Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lantana

    csendes tag

    Sziasztok.. jott egy teljesen laikus.

    Segitsetek kerlek abban, hogy hogyan tudnek annyi tudast osszeszedni, hogy esszel valasszak laptopot. Adott legyen annyi, hogy az alapadatokat ertsem, es a tesztek ne legyenek kinaiul irva :) Tudnatok linkeket kuldeni, vagy konyvcimet, ahol ezeket megtanulhatnam? Mindenhol olyan profi mar mindenki :F

    Hogy ne legyek off-szagu teljesen, annyit mondhatok, hogy Toshiba-ra szavaznek vasarlaskor.
    Szeretnek konyitani hozza valamicsket, mert jelenlegi tudasom, es igenyem annyi, hogy legyen egy gyors, halk, wifi-s, dvd-iros gepem, alapfeladatok (net, office) mellett fenykepeimet tudjam rajta kezelni, jo lenne, ha egy photoshop elfutna rajta (azt is most akarom megtanulni :) ). 512 MB Ram, processzorhoz nem ertek.. Szeretnek DVD-t nezni vele neha, jatekban nagyon minimalis igenyem van, nagyjabol Sims 1 szintu :D

    Persze ha ertenek is hozza, biztos tobb dologra odafigyelnek, talan tobb igenyem is lenne, ezert kerem a segitseget lasd fent. Nem szeretnek teljesen belepo konzumer gepet, mert nem tudok evente ujat venni. Keret most kb 280.000 forint.

    Egyet kerdeznek eloljaroban: baratno Toshibaja (meg ha tudnam a tipusszamot.. ket honapos, 230.000 volt) nagyon csunya kijelzoju... kekes a ''feheregyensulya'', rossz a felbontasa a kepnezegeteshez, es az az idegesito fajta, amit csak egy szogbol latsz tisztan, de akkor sem az egeszet.. nekem kepkezeleshez alkalmatlan lenne. Tudnatok linket kuldeni, ahol a monitorokat reszletezik? Latjatok, meg azt sem tudom, milyen tipusok vannak, de szeretnem megtanulni. Koszonom!

  • lantana

    csendes tag

    Kbali, Battisti, koszonom a segitseget, belevetem magam!

    Igen, van digitalis fenykepezogepem (hasonlo kutatomunka utan valasztva :) ), jo hogy meg egy infoval tobb, amire nem is gondoltam volna egyebkent!

  • lantana

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam, olvasgattam hat.
    A baj az, hogy ugy mondjam ''sajnos'' mar most van egy kiszemeltem, arban, tudasban, mindenben jonak tunik nekem:

    Toshiba Satellite M100-221
    [link]

    Jelenlegi tudasom alapjan ebben minden van, amire csak vagyhatok.
    Kerdeses a Truebright kepernyo. Nekem nagyon kevesnek tunik, viszonyitva az eddig latottakhoz, ha egy 15''-oson van 1024*768 keppont. Latom szabad szemmel ahogy elkulonulnek :( Ennel jobb felbontasut, ami nem TB, nem lattam meg weben Toshibaban (adott aron belul). Nagyon masban sem, bar bevallom nem nezegettem sokat masfele, csak bele-bele...
    Fenn mar olvastam velemenyt (nem emlekszem, ki irta, elnezest), hogy mire ajanlja es mire nem a TB-ot. Hat nekem mindenre kellene:) diplomamunka irastol a kepszerkesztesig:) Azt nagyon nehezen turom, ha egy fotot nem latok be teljesen, es mozgatnom kell a fejemet, hogy a tetejet es az aljat is kivegyem tisztan.
    Igyekszem valahol TB kepernyot eloben megnezni, csak bonyolitja a helyzetet, hogy Franciaorszagban vagyok, es nem ismerem itt az uzleteket.. FNAC-ban ki volt teve 10 fele noti ossze-vissza, pendrive-ot vettem, abbol is volt vagy 5 fele, istenem a kinalat... :((( Mar az egyetemen is az agyara megyek nehany hallgatonak lassan, mert itt divat notin jegyzetelni, es oda szoktam menni kikerdezni oket a geprol :D

    Amit meg nem ertek, kerlek segitsetek! Mi a kulonbseg:
    M100-221-nel:
    ''gyártó : Intel®
    típus : Mobile Intel® 945GM Express lapkakészlet
    memória mennyisége : akár 128 MB
    memória típusa : UMA
    csatlakoztatott busz : 16x PCI Express''

    pl. M100-164-nel:
    ''Videó: Mobile Intel® 945GM Express, akár 128 MB megosztott ''

    --> a 164-esnel a RAMbol vesz esetleg el, a 221-esnel sajat memoriaja van a videokartyanak? Mi az a 221-esnel, hogy ''akar 128 MB''?

    Meg ket kerdes:
    1. ebbol mennyire vonjak gyokot ennel a gepnel (M100-221):
    ''technológia : lítiumionos
    maximális élettartam : akár 4 óra 10 perc (Mobile Mark™) óra ''
    2. mennyire kell szamitanom melegedesre, ventillator porgesre a Core 2 duo-nal? tenyleg annyira jo a proci, mint amennyire vartak a megjeleneset?

    Koszonom szepen elore is a valaszokat!
    Dori

  • lantana

    csendes tag

    Battisti, Pityulee, koszonom!

    Akkor az a kegoldas talan, hogy
    1 utanajarok valahogy az akksinak
    2 megprobalok valahol eloben megnezni egy ilyen kepernyot...hogy mi zavar jobban, a pixelesseg (en annak latom, szubjektiv) vagy a fejmozgatas:)
    Amugy is jo lenne eloben latni a gepeket, ugyhogy jovo heten atnezek itt par boltot..

  • lantana

    csendes tag

    sziasztok!

    Hát gondolkodtam, nézegettem, mérlegeltem, és végül megvettem a kis M100-221-et!

    Amint kitapasztalom, írok róla hosszabban, de elöljáróban lenne kérdésem megint (én, az örök parás): úgy 5-6 órája megy a gép, legalabb, lehet hogy több, a telepítés, filmnézés, egyebek miatt. Nem meleg, csak a tapipadtól jobbra kicsit. Asztalon áll, kb normális, 20-21 fokos szobában. Na most a ventillátor egyre gyakrabban felpörög, szinte már 15 s csend, 10 sec pörgés...15 sec csend, 10 sec pörgés....szabad ezt neki?

    Megy 3 messenger, meg egy explorer, meg a lakáson belüli wireless net routeren keresztül...

    [Szerkesztve]

  • lantana

    csendes tag

    válasz Kbali #588 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ!
    Igazából nem tudom, mit gondoljak, a gép jelenleg akksiról megy, és változó...hol öt percenként pörög csak fel, hol fél percenként, húsz másodpercenként. Tudom én, hogy azért van a ventillátor, hogy hűtsön, csak azt is jó lenne tudni, normális-e, hogy ennyiszer, és látszólag értelmetlenül (minek hagyja abba, ha utána 10 másodperccel ismét felpörög?).
    A gép a tapipad alatt az alján meleg (na jó, langyos). Ennél melegebb tegnap kb 7 óra üzemidő után sem volt.

    Az akksi teljesítménnyel szerintem meg leszek elégedve... valahogy úgy tűnt, hogy egy óra alatt wifis netezés mellett fogyott 35 % körül az akkumulátor, remélhetőleg akkor a csúcsteljesítmény miatt is.. tehát összességében remélem, hogy 3 órát képes menni. Persze ha lehet, 220ról fogom használni.

    252.000 ft volt a gép maga. 12000 meg a router önmagában... utóbira nem számítottam, de ez van...

