Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz jksx #19092 üzenetére

    "nem tudom, hogy egy online rendszerű ups "mit szól" a napi szintű használathoz (mármint, hogy napi szinten van ki/be kapcsolgatva, ha nem vagyok otthon)?"

    Nem teljesen értem, tehát amikor otthon vagy akkor kikapcsolnád a UPS-t? Ahogy írtam, ha sok a hálózati probléma akkor jobb választás egy online típus.

    Online = dupla konverziós (kettős átalakítású)
    Először a hálózati áramot - váltó áram - alakítja egyenárammá az akkumulátorba így tölti, aztán az akkuból pedig az inverter alakítja újra váltó árammá és táplálja a védendő eszközöket az előnye:
    - nincs átkapcsolási időveszteség sem - van eszköz ami ennyi időt sem bír ki - hiszen folyamatosan akkuról táplálja az eszközöket
    - folyamatos tiszta szinuszt kap az eszköz - atomstabil 230V
    Hátránya:
    - hangos
    - nagyobb a fogyasztása mint egy line-interkatív típusnak - nem tudom mennyi de pl. egy line-interktív akár 30-40W-is is fogyszthat gondolom egy online jóval többet
    - az akkuk élettartama is rövidebb lehet
    - drágábbak is az ilyen UPS-ek a legolcsóbb is kb. 60k

    Egy UPS-t amúgy nem "kell" kikapcsolni, működése közben védi az eszközöket akár egyéb hálózati zavartól is.

    Egy i5-ös két monitorral ha nincs VGA kb. 200W alatt fogyaszthat tehát egy 800VA-es bőven elegendő, akár egy 650VA-es is jó lehet.

    Ha tartós áramszünetet is szeretnél - egy-két fűtési ciklus - áthidalni akkor oda mindenképp egy SPS SOHO kell egy-két JÓ NAGY akkuval.
    Hogy mekkora kell azt egy UPS SZAKBOLTBAN (fontos, hogy szakbolt és nem egy sima MediaMarkt vagy Tesco mert ott nem nagyon értenek hozzá) megmondom milyen kazánt kellene mennyi ideig és milyen inverterrel tartani és ahhoz ajánlanak akkut, pl. (csak tipp) mondjuk 1db 45Ah-ás akkut.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák