) CsodaPOK válasza DopeBob (#39) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Biztos infót nem tudok, de nagyon meglepődnék, ha fizetőssé válna.
MS-nek (még) nincs olyan főlénye VMware-rel szemben, hogy megtegye ezt a lépést.

(#41) -Zeratul-

-Zeratul-
(őstag)

méghogy az egyetemeken elavult tudást oktatnak
a mai ZH-n Windows Server 8-on konfiguráltunk ADDS-t :)

(#42) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

Download Windows Server 2012 Release Candidate Datacenter

(#43) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Némi Exchange 2010 cross-org migráció teszt Windows Server 2012 RC alapon a játszós szerveren (HP Proliant DL585 G5, 4x4mag Opteron, 128GB ram)

(#44) pzstm válasza kraftxld (#43) üzenetére

pzstm
(Jómunkásember)

erről nem akarsz összerittyenteni valami kis írást? ;] :P

(#45) CsodaPOK válasza kraftxld (#43) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

16 mag, 128 GB, játszósszerver.
Na tudod hova ám :DDD :DDD :DDD

(#46) pzstm válasza kraftxld (#43) üzenetére

pzstm
(Jómunkásember)

elfelejtettem kérdezni. Nem szaggat? :DDD

(#47) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Ingyenes Windows Server 2012 ebook: [link]

(#48) kraftxld válasza pzstm (#44) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Sajna egyszerűen nincs időm rá :( örülök ha az ügyfeleknek időben le tudom adni a nekik járó rendszerterveket :(
Pedig jó lenne pár mélyebb cikket írni (AD-ről is volna egy) hogy ne csak a F@szbook-os, meg apple perelős szenny legyen a "szak" portálon :)

(#49) pzstm válasza kraftxld (#47) üzenetére

pzstm
(Jómunkásember)

mi is megírtuk :K [link]

(#50) kraftxld válasza CsodaPOK (#45) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ez a nem játszós vas :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.