Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Agyasima

    senior tag

    Nem is tudom, hol kérdezzem meg, mert abszolút kezdő linuxos vagyok. Letöltöttem, kiírtam CD-re az Ubuntu 64bites 9.04-es verzióját.

    Indítottam vala, és örvendeztem, hogy ez jó. Live módban simán neteztem néhány perc után, a monitoromat és a TV-t is felismerte az OS.

    Ezek után gondoltam egyet, és úgy döntöttem, hogy telepítem az új cuccost, WIN mellé. Mivel a CD ajánlja, hogy bátran tegyek ilyet. Megpróbáltam. Az fogadott, hogy

    "Buffer I/O error on device sr0, logical block 301360"

    És a fenti üzenetet megismételte kb. 30-50 oldalon keresztül, csak más számokkal. Most WIN alatt vagyok, a lemezt is WIN alatt írtam ki. Próbaképpen a teljes lemeztartalmat felmásoltam HDD-re, attól eltekintve, hogy néha lassult kicsit, simán végigolvasta. Mi lehet a próbléma?

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Agyasima

    senior tag

    válasz Major Major #16353 üzenetére

    Hát, végül is megoldódott a dolog. Vagy inkább megkerültem a problémát. Még 1 db írható CD-m van, azt nem akartam elpazarolni ilyen célra, úgyhogy összeszenvedtem egy bootolható pendrive-ot.

    Úgy néz ki, sikerült installálni a cuccost. Bár a pendrive bootmenüje valamiért eltér a LiveCD bootmenüjétől. (Hogy kapná be) :)

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Agyasima

    senior tag

    válasz body007 #16355 üzenetére

    Bár nem mai darab a DVD-íróm, de eddig még soha semmilyen hibát nem produkált WIN alatt. Még csak arra se emléxem, hogy rontott volna lemezt. Az írható CD viszont 2005 óta várta, hogy megírják. Lehet megfáradt menet közben.

    Kérdések:

    1. A zenelejátszó sokkal halkabb, mint WIN alatt. Minihifit jó 10 db-lel feljebb kell állítanom, hogy ugyanazt a hangerőt kapjam Linux alatt, mint WIN alatt. Miért lehet ez? (Hangerőt mindenhol max-ra állítottam, ahol tudtam.)

    2. A videolejátszás elég gyenge. Mintha semmi gyorsítás nem lenne benne. Kb olyan 5-10 fps-t produkál egy sima divx-nél. (HD esetén meg se merem nézni) Pedig elvileg feltettem a fglrx-t.

    Hardver: Intel Dual Core 5200, MSI P35 Neo, 2x2 Gb kingston, ATI 4850 512 mb.

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Agyasima

    senior tag

    válasz body007 #16357 üzenetére

    :)

    1. Találtam még egy hangerőszabályzót, most már csak olyan 5 db a különbség.

    2. A direct rendering az yes-en áll. A glxgears az 9200 és 9900 közötti FPS-eket mutat. Végül feltettem az mplayert és az smplayert, ahogy mondtad. Úgy néz ki, hogy a hardveres gyorsítás bekapcsolása után jól működik a dolog. Egy 720p-s filmmel kipróbáltam, működik rendesen. Csak a hangerőszabályzót nem szabad piszkálni közben, mert attól meghülyül. Mármint a billentyűzetre elhelyezett hangerőszabályzó gyorsbillentyűket. Pedig az audacious nem háklis rá.

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Agyasima

    senior tag

    No újabb probléma jött szembe. Van egy 1080p-s TV-m, ami rá van kötve a 2. DVI portra. Nagyjából úgy szeretném beállítani, ahogy WIN alatt volt. Vagyis extended desktopként, 1920x1080-as felbontással. Emellett ugye elsődleges kijelzőként használnám a monitoromat 1680x1050-ben.

    Ez az, ami sehogy se akar összejönni. Az Ati Catalist Control Centerben ugyan felismeri a TV-t és hogy a felbontása 1920x2080, de nem engedi beállítani ezt a felbontást, csak a monitor maximumát, 1680x1050-et. Plusz a két képernyőn mindig ugyanaz a kép van, és nem tudom, hogy lehetne kiterjesztet képernyőt készíteni.

    Ráadás: ha elindítanám a "Rendszer / beállítások / kijelző" menüpontot, akkor csak egy hatalmas lassulás a válasz, majd megjelenik az ablak kerete, semmi más. A lassulás az ablakkeret bezárását követően 3-4 perccel múlik csak el.

    Na most mit tegyek?

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Aktív témák