Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz CsodaPOK #392 üzenetére

    Én közbe sikerült megoldanom a problémámat, kicsit nyakatekert módon, de sikerült.

    Leírom, hátha valaki ilyen helyzetbe kerülne.

    Szóval úgy kezdtem, hogy .vmsn és a .vmem fájlokat áthelyeztem (bátrabbak ki is törölhetik, nem fognak kelleni ;)). Ezután ha megnyitjuk a virtuális gépet, akkor már nem lesz szünetelve, le lesz állítva. Ekkor "Edit virtual machine settings" és ott mostmár át lehet állítani, hogy egy procit akarjon használni.

    Ezt követően akár lehetne indítani, de ekkor egy újabb probléma lép fel, keresi a vmsn fájlt. Amit eredetileg kiszedtünk belőle az továbbra se jó természetesen. Én ezt úgy hidaltam át, hogy az "Edit virtual machine settings" alatt van egy olyan, hogy "Enable ACE features", ezt bekapcsoltam (hogy mi ez arról lövésem sincs :D), majd "Preview in player".
    Ekkor elindul végre az OS, és csinál egy ilyen .vmsn fájlt. Ez már fél siker. Az így elindított rendszert leállíthatjuk, majd próbálhatjuk indítani rendesen. Nálam itt dobott mégegy hibát, hogy kell még egy vmsn fájl. Szimpla átnevezés nem jó (akkor arra fog hivatkozni ami előzőleg volt a neve ;) ), kimásoltam a meglévőt, átneveztem és visszamásoltam az eredeti mellé. (Nálam ez annyit jelentett, hogy kelett egy xxxx.Snapshot7.vmsn és xxxx.Snapshot8.vmsn). Ezután örömbódottá, bootol szépen a win, csodás :)

    Ha akarjuk azt az ACE featuret le is tilthatjuk ezek után.

    Kicsit talán kusza, de remélem érthető lesz annak akinek netalán szüksége lesz erre :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák