- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Privát Samsung funkciót tehet az Apple publikussá
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Megérkezett Európába az Oppo vékony órája
- Telekom mobilszolgáltatások
- Kiszivárgott a Pixel 10a specifikációja
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Motorola Moto G77 - kis motor, nagy karosszéria
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
Fogalmam sincs, hogy lehet-e ilyet. Feltételezem, hogy nem a programozás részén múlik, és hogy nem lehet.
Hacsak nem tudsz olyan oldalakat, kvázi webszolgáltatásokat, melyeket eleve GET-tel megfelelő paraméterekkel meg tudsz hívni, és tovább dobnak a paraméterben megadott oldalra.
Ám ez még mindig csak egy proxy továbbítás, nem pedig újabb és újabb. -
dany27
őstag
nah jó ezt jól benéztem én nem a proxy beálításaira gondolok a gépnek, szóvel nem a registry kell nekem mert ott azt lehet. Hanem egy olyan progit szeretnék írni ami egy bizonyos proxy serveren keresztűl meghív egy oldalt majd ezek után egy másik proxyn keresztűl a következőt és így tovább....
-
martonx
veterán
Miért nehezíted meg az életedet?
Első körben használj access adatbázist, és mindent varázslóval csinálj. Hidd el, 5 perc alatt össze tudsz rakni egy telefonkönyvet. Aztán, amikor már érted, hogy mit csinált a varázsló, akkor elkezdhetsz bonyolítani. Na de visszakanyarodva a legbonyolultabb megoldáshoz:
1. csinálsz egy csv fájl. Ennek a nevében is benne van, hogy comma separated, azaz alapesetben vesszővel szokták elválasztani a mezőket benne. Ez lehet pontosvessző, esetleg tabulátor is.
2. Nehogy elkezdj szövegfájl feldolgozó programot írni. Ennyi erővel C-ben is írhatnád, az még nehezebb lenne, még többet szopathatod magad vele. Javaslatom: használd a szövegfájlokhoz tartozó ODBC drivert. Ezzel már az ADO alapból fog tudni írni olvasni a szövegfájlodba.
Istenem, már megint más helyett guglizok, tessék egy link, ami tele van olyan oktató videókkal, amik neked kellenek, ahhoz, hogykiverd a fejedből a hülyeségeket.
-
martonx
veterán
ööö, ránézésre nincs user és password a connection stringedben

Ez miatt biztos nem fogsz tudni kapcsolódni, de persze emellett még ezer más oka is lehet a kudarcnak.
Amúgy mdf-et írtál, a connection stringben mdb van, és egyik sem MySQL adatbázis

A helyes connection string elkészítésének van egy pofonegyszerű módja: Varázslót használsz. Aztán, ha mégis kézzel kódban akarod piszkálni az adatbázist, akkor csak kinézed a varázslóból az összeállított connection stringet.
-
martonx
veterán
Két megoldás lehetséges:
1. Minden control-od visible és enabled tulajdonságát átállítod false-ra, míg a másik kupac controlodét meg true-ra. Ez a nem elegáns módszer.
2. Másik formot .show-val tudod megnyitni (ugye most VB.NET-ről beszélünk?). Az újat megnyitod, a régit bezárod. Figyelem fontos a sorrend
Egyúttal project tulajdonságainál be kell állítani, hogy akkor lépjen ki, mikor az utolsó formot is bezártad, ne pedig az alapértelmezett form bezárásakor. Ez az elegánsabb módszer.+1. Elfelejted a winforms-t, és megcsinálod wpf-ben. No, ez egy külön történet, de ez a legelegánsabb módszer

-
martonx
veterán
Sima sub-ot akarsz meghívni, vagy ahogy nézem a hibaüzenetet egy form event subját???
Te itt egy gombnyomás subját próbálod meghívni? Miért??? Nem hiszem, hogy ez így sikerülne.
Ha azért akarod azt meghívni, mert abban van egy bizonyos kódrészed, és nem akarod kétszer leírni, akkor tedd ki egy sima szubrutinba, vagy funkcióba, és arra hivatkozz mindenhol.
-
Polyák
tag
Ebből kiindulhatsz:
A Label1-be az ascii kódot irja a Label2-be hogy milyen betű. A Chr(x) parancsal, az x helyén ascii kóddal a betűt tudod megjeleniteni. A keypress-sel figyeli a lenyomásokat és ascii kódba adja vissza. Most nincs fenn nekem a VB ugyhogy nem tudom kipróbálni.
(VB6 ba irtam)Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)
Label1.Caption = KeyAscii
Label2.Caption = Chr(KeyAscii)
If Label2.Caption = Chr(9) Then Label4.Caption = "Tabulátor"
If Label2.Caption = Chr(13) Then Label4.Caption = "Enter"
If Label2.Caption = Chr(32) Then Label4.Caption = "Szóköz"
If Label2.Caption = Chr(8) Then Label4.Caption = "Backspace"
If Label2.Caption = Chr(10) Then Label4.Caption = "Új oldal"
End If
End SubRemélem segitettem azért valamit. Ezt egy régi programomból másoltam ki.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bluetooth hangszórók
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- OLED TV topic
- Privát Samsung funkciót tehet az Apple publikussá
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elképesztő sebességre képesek a Micron közelgő, PCI Express 6.0-os SSD-i
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- PlayStation 5
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Precision 5560 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA RTX A2000 FHD+
- Dell Latitude 7320 i5-1145G7 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Egyúttal project tulajdonságainál be kell állítani, hogy akkor lépjen ki, mikor az utolsó formot is bezártad, ne pedig az alapértelmezett form bezárásakor. Ez az elegánsabb módszer.


