Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
DerStauner
#1829
üzenetére
Esetleg ha a cell teljes Paint-jét te valósítod meg...
-
Domain van, vagy csak egy csomó gép workgroupban?
Domainban simán berakjátok domain policy-be a telepítést és következő újrainduláskor felmegy. Workgroupra meg csak kell csinálni egy command file-t ami végigfut a hálózaton, fellép az összes gépre és felmásolja/elindítja a telepítőt (vagy csak bemásolod a silent telepítést indító cmd-t a startup-ba - ami ha fent van már letörli magát). -
VB és VB.NET-ben is megírhatod, de annak, hogy a VB runtime fent legyen egy gépen kb annyi a valószínűsége, mint hogy a .NET fent legyen (sőt mára már megkockáztatom, hogy az utóbbié nagyobb).
A .NET keretrendszer nem egy nagy dolog, fel kell rakni (meg kell patchelni) és már mehet is. Amúgy le tudod ellenőrizni, hogy az adott gépen fent van-e, csak meg kell nézni, hogy ez a könyvtár létezik-e és vannak alatta v* alkönyvtárak:
%systemroot%\Microsoft.NET\FrameworkVb6-ból és VB.NET-ből is exe-t lehet csinálni. Egyik sem interpreteres nyelv (mint a vba, vagy mondjuk dos-os időkből a qbasic).
-
1) háááát - szerintem elég meredek ötlet - bár vb.net-et kézzel is meg tudod írni és kézzel fordítani vbc.exe-vel (Windows\Microsoft.NET\Framework alatt keress), nem kell visual studio sem hozzá.
2) Excelből nem tudsz exe-t csinálni, esetleg szerezz be egy VB6-ot vagy egy VB.NET (Express ingyen van) és hacsak nem Office specifikusak a VBA tevékenységei, akkor át tudod tenni a projektedet (kis tanulással) VB6-ba, vagy VB.NET-be.
3) minek .bat fájl, ha egyszer az excelre kattintva is elindul - annak is ki lehet tenni parancsikont és annak is tudsz szerintem ikont változtatni. A .bat-ból indítsára meg (inkább .cmd-t használj), asszem ha call-al hívod meg a fájl akkor nem várja meg a futást, hanem kilép. -
html-ben (mármint pure html-ben) szerintem nem lehet megoldani. JS vagy VBS már működhet, de ahhoz meg nem szükségszerűen kell html.
Bár jobban belegondolva elég jól kiegészíthető egy vbs-ből nyitott és generált html oldal a vbs kóddal. Nem egyszerű dolog, de megoldható.
Google: manipulate excel with vbsript
Google: vbscript html form
Mindkét keresésben az első oldal szinte összes találtata releváns.
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Apple Watch
- Milyen alaplapot vegyek?
- Milyen autót vegyek?
- Filmvilág
- Apple asztali gépek
- PlayStation 5
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- További aktív témák...
- G.SKILL Trident Z5 Royal Neo Silver 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 - Élettartam garancia
- XFX Quicksilver AMD Radeon RX 7800 XT Magnetic Air - Arctic White - Alza garancia 2028.02.25.
- Apple iPhone 15 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ASUS Vivobook S14 OLED - Ultra 5 226V - 16/512GB - Garancia
- 32GB DDR5 RAM-ok tesztelve, garanciával, számlával (a Te nevedre kiállítva)!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


