Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz BIGi75 #8 üzenetére

    Ahol hangosabb oda hangolt csapda kell, a szélessávú semmit nem ér a magas hangnyomású területeken. A hanghullám mint nyomás-és sebesség változás közlekedik (kb. mint a ávltóáram). A nyomás- és a sebesség ellenkező fázisban haladnak, amikor a nyomás maximális, a sebesség nulla, illetve amikor a sebesség maximális, akkor a nyomás minimális.
    A kőzetgyapot és társai akkor működnek, amikor van sebesség, tehát minél messzebb a faltól. Ahol viszont nagy a hangnyomás a sarkokban és a felületek közelében, ott közel nulla a sebesség.
    Az ilyen helyekre azok a csapdák kellenek, amik a nyomás "komponensre" hatnak, ezek pedig a helmholz rezonátor, vagy a membrános csapdák.
    Amikor porózus elnyelőt raknak a sarkokba, azt nem azért teszik, mert ott nagy a hangnyomás, hanem azért, mert a sarkokban tudsz valamennyire úgy távol lenni a faltól, hogy az érjen is valamit. Ha csak úgy kitennél egy 60 centis panelt a fal közepénél 40 centire a faltól, a mélyhullámok egyszerűen kikerülnék.
    De ez egy kompromisszumos megoldás, oda sokkal inkább a hangolt csapdák valók, ott tudnak a legnagyobb hatékonysággal működni. De ezek. kívül esnek szerintem a hatáskörünkön, mert nehéz őket implementálni, mivel tudni kell mérni és korrigálni őket. Talán a perforált helmholtz dobozokra lehet esély, de az kb olyan mint egy bass-reflex doboz gyártása, azért ahhoz is kell szaktudás.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • m3ss

    veterán

    válasz BIGi75 #8 üzenetére

    engem is erdekelnek a diy panel otletek, koszi a nem szott textil tippet :K blackout fuggony az jo otlet panel fedesre amugy? persze gondolom megnezted. az en diegos blackout fuggonyom siman megfogja a magas hangokat sztem...abbol kiindulva hogyha be van huzva az ajto elott levo fuggonyom nem hallom parom mit mond az emeletrol, fuggony nelkul meg siman. ha levegot probalok atfujni rajta, az sem megy at..

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák