Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trak

    addikt

    válasz csudri #26 üzenetére

    Nekem is volt 2 Chieftec nagytornyom+egy BX3-as midi.
    Biztos Dragon nagytornyod van. Nekem volt BX03-as utána Dragon, és most Bravo. Ezek közül a Dragon volt ami kicsit tényleg rezgett, valószínűleg azért mert az a legrégebbi fejlesztés, akkor még nem voltak ennyire gyorsak, remegősek a cuccok. Konfigom az adataimnál, 5-6 winyóm van, és nem rezeg... A Hitachi winyóval volt 1-2 érdekes dolog, de kiküszöböltem, most már csak a procihűtőmet hallom. (Meg persze a maxtort amikor dolgozik, de az más:) )

    De még a Dragonban sem volt vészes a rezgés, néha hallottam csak.
    Az új házak már jobbak ilyen szempontból.
    Nálad lesz vlami gond, húzd meg jobban a csavarokat.


    [Szerkesztve]

  • Dzsekó

    addikt

    válasz csudri #26 üzenetére

    Nekem task házam van és elég jó rezonancia terén. :)

    A rezonanciát az okozza hogy minden egyes vinyó és éppen működő optikai meghajtó időben más erővel rezonál. Ez azt jelenti hogy van olyan amikor egymás rezgéseit felerősítik és van olyan időpillanat amikor kioltják.
    Ezt a legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni hogy a füledet a ház oldalára tetejére tapasztod és ha valami ritmikusan/periodikusan lüktető néha elhalkuló néha nagyon felerősödő zajt hallasz akkor a ház erősen rezonál. Ha csak konstans időben állandó (és halk) zajt hallasz akkor jó. :)

    6 vinyó esetén nagyon nehéz megoldani hogy ne rezonáljanak össze.
    Ha csak két-három vinyód van akkor érdemes különböző tipusú halk alacsonyrezonanciájú vinyót venni én úgy vettem észre hogy két ugyanolyan tipusú vinyó sokkal könnyebben összerezonál.

Új hozzászólás Aktív témák