    Igen, jól látod, ennyi lehet a különbség a két gép között. Mondjuk ez lehet oka a ventillátor pörgésnek is. Úgy emlékszem, valaki írta, hogy nem kell azon kiakadni, ha a kétmagos proci fűt ;]

    A képernyő tetszik:)
    Teljesen igaza volt Battistinek, tényleg minden kisebb, és a fényes dolgok tükröződnek. De az előbbi nem zavar valahogy, hála az égnek jól látom.. a pixeleket akkor csak, ha nagyon meresztem a szememet. Szép képe van igazán, főleg filmnézésnél. A tükröződést pedig ki tudom játszani, például úgy állítom az asztalon, hogy a csillár már nem az én szemembe világít.. de még akkor sem zavar engem személy szerint, mert a tükörkép miatt hátrébb van, egészen máshová kellene fókuszálnia a szemnek, hogy azt lássam.
    Összességében akit ezek zavarnának, beleértve a betűk méretét, és a tükrözést, tényleg válasszon sima képernyőt. De sötétben ez szerintem nagyon nagyon szép, és fényben is tűrhető, bőven.

    De furcsa... elérkezett úgy másfél óra wifis netezés után 50%os töltöttségig az akksi, és automatiksan csökkent a kijelző fényereje. Spórolunk? :) de sokat kell még tanulnom erről a gépről!

  • lantana

    csendes tag

    válasz lantana #589 üzenetére

    Nem értem... agyamra megy. Mivel az akksi 20%nál tart, levette magát automatikusan normál energiagazdálkodási módra... a ventillátor így is fél-egypercenként felpörög.

    Mondja meg valaki, aki core 2 duo procis Toshibát használ, hogy ez normális, és én idegeskedem túl, vagy...?

  • lantana

    csendes tag

    Sziasztok ismét

    Nem értem igazából végképp. Én akármilyen módra is állítom, most épp a legalsó előre beállítotton van, a hosszú élettartam-on, és akárhogy is, de 15-20 másodpercenként pörög fel a ventillátor... kissé az idegbaj kerülget tőle. És a levegő, amit fúj, hideg!

    Felhívtam a Technotrade-t és megkérdeztem a szakitól, de nem akadt ki különösebben a kérdésemen, azt mondta, ha terhelném a gépet, folyamatosan pörögne a venti, de mivel nem terhelem, ezért nem teszi azt, csak fel-felpörög... meg hogy lehet, hogy úgy van beállítva, hogy X fokon pörögjön fel, és X-2 fokot ha elérte, álljon le.. ezért a gyakoriság...

    No jó jó, de annyira idegesítő.. Ha lesz időm rá, átrágom a dolgot, hogyan lehet a ventillátortól kezdve a teljesítményig állítani a dolgokat. De ha valakinek van hasonló (M100-221) gépe, kérem írjon tapasztalatot... ennyire fűtene a core 2 duo?

  • lantana

    csendes tag

    Előre jelzem, hogy most tömény panaszkodás jön, és ezzel lezárom majd a témát.

    Még mindig ventillátor...

    Nem csináltam még manuálisan beállított energia-üzemmódokat, de kiprobáltam minden létező előre beállítottat.

    Az eredmény az, hogy bármilyen módon van a gép, és akár telepen, akár konnektorban, ugyanolyan hangosan pörög a venti, és ugyanolyan gyakran... vagy csúcsteljesítményen még jobban.....most hosszú élettartamon van, telepkímélő üzemmódú ventillátoron, és 20-30 másodpercenként felpörög, nem halkabban, mintha akksiról menne. Szerintem ez egy csöndes könyvtárban már régen zavaró lenne... a szoba másik vegéről, kb 2,5 méterről hallom (persze csendes szobában).

    Még jó, hogy Toshibát akartam venni, hogy ne legyen hangos, és ne melegedjen... (többek közt)

    Melegedésről annyit, hogy a tapipad mellett jó kézmeleg, a gép alja pedig dupla kézmeleg :DDD

    Ha tudok meghallgatok még egy ugyanilyet élőben...

    Lehet, hogy igaz az, amit a Technotrade-es szaki mondott a telefonban: hogy úgy van beállítva, h. pl. 62 foknál kezdjen el hűteni, hatvannál meg álljon le. Csak ez engem nem boldogít...

    Megprobálok letölteni Everestet, attól talán okosabb leszek hőfok-ügyben.

    Köszönöm mindenkinek a véleményét és segítségét, aki írt!

  • lantana

    csendes tag

    válasz Satellite #620 üzenetére

    Hát én megpróbáltam mindent...
    Beállítás: proci 2es szinten, venti telepkímélő minimumon, fényerő kettes majdnem minimumon.
    Programok, egyebek: wifin net, akksi tölt, mert konnektorból jön most..
    két messenger beszélgetés, két explorer fut.

    Venti 15-20 másodpercenként pörög 10 másodpercre... csoda, hogy az idegbaj kerülget? :O

    Bármit csinálok vele, a legjobb eredmény amit elértem, 50 másodperc csend. Nagyritkán sikerül.

    Megszoksz vagy megszöksz, attól tartok.. :(((

  • lantana

    csendes tag

    Battisti: hm, lehet, nem is gondoltam még rá! Nálam ugyanaz, közel a radiátor és 20-21 fokra van állítva a fűtés. Ez akkor fog kiderülni, ha kipróbálom hidegebb helyiségben is.

    Satellite, a BIOS verzió:
    V2.20, 09/20/2006
    Őszinte leszek viszont, ez nekem nem mond semmit. Kérlek mondd, ha van valami teendőm vele!

    Kicsit próbálok összesítést írni a hibákról/előnyökről. A hibákkal kezdem, mert ugye azok idegesítenek.. amit itt nem említek, az persze tökéletesen működik:)

    Hűtés, ahogy már beszéltük... Bár kezdem már megbecsülni a gépet, mert itt egy Compaq tőlem balra a tanulószobában ugyanilyen gyakran fúj. A ventizaj egyformán hangos, illetve ebben a minimális, de azért meglévő alapzajban nem is olyan zavaró már. Nem annyira, mint az a Fujitsu-Siemens kicsit arrébb... permamens gépzaja van, gondolom a processzorzúgás. Az enyém és a Compaq is teljesen csendes két ventipörgés közt.
    Viszont meleg a gép a processzor körül, alul főleg, de a tapipad mellett is. Most maximális hűtésen van, és kettes procifokozaton. Megtapogattam egy másik, nagyobb, talán ugyanúgy Satellite szériás Toshibát itt, amíg a tulajdonosa kiment, és az teljesen hűvös volt. Mondjuk a ház is nagyobb.. van helye hűlni.
    Annyi hibát tapasztaltam még, ha ez hiba, hogy a baloldali nagy kártyafoglalat felett a műanyag benyomható, a szürke és a fekete műanyag közé egy papírlap sarka beerőltethető. Tehát nincs rendesen összeragaszta, ha ott megfogom, érzem, hogy bereccsen a helyére... és a billentyűzet is süllyed egész kicsit, ahogy gépelek.
    Igazán nem tudom, mennyivel lehet jobb egy business class gép, de valószínűleg erről beszélnek sokan, hogy a nem bc. gépek nincsenek is annyira jól összerakva...

    Összességében remélem csak azért parázom túl a dologot, mert nincs összehasonlítási alapom. Mondjuk nem arra vettem a gépet, hogy naponta hatszor behajítsam magam mellé a kocsiba és utazzak vele, vigyázva használom, csak kitart.
    A képernyő gyönyörű, és engem nem zavar, nem bántásból mondom Battisti, de örülök, hogy ebben nem hallgattam Rád:) A ''hangfalai'' csak minimális dobozhatást hallatnak.

    Szeretem azért a kicsikét, még ha fel is idegesít néha :C

Új hozzászólás Aktív témák