- Google Pixel topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Lendülettel mehet nyaralni a Samsung
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
-
Mobilarena
Router gondok
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
BeLucZ #30156 üzenetére
Nem jelszó nyelve számít hanem, hogy ne legyen benne ékezetes vagy speciális karakter amit nem minden eszköz tud kezelni megfelelően.
#30157 Jocco99
El van különítve a 2,4 és 5 GHz-s wifi neve?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel próbáltad?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját? -
válasz
BeLucZ #30153 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel nézted?
2,4 vagy 5 GHz-n mértél?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A 2,4 GHz-n használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Bridged módba rakás előtt kikapcsoltad a wifi-t és angol nyelvű felületen csináltad?#30154 pinnacle
A MAC címet nem feltörik hanem a kommunikációt "hallgatva" kiszűrik. -
válasz
BeLucZ #20777 üzenetére
Az UPnP-nek van jó, és rossz oldala is!
Jó, hogy nem kell vesződni a port forwarddal, meg fix ip beállítással, illetőleg a portok csak addig vannak nyitva, amíg az alkalmazás el van indítva!
Rossz oldala viszont, hogy "bármi" felügyelet nélkül nyitogathatja a portokat!
Na most ezek alapján mindenki döntse el, hogy kell neki, vagy se!
-
-
válasz
BeLucZ #20771 üzenetére
OK! Egész biztosan csak valami szoftveres beállítási hiba, eltérés okozza ezt! Ha nem jutsz vele előbbre, esetleg érdemes lehet megkérdezni az OpenWrt, és/vagy a VoIP topikok valamelyikében is, mert szinte biztos, hogy van ott valaki, aki használ Gargoyle fw-t!
-
-
-
BeLucZ
addikt
válasz
BeLucZ #20765 üzenetére
ja és mindezt úgy hogy qos nem volt bekapcsolva, mivel nem értek hozzá annyira, tehát semmi extra dolog nem volt élesítve az intelligens terhelés elosztás terén
olyan mintha sokkal erősebb lenne a router pedig ugyanaz a vasálmomban nem gondoltam volna hogy ennyit számít itt is a szoftver
-
-
BeLucZ
addikt
válasz
BeLucZ #20755 üzenetére
mondjuk előnyére írható az új FM-nek, hogy stabil lett a cucc, szanaszét terheltem streammel + torrent max töltés és mellett nem vágott ki semmi és még gyorsan is neteztem, semmi gondolkodás, lassúság
talán elnézhető ez a kis bug, szerencsére nagyon ritkán kell használnom kimenőt
-
BeLucZ
addikt
válasz
BeLucZ #20751 üzenetére
megoldottam putty(SSH)-val, hát nem gondoltam volna hogy ennyire túlbonyolított ez a custom firmware téma, francért nem lehet tűzfal kikapcsolási opciót rakni abba a retek config felületbe, mint a gyárinál, hogy szerencsétlen usernek ne kelljen már mindenféle spéci programot bevetni
-
válasz
BeLucZ #20731 üzenetére
Nem tudom miként akartál factory default-ot nyomni, de OpenWrt alatt nem működik a reset gomb, csak menüből tudod visszaállítani, illetőleg failsafe módban, de ezt egyelőre hagyjuk!
WiFi-nél 20MHz általában stabilabb kapcsolatot biztosít, viszont ha kell a max 300Mbps sávszélesség, akkor 40MHz-re kell tenned!
-
-
válasz
BeLucZ #20631 üzenetére
Az alap rendszert tekintve a Gargoyle és az OpenWrt ugyanaz, ez a kettő csak a webes felületben különbözik, szerintem a Gargoyle felhasználóbarátabb, bár ez szubjektív dolog, mindenki döntse el maga! DD-WRT-ben sokkal sűrűbben vannak bugok, olyanok is, amiket hosszú időn keresztül nem javítottak, de volt olyan is, ami brickelte is a routert mindjárt flashelés után! A 1043-mas topikban régebben gyakrabban esett szó erről...
-
válasz
BeLucZ #20627 üzenetére
Igen, ennyi a csere is, csak egy sima flashelés!
