Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #89 üzenetére

    Mitől leeht ez, mi köze ennek ahhoz, hogy mennyi diő kikapcs után akarunk WOL-t?

    No ez a másik amit én is nagyon szeretnék tudni. Én egy kicsit mélyebben teszteltem a dolgot és a következőt tapasztaltam.
    Nekem van egy thomson speedtouch 780i wl típusú home gateway-em ill. egy fon routerem. A HGW csatlakozik a netre, ennek egyik lan portjára van kötve az asztali gépem, a másik lan portjára meg a fon. A HGW DHCP-n osztja ki mindig fixen ugyanazokat az ip-ket a gépnek (192.168.1.64) ill. a fon-nak (192.168.1.65). HGW-ben beállítottam az UDP 7-es port forwardját az asztali gépemre (tehát nem broadcast ip-re), majd következtek a tesztek. Notim segítségével a fon wifijén keresztül felmentem a netre, és innen [link] küldtem a routerem WAN portjára a magic packeteket és hozzád hasonlót tapasztaltam. Amennyiben közvetlenül az asztali kikapcsolását követően küldtem a wol csomagot, akkor felébredt a gép, de ha kicsit később akkor már nem mindig. Volt amikor már az asztali gépem kikapcsolását követő 1-2 perc múlva sem ébredt fel, de olyan is volt, hogy 10 percig volt kikapcsolva, amikor küldtem a magic packetet és felébredt, igaz ez volt a ritkább, és 10 percnél hosszabb kikapcsolás esetén nem emlékszek, hogy akár egyszer is felébredt volna ilyen módon.
    Ha a HGW-re az asztalim mellé nem a fon-t, hanem a notimat kötöttem (ez is DHCP-n mindig ugyanazt az ip-t kapta (192.168.1.68)) és erről próbáltam a Poweroff nevű progival felébreszteni az asztalit oly módon, hogy az ébresztendő gép ip címének a 192.168.1.64-et míg alhálózati maszknak a 255.255.255.255-öt adtam meg, szintén hasonlókat tapasztaltam, hol felébredt, hol nem, attól föggően, mennyi ideig volt előtte kikapcsolva az asztali.
    Ha viszont a Poweroff progiban a 192.168.1.255-ös broadcast címre küldtem a magic packetet, akkor mindig felébredt az asztali, még akkor is ha egy napon át ki volt előtte kapcsolva. A gond ezzel kapcsolatban csak az, hogy ugye a routerek többsége nem forwardol broadcast címre, bizonyos routerekben be sem lehet írni, míg másokban (mint pl az én fon-om vagy a HGW) be lehet ugyan írni a broadcast címet, csak épp nem küldi ki a csomagot.
    Az ébresztést teszteltem a notimon is és hasonlókat tapasztaltam.
    Szóval ezt az időtényezőt én is rendkívül érdekesnek tartom és nem értem, miért ébred fel unicast címre küldött csomaggal néhány percig, és utána nem, ellentétben a broadcast címre küldött magic packettel, amivel mindig felébred, bármeddig is állt előtte kikapcsolva a gép. Aki tudja rá a magyarázatot, az ossza meg velünk, mert engem speciel kifejezetten érdekel... :F

Új hozzászólás Aktív témák