- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Google Pixel topik
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fossza
tag
Ne hiszem, hogy ez jog ellenes lenne. A felhasználási feltételeket, köztük a virtuális desktop futtatását és az azt elérő kliens licencelését eddig is szabályozta a Microsoft, de most új szabályokat hozott. Az oprendszer telepítésénél, vagy a mennyiségi licenc szerződés megkötésekor a felhasználó elfogadja ezeket a feltételeket, ha nem teszik neki, akkor használhatja másik gyártó másik szoftverét. Jog ellenesnek eddig szerintem nagyrészt a Microsoft azon húzásait minősítették, amikor bizonyos termékeket ingyenesen integrált a szoftvereibe, pl. Media Player, vagy Explorer az oprendszerbe. Ha pénzt kér a szoftvere egy bizonyos felhasználási módjáért, azért nem ítélhetik el, a felhasználó döntése, hogy kifizeti-e vagy sem, és a Microsoft kockázata, hogy ezzel usereket és hasznot veszít, vagy sem.
-
Fossza
tag
Jogos, ezt rosszul fogalmaztam meg. Software Assurance-szel lefedett gépek esetében a VDI használati joga biztosított, SA-val nem lefedett gépek esetén pedig a VDA subscription biztosítja a jogokat. Inkább úgy értettem, hogy egy OEM vagy dobozos termék önmagában nem biztosítja a VDI használati jogát.
Amúgy nekem maga az eredeti CRN cikk is zavaros… Az SA vagy VDA Subscription ugyebár roaming rights-szal járt, ami elvileg azt jelenti, hogy a licencelt gép „elsődleges felhasználója” más, nem a vállalat tulajdonában lévő (pl. otthoni) gépről is elérheti a virtuális desktopot. A cikkben a DeGroot nevű szakértő szerint viszont „Though seemingly designed for VDI use on home PCs, SA Roaming Rights do not cover devices that a customer owns or controls, such as home PCs, DeGroot said. According to a Microsoft customer FAQ, Roaming Rights can only be used on a "device that is not controlled, directly or indirectly, by you or your affiliates (e.g., a third party's public kiosk)”, ami szerintem egy félre értelmezés mert miért ne lehetne pl. a dolgozó otthoni gépe vagy tabletje ez az eszköz… A Microsoft egyik hivatalos tájékoztató anyaga szerint „Primary user of a VDA or SA device can access VDI desktop from any device outside the corporate firewall”.
Eddig ugye nem volt szükség a fentieken kívül licencre ahhoz, hogy akár egy iOS akár egy Android eszközről elérhető legyen a virtuális desktop, mostantól azonban ezek esetében szükség lesz egy kiegészítő licencre ami 4 ilyen eszközről teszi lehetővé az elérést. Szerintem ez logikus lépés, ha valaki egy iPad vagy Galaxy Tab vásárlásával az Apple vagy a Google irányába fizet licenc díjat az eszköz árával az oprendszer használatára, akkor miért engedném meg, hogy az általam fejlesztett oprendszert használja vele távolról, ugyanakkor ha az ARM-os Windows 8 tabletjével nekem már fizetett licencdíjat a kliensre , plusz VDA-ért is fizet SA vagy subscription formájában akkor tőle nem kérek „felárat”.
Ezek persze csak a saját értelmezéseim, ha valamiben tévedek, jelezzétek. -
Fossza
tag
Szerintem itt nem szerverek vagy szerver erőforrások eléréséről van szó, hanem szerveren futó virtuális desktopokról (VD). Pl. Citrix vagy VMWare technológiával virtualizált desktopra fel csattan és a szerveren futó Windows 8 desktopját használja az iPad-jéről, vagy az Androidos eszközéről. A VD használatához eddig is külön licencet kellett vásárolni az alap desktop licencen felül. Ha jól értelmeztem a cikket, a Windows 8-as táblagépekkel járó licenc alapból biztosítja a VD elérés jogát, de ugyanezen desktop eléréséhez iPadról vagy Android eszközről külön kell még fizetni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Gumi és felni topik
- Autós topik
- SSD kibeszélő
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- World of Tanks - MMO
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- További aktív témák...
- HP Elitebook 840 G8, I7-1185G7, 32 GB RAM, 512 SSD (MAGYAR VILÁGÍTÓ BILLENTYŰZET)
- Új ASUS VivoBook 15 X1504VA - 15,6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év gari - MAGYAR
- Eladó ASUS ROG Zephyrus G14 GA401Q + teljes gamer szett --csere is érdekel
- LOQ 15IRH8 15.6" FHD IPS i7-13620H RTX 4050 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- HP EliteBook 840G10 - i5-1350P!!!! nem U!!! Vadiúj!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- Bomba ár! Dell Inspiron 5405 - Ryzen5 4500U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bowers/Wilkins Px7 S2 fejhallgatók
- NYÁRI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest