Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dawe88

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Én most vettem egy új gépet (a régit nemhogy tuningolni, használni nem lehetett), pontosabban alkatrészeket és úgy raktam össze. Ezt csak azért hangsúlyozom, hogy nem vagyok tök hülye a témában, csak magához a tuning részhez nem értek.
    (A konfigot nem írom le, profilban le van már írva.)

    A szitu a következő:
    Ha állítom az FSB-t, akkor állítja a RAM-ot is, ha azt meg visszaveszem, hogy a proci húzása után se akarjon, csak 800MHz-n futni, azzal sem érek el semmit. (mindjárt kifejtem)
    Meg egy kis érdekesség, hogyha állítom és nyomom, hogy restart, akkor leállítja magát a gép, 2 másodperc múlva újraindul, aztán ezt még 2-szer megcsinálja, mire elkezdi betölteni a Windows-t. Mikor bejön, utána pedig ugyanazt az 1,86GHz-et kapom, mint előtte. Gondoltam, hogy kevés neki a fesz., de ha auto módban van, akkor nem az a lényeg, hogy a BIOS kezeli a fesz.-t???

    Ha van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban várom a kommenteket!

    (U.I.: a proci húzás a Vista alá kellett volna TDU-hoz, de ez már nem aktuális, visszatértem a jólmegszokott XP-hez, viszont hogyha eljön az idő, szeretném tudni, hogy mit és hogyan kell...
    Illetve: nem tudom, hogy a fesz. állítását mikor milyen tényezők állítása után kell alkalmazni. Hogyan tudom megnézni, hogy stabil-e a rendszer, ha van végre egy működőképes beállítás és hogy elég-e vagy éppen kevés neki az a plusz 0,x Volt?
    Olvastam, hogy ugyan ezzel a procival és alaplappal egy x1950Pro karival a tuning csak magasabb beállításoknál volt hajlandó működni, tehát pl. 2,2Ghz-nél instabil volt; azt meg hogy meg egyáltalán?)

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv,
    Dawe

  • Dawe88

    csendes tag

    válasz Dawe88 #38 üzenetére

    Hello mindenki!

    Tegnap beálítottam a procit 400 FSB-re, a RAM-ot 2-es szorzóra, így az csak 800 Mhz-en megy továbbra is.

    A kérdéseim a következők lennének:

    1) miután lement a "Save and Exit", kikapcsolt a gép, aztán újra elindult, de ezt már nem csinálta meg 3-szor, csak egyszer, ez így jót jelent-e vagy még van aggódnivalóm?
    (hozzáteszem, hogy a gép mostmár érzékeli, hogy 2,8 Ghz-en megy a proci)
    2) mi az a C.I.A. 2 ???
    3) volt egy performance beállítás és a bios azt írta, hogy ha tuningolok, akkor a standard beállítás a legstabilabb, ez mennyire igaz és egyáltalán mit állítanak ezek a dolgok?
    4) mivel nem akartam lefüstölni a gépet, ezért megpróbáltam megint, hogy a feszültséget a bios állítsa. Az minden esetben normál értékeken van? Vagy tényleg állítja? Csak mert én azt hallottam, hogy az igazából akkoris csak normál feszültséget ad, ezért kell manuálisan állítgatni (különben miért szenvedne vele mindenki ennyit?). Mert, ha ez igaz, akkor az alapfesz-szel 1,86-ról 2,8 nem is olyan rossz...
    5) vajon 2x1 GB Geil Ultra hány Mhz-et bír, hogyan tudok megbizonyosodni róla, hogy meddig stabil és nem kockázatos a húzása?
    6) húzás nélkül a proci (két magja) 40-42 fok körül volt, most Crysis után sem ment feljebb, mint 50, mennyi, ami még egészséges, mert ugyan egy AC Frezzer 7 Pro van hűtésként (ami elm. 3,8-4,0 Ghz-ig jó), de mégiscsak?

    [Szerk]: Előre is köszi a válaszokat!
    Dawe

  • Dawe88

    csendes tag

    válasz szasanyi #53 üzenetére

    Köszi a választ!

    Azt, hogy milyen a RAM azért nem írtam le, mert az előző kommentben asszem benne volt, hogy a konfig leírása a profilomban megtaláható. De a fölös szöveget kerülve: igen, 800Mhz-s, de ez sejthető is volt talán.
    Elm. a default nem tudom, hogy igaz-e, mert EVEREST Ultimate 4-essel néztem és ha jól láttam nem alap feszt írt a CPU magra. Tehát akár működhetne is a dolog... De hangsúlyozom, nem normal értékeken hagytam mindent (ill. igen), hanem auto-ra állítottam. Ezek után én nem állíthatok rajta már, tehát nem látom, hogy ő (mármint a BIOS) állított-e valamit vagy sem.

    Két érdekesség:
    1) a BIOS-ban a proci hőmérsékletre 20-25 fokot ír, az EVEREST és a RivaTuner is 45 körüli értékeket, gondolom a második a korrektebb szám, de hogy miért ír a BIOS mást, azt nem tudom
    2) az EVEREST "túlhajtás"-áben éha csak 6x-os, néha pedig 7x-es szorzót számol a procira (van, hogy 15 mp-ként változtatja), így vagy 2,4 vagy 2,8 Ghz-es a proci, viszont az "összegés"-ben és a sajátgép tulajdonságai között fix a 2,8 Ghz. Ezt sem értem, hogy miért van így, ugyan az eredmény számít, de azért mégis érdekes.

  • Dawe88

    csendes tag

    válasz Egzee #78 üzenetére

    Az OCZ-ről nem tudom, de az A-Data-t nem nevezném felső kategóriának (legalábbis árban), mert egy pár ezer forint a különbség a Geil és az A-Data KIT-ek között. Aki egy komoly gépet vesz, annak általában nem ezen áll vagy bukik a dolog (én mondjuk kivételt képezek ez alól :))

  • Dawe88

    csendes tag

    alfa:
    Nekem a legújabb EVEREST ULTIMATE van a gépemen és néha nekem se számol csak 6-os szorzót (7 helyett) és az nálam 400Mhz. A sajátgép, illetve az EVEREST összegzőjében viszont fix a 7-es szorzó. Szerintem ez csak ilyen... félperces bekattanás (csak kicsitt tovább tart). Tudom, hogy a te konfigodnál azért az a kevés sem mind1, de SZVSZ ezért nem kell aggódni.

    szatyi85:
    Én nekem ugyan Gigabyte lapom és c2d-m van, de az elv. u.a. Ha húzod a procit (radikálisan), akkor adsz neki egy kis plusz feszt. Ha van auto voltage control, akkor én azt mondom, hogy próbáld meg bátran azzal, én is így kezdtem és elméletileg alapfeszen 1,86-ból csinált 2,8-at.
    Arra kell figyelni, hogy a RAM-ok pl. 800Mhz-ről ne akarjanak 1200Mhz-et menni, mert az nem nagyon fog neki tetszeni, tehát (gondolom ilyen nálad is van) annak a szorzóját kicsit vissza kell venni. (Nekem a 800Mhz-s Geil KIT-ek feltételezzük, hogy 900-at mennek 2-es szorzóval, tehát FSB mondjuk legyen 450-ven, azzal pont jó és lesz... 3150Mhz. Ez az elv!)
    A tesztekhez viszont én sem értek, tehát hogy mennyire stabil, azt nem vágom. Most az utolsó beállításaimmal TDU után kaptam egy kék halált, úgyhogy vissza a régi beálításokra, azóta megint semmi (CPU fesz feljebb 1.35-ről asszem 1.375-re [két lépéssel feljebb] és ezek után AVC).

    Téynleg, hogyha egy játék nem szarik be (pl. Crysis MP Beta), akkor az is jó teszt-eredménynek számít? :)
    Bár valamiért az utóbbi alkalommal az átlag 35 fps-ből ugyanazokkal a beállításokkal csak 25-van... nem vágom...
    Jah és még valami: Hogyha kikapcsolom a tápot és aztán megint áram alá helyezem, akkor az első indításnál a boot képernyő előtt kikapcsol, 1 mp és újraelindul. Gondolom nem tetszik neki valami, csak azt nem vágom, hogy ha több feszt kapott (manuálisan) a proci, akkor is ezt csinálta. Gondolom ez a Gigabyte "védelme", de hát mitől véd meg? Nincs igazából gond vele, tehát megy rendesen, úgyhogy tényleg nem értem. Tippek?

    [ Szerkesztve ]

  • Dawe88

    csendes tag

    válasz alfa007 #128 üzenetére

    Sajnálom, de konkrétan passzolok. A Te rendszered meg aztán kicsit se hasonlít az enyémre. Ez persze csak részben számít, mert a probléma u.a.
    Gondolkodtam, ez szerintem nem fesz probléma, mert a Windows indulásakor tutira a (az én esetemben) 2,8Ghz-el indul a gép. Meghát a szorzónak nincs köze a feszhez (csak az FSB-nek). De majd utánanézek, hogy a szorzó miért változik... Egyet próbálj még meg (majd én is megteszem, de csak pénteken megyek haza)!
    A BIOS-t állítsd vissza alapra (restore vagy mittudomén) és úgy nézd meg, hogy van-e ilyen probléma. Igazából az EVEREST-et én is csak az után néztem, hogy 'tuningoltam', tehát lehet, hogy eddig is volt ilyen. De szerintem ez nem probléma, de tényleg utánanézek majd...

  • Dawe88

    csendes tag

    válasz szatyi85 #129 üzenetére

    Nincs mit!
    Nem a sebességet kell igazából visszavenni, hanem a szorzót, mert a tuningok főként a RAM-ok miatt korlátozódnak. Én már láttam e6300-as c2d-t (enyém is ilyen, alapon: 1,86Ghz) 3,5 Ghz-en járni, persze 1066+ -os RAM-okkal (meg persze a KIT a javasolt, azok egymás között gyorsabban 'kommunikálnak', szerintem a márka már annyira nem számít, mint tudjátok bele-lehet nyúlni... pozitív és negatív értelemben is), amik valószínűleg nem 1066Mhz-en futottak.
    Én is nekiláttam amúgy ennek az "utánajárás"-nak. Nem sok mindenre fogsz jutni, sok idő, szenvedés és még több könyörgés, de a PH mindenképpen egy jó kiindulópont. Azt ajánlom, hogy keress hasonló topikokban olyan embereket, akiknek a tiédhez hasonló konfigja van és írj PM-et, arra a jobbak szoktak válaszolni és a nagyrészük szívesen segít (vagy legalábbis nem fintorog az első 10 levélnél :) )
    Én segítenék, de 1 hónapja van meg a gépem, körülbelül fél hónapja foglalkozom tuninggal, körülbelül ennyire is vágom :D . Amúgy tuti nem bonyolult, olyan mint a biciklizés, egyszer kell megtanulni...
    (de ha találsz valamit, ide szerintem nyugodtan linkelgess, az mindenkinek jól jöhet majd... nekem is...)

  • Dawe88

    csendes tag

    No. 127-es hsz-ben feltett kérdéseimre, ha valakinek vannak építő jellegű gondolatai, arra vevő vagyok!
    THX!

Új hozzászólás Aktív témák