Szomorú vagy se, ez van! Sokáig az ASUS-hoz is elég puritán fw volt, bár ott már az újabb ASUS-WRT azért sokkal dizájnosabb is, illetőleg funkciókat tekintve is gazdagabb! Egyébként meg jellemzően a custom fw-k jobban fejlődnek, gyorsabban reagálnak az esetleges biztonsági hibákra, stb...
-
-
-
-
válasz
BeLucZ #20614 üzenetére
akkor biztos nem olvastad el, de hidd el, nem véletlenül tettek egy leírást is a letöltött csomagba a firmware állomány mellé, amiben van néhány feltétel és javaslat, például internet explorer alól javasolják a firmware frissítését, illetve utána system tools -> factory defaults ajánlott, hogy a frissítés minden új eleme érvényesülhessen...stb.
ja, és a frissítés idejére ajánlott minden kapcsolatot leoldani a routerről, csak a lan(1) porton lógjon az a munkaállomás, amiről a frissítés történik, a wan és a többi lan port üres legyen, illetve wifi útján sem kapcsolódjon rá semmi.
a reset is jó, csak ha már frissítettél és az adminisztrációs felületen vagy, akkor egyszerűbb a menüből, és úgy még látod is grafikusan a folyamatot, hogy mikor okés a vége. -
válasz
BeLucZ #20606 üzenetére
Hát, most erre mit mondjak...? Ha követted esetleg régebben is a fórumot, akkor tudhatod, hogy személy szerint utálom a TP-LINK-et mint a bűnt, és ezt már sokszor sok helyen le is írtam, csak nem akartam itt flame-be kezdeni tegnap megint! Az oka többek közt a megbízhatatlansága, amit ezek szerint Te is tapasztalsz!
-
BeLucZ
addikt
válasz
BeLucZ #20606 üzenetére
illetve az normális dolog, hogy tegnap miután felfrissítettem a "legújabb" gyári firmwarere; 3.9.12-ről 3.12.8-ra, a configfelület jobb felsősarkában a modelltípus wr941ND-ről átváltozott wr940N-re?
pedig innen szedtem le ami a hivatalos oldala a routernek, ez nekem elég nagy bakinak tűnik -
-
válasz
BeLucZ #20601 üzenetére
Ha a kliensek közvetlenül fordulnak a DNS szerverhez, a routert kihagyva, akkor teljesen tök mindegy, hogy mit írsz a WAN részbe, de maradhat ott is a custom szerver! Windows-ban nem kell semmit mókolni!
Nyilván a szoftver (firmware) is rengeteget számít, illetőleg a hardvert sem lehet csak MHz alapján hasonlítani, ahogy ez igaz PC-k esetén is, mert mondjuk egy újabb ARM procis router MHz-ben esetleg csak 1,5x-ese egy korszerű MIPS vagy MIPSEL alapúnak, ennek ellenére mégis akár 3-4x-es különbség is lehet köztük teljesítményben, illetve a RAM méret sem egyenesen arányos a teljesítménnyel, mert itt is lehet DDR, DDR2, stb... technológia!
-
válasz
BeLucZ #20598 üzenetére
Nem! Ha a WAN részben állítod be, akkor a LAN hálózaton továbbra is a routered lesz a DNS szerver (tehát a terhelés rajta marad), csupán a névfeloldási kéréseket nem a szolgáltatód DNS szerverének küldi majd, hanem a Google-nek! Ha viszont a DHCP szerverben állítod be a címet, akkor a router minden kliensnek ezeket a címeket fogja kiosztani amikor IP címet kérnek DHCP-n, és nem a saját címét hirdeti DNS-ként, így a kliensek a routert "átugorva" közvetlenül a Google szerverekhez mennek majd a kéréseikkel!
-
válasz
BeLucZ #20594 üzenetére
Kétségtelen, hogy a TP-LINK sokkal erősebb hardver!
CPU: AR7240@400MHz
RAM: 32MB
FLASH: 4MBEzzel a szemben a Netgear WPN824v2...
CPU: AR2316A@180MHz
RAM: 16MB
FLASH: 2MBVéleményem szerint ha csak nincs kimondottan valami problémád a routerrel, akkor egyelőre ne erőltesd a custom firmware-t, már csak azért se, mert ha valami balul ütne ki a csere során, és mert a TP-LINK-ben nincs recovery mód, akkor sajnos brickeled a routert, amit helyreállítani csak szétszedéssel, soros kábellel, és némi kis forrasztással lehet! Ezzel persze nem elijeszteni akarlak, mert én is ezer éve custom firmware-t használok, bár nem TP-LINK routeren, hanem ASUS RT-N66U-n, és Tomato-t!
-
válasz
BeLucZ #20590 üzenetére
Igen! SkyPE, uTorrent, stb...
Szívesen!
A DNS-t beállíthatod a routerben is, ez esetben az fogja kiosztani DHCP-n a klienseknek a megadott címet, ami lehet OpenDNS, de talán a Google féle szerverek gyorsabbak, szerintem azzal jobban jársz! TP-LINK esetén ezt a DHCP - DHCP Settings menüben tudod beállítani, címeik az alábbiak...
8.8.8.8
8.8.4.4A "legfullossabb" az lenne, amelyik tőled a leggyorsabban elérhető, de sajnos ezt hiába is teszteled le, mert semmi sem garantálja, hogy holnap, vagy akár 5 perccel később is az lesz a leggyorsabb! Szerintem általában véve a Google szerverei jók, ha nincs Google fóbiád, én azt ajánlom! OpenDNS sajnos kicsit lassabb, nekem volt az is beállítva egy ideig, de sokszor volt érezhető megtorpanás böngészés közben! Level3-mat sosem próbáltam...
-
válasz
BeLucZ #20588 üzenetére
A DMZ-ben megadhatsz egy IP címet a LAN-on, és akkor a router, minden, az internet felől érkező kérést erre a LAN IP címre fog továbbítani! Mondhatni az összes portot erre az IP címre forwardolja! Szerintem ez nem kell neked, mert ez leginkább szerverek esetén használatos!
UPnP pedig amolyan automatikus port forward, amennyiben aktiválod a funkciót, és ezt a kliensen futtatott alkalmazás is támogatja, akkor az saját magának tudja nyitogatni a szükséges portokat! Hátránya, hogy így szinte bármi felügyelet nélkül nyithat portokat, ezért veszélyes lehet, előnye, hogy kényelmes!
-
-
-
válasz
BeLucZ #20575 üzenetére
Hát igen, vannak sajátos opciók, elnevezések minden típusban, és jelenleg még azt sem tudom, hogy Te mit használsz, csak sejtem, hogy Netgear lehet az áldozat... Elvileg, ha kellően erős vasat tettek a szoftver alá, akkor nem szabadna, hogy ez bármennyit is lassítson! De próba szerencse...
-
válasz
BeLucZ #20571 üzenetére
A secure verzió a nevéből adódóan is biztonságosabb, viszont így a szükséges portokat manuálisan kell forwardolnod! Ez a "hagyományos" megoldás!
Az open beállítás esetén minden bejövő forgalom engedélyezve lesz, ez nem ajánlatos, jelentős biztonsági kockázatot rejt magában! Mondhatni ez a tűzfal kikapcsolása!
-
válasz
BeLucZ #20567 üzenetére
A 192.168.x.x mindig helyi címek, publikus, nyílt interneten ilyen címet nem lehet kiosztani így biztosan használhatóak a belső hálózathoz minden gond nélkül.
Modemeknek (amelyek nem a szolgáltatók által adott HGW/modem-router kombok) általában 192.168.100.1 címe szokott lenni, a router-eké pedig 192.168.0.1/192.168.1.1.Intruder2k5
Megelőztél és ráadásul komolyabb magyarázatot adtál.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- 90-es években voltam gyerek
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen videókártyát?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Google Pixel topik
- Trollok komolyan
- DUNE médialejátszók topicja
- LEGO klub
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M2 Pro - M2 Pro 16GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest