Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dewri

    aktív tag

    Első benyomások néhány óra után: hát ez nem lesz Genshinverő... Ott amikor elkezdtem, a történet, a világ, az egész magával ragadott, konkrétan második éve hogy mással nem is játszottam... Itt ez a hatás nincs meg. Történetileg sem nagyon fogott meg benne semmi, egy emlékezetes rész volt, mikor a kiscsaj át akart változni, de ennyi. Egyébként ömlik a jutalom, 70 almenübe be kell mászni fölvenni mindent, ez nagyon mobilos hatást kelt, ilyenből már sok van a piacon (pl a Noah's Heart is ilyen, belépéskor 5 perc azzal telik, hogy szedem amiket ad mindenhol mindenért...)... Egy nagy piros pont, hogy skipelhető majdnem az összes duma és átvezető, ez NAGYON kellene a Genshinbe is...

    A harcok szintén mobilosak inkább, míg a Genshinben szerintem telefonnal nehezebb az élet, mozogni kell, váltogatni a karaktert, figyelni az elementál reakciókra, itt nem olyan fílingesek a harcok, csak kattintgatás, jönnek az effektek, semmi extra élmény, jobbat vártam. Az tetszik, hogy egy karakter használhat 3 fegyvert és bármilyen fegyvert, nincs csak íjász/csak/kardos/stb, de ennyi a pozitívum...

    A wishrendszer is érdekes, van vagy 5 almenü, ahol lehet wishelni, mindenhol kicsit más esik elvileg, de gyakorlatilag alaplándzsa, alapkés és alapíj jön korlátlan mennyiségben, nagyritkán egy karakter, ami már van. Nem igazán látom még benne a rendszert, hogy "na majd mindjárt jön egy félisten"... Az alapkarakter amit az elején lehet csinálni, az meg úgy látom csak dekorációs elem, a különféle átvezetőknél és beszélgetéseknél őt mutatják, de nem lehet játszani vele...

    Összességében minél többet játszok, annál inkább látszik a Genshin copy-paste hatás... Mászkálás közben például rábukkantam az ottani Tüzes Virág Boss helyi megfelelőjére, csak itt nem olyan szép szirmos, inkább pöffeteg gomba-szerűség, de ugyanúgy egy helyben van, a mozgása is hasonló, közelharcol, ha távolabb mész lövöldöz, csak itt elég erős, simán kinyírt... A mezőn ott a vaddisznó, a sziklamászás ugyanaz, csak itt nagyon bénán néz ki, ahogy mászik a karakter. Úszás ugyanaz, még közben a halat is ugyanúgy kell felszedni... A jetpack lényegében a szárny, mert nem tud repülni, csak ereszkedik ugyanúgy... Az íj ugyanaz, kifeszítés után várni kell mire bekapcsol az effektje (pl tűz), a tüzes íjjal az egyik támadás ugyanazt csinálja, mint Amber ultija... És még lehetne sorolni. Átrakták a Genshin vázát egy scifi-tech jellegű világba, átdolgoztak ezt-azt, kész...

    Személy szerint sokkal jobbra számítottam. Ahogy írtam, nekem pont a hangulat az ami hiányzik belőle, nincs benne az az extra, hogy hű ez de jó, ilyen máshol nincs, ezt akarom játszani... Játszogatok még vele, de ez nem lesz alkalmas arra, hogy hetekre, hónapokra kizárólagosan odaszögezzen a gép elé, mint pl a Genshin, meg anno pár kiemelkedő játék (Warframe, Diablo3, Destiny, WoT (nagyon régen, mikor még nem volt ekkora ultrafos...)).

    Ti hogy látjátok, tetszik valakinek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák