Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Stabi83 #18 üzenetére

    Mint kiderült, részben a készülékek szándékos és sumák belassítása miatt - amit azóta már beismertek, mert muszáj volt - adott az a hosszú támogatási intervallum, így az egy ördögi kör lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Stabi83 #22 üzenetére

    Mese habbal. Bő 10 évig ment felfelé a szekér. Most meg telítődött a piac... :N
    De csak az Apple-s?

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • blablalajka

    lelkes újonc

    válasz Stabi83 #31 üzenetére

    Nem tudom ez hogy jön ide. Azt írtad, a Huawei mobilos üzletága,veszteséges, de nem az. Tippelgetsz. Kicsit késő van a negyedéves jelentéseket kikeresnem, de nyugodtan elhiheted, a Samsunggal együtt viszik az Apple utáni maradék majdnem egészét. Ha negatívban lenne a 2017-es nyereség után, olyan profitwarnoktól lett volna hangos a világ, mint most többieknél. Ellenben 2018 a Huaweiről szólt részben.

    [ Szerkesztve ]

    Régen minden szebb volt, az öregek is fiatalok voltak

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Stabi83 #18 üzenetére

    Én az eddigi agresszív magatartásuk alapján az alábbiakra tippelek:
    - támogatási ciklus rövidül, vagy valamilyen rafinált módon csorbát szenved
    - szoftveresen finomhangolják a mókolást (mert tanultak a hibájukból), sokkal nehezebben tettenérhetően és lekövethetően, de megszopatják az egy évnél régebbi tulajokat. Ahhoz képest amit most elő fognak vezetni szoftveresen, az aksira fogott lassítás olyan lesz mint kőbalta a lézerszike mellett. De nyugi, meg fogják oldani.
    - a kommunikációjuk zártabb lesz, kevesebb adatot fognak közölni, és csak a jókat
    - árcsökkenés nem lesz, emelés simán benne van a pakliban (minden agresszor, ha kérdőre vonják, izomból reagál, dacból)
    - nagyon messziről felismerhető, a külsőt is érintő formatervekkel rukkolnak majd elő
    - kitalálnak egy tök indiferens dolgot ami csak nekik lesz fél évig, lehetőleg egy nyolcéves gyerek szellemi szintjét és érdeklődési körét becélozva mint korszakalkotó innováció, mert a marketingjük alapja hogy valamiben ők egyediek, és ezen keresztül aki ilyet vesz, az is egyedi
    - olyan reklámokra fognak költeni egy csomót, ami a tulajdonosok különleges mivoltát fogja hangsúlyozni, inkább luxus élethelyzetekben mint konkrét felhasználásban

    Nem engedhetik meg hogy racionális harcba bocsátkozzanak egy Huawei-jel vagy egy Samsunggal. Érzelmekre kell hatni, kétszeres erővel és közben finoman lassan alig észrevehetően döcögőssé tenni a régi eszközt, hogy a júzer