Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Komoly kihívót küldött a konkurenciára a Honor
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Mobil flották
- Görögök buktatták le a Moto G67-et és a Moto G77-et
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Android szakmai topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bobrooney
senior tag
Sziasztok!
Hyperlinkekkel van gondom, mergelt cellákon van beállítva, ha megváltoztatom a hyperlink-et, ha fölé viszem az egeret a régi hivatkozást mutatja (a szürke kis popupban) és a VBA kód is a régi hivatkozást mutatja az első cellára a többire pedig az újat.
Ezt nem minden esetben csinálja, ez mi a fene lehet, vagy hogy tudnám azt megoldani, ha módosítom a hyperlinket az mindegyik mergelt cellájában az legyen?Pontosan nem jöttem rá.
Köszi előre is!
-
Bobrooney
senior tag
válasz
csaszizoltan
#3048
üzenetére
Igen jól gondolod


-
Bobrooney
senior tag
válasz
Zalanius
#3044
üzenetére
Köszi meglesem majd.
Végül rekorddal oldottam meg a bináris fához kevés voltam, meg időm sem volt rá sok, viszont lett lassú.
Most egy olyan problémám van, hogy vannak bizonyos cellák amikre van beállítva hyperlink, és azt kellene ellenőriznem, hogy ezek a hyperlinkek valós fájlokra vannak-e beállítva (mondjuk kitöröltek 1 fájlt, de a hivatkozás megmaradt). Sajna a fájlok átnevezése jelenleg nem kivitelezhető.
Ami itt a gondom, hogy némelyik fájlban van szóköz, [] zárójelek stb.. tehát amikor lekérdezem a hyperlink-et akkor a hivatkozásban "konyvtar\valami%5d%20f.docx" formában kapom vissza. Ezzel mit lehet mókolni, hogy a rendes fájlnevet kapjam vissza?
A hyperlinket így kérem le: Cells(3,3).Hyperlinks(1).AddressKöszi a válaszokat.
-
Bobrooney
senior tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy bitang sok adatot tartalmazó munkafüzetem több munkalappal.
A problémám:
Bizonyos gyümölcsök random előfordulhatnak egy munkalapon belül, és azt kell megvizsgálnom, ha valamelyik gyümölcsnél szerepel az X akkor annak a gyümölcsnek van-e legalább 1 olyan esete ahol nem X szerepel, ha nincs akkor hibás.
Hogy lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne 10 perc legyen a futtatása, szóval minél egyszerűbb de hatékony megoldás kellene?
Konkrét megoldást nem kérek, csak valami nyomot amin elindulhatnék.
Köszi előre is!
-
Bobrooney
senior tag
Skacok hogy lehet elérni egy szűrő legördülő tartalmát vba kóddal?
Remélem van rá esély, illetve kevés kódolással azt vizsgálni h mik a különböző adatok egy oszlopban, ha nem muszály nem írok rá tömbös keresést.
Köszönöm előre is! -
Bobrooney
senior tag
válasz
Speeedfire
#2239
üzenetére
-
Bobrooney
senior tag
válasz
Speeedfire
#2239
üzenetére
Mindenképen VB-ben kell?
-
Bobrooney
senior tag
válasz
Speeedfire
#2237
üzenetére
Majd nézek neked

-
Bobrooney
senior tag
válasz
pirit28
#2061
üzenetére
Excel topic, én csak ennyiben tudok most segíteni, próbáld meg ott is.
-
Bobrooney
senior tag
Én a helyedben ezt nem a change-l vizsgálnám, hanem egy nyomógombbal.
Change ha minden igaz, minden egyes bill leütést vizsgál, így ha elkezd gyorsan belegépelni felugrálgat neki egy MessageBox ami elég idegesítő lehet.
Tehát a nyomógomb hatására történne meg az input ellenőrzés és akkor adnám a hiba üzeneteket. -
Bobrooney
senior tag
És skacok, rendesen Visual Basicben, azt hogy tudom megcsinálni, hogy egy TextBox-ba kiírom a form futási idejét? Mindig vizsgálom az eltelt időt?
-
Bobrooney
senior tag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem (VBA), hogy van kb 40 CommandButton-öm aminek a Click eseményét szeretném kezelni, lehet ezt valahogy ciklusban szervezni, vagy külön külön kell megírni mindet?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Háztartási gépek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Elden Ring
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- PlayStation 5
- Komoly kihívót küldött a konkurenciára a Honor
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Automata kávégépek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- ldave: New Game Blitz - 2026
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Apple MacBook Air M2 256GB SSD, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen 2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 W11
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Eredeti Lenovo 135W töltők (sárga téglalap)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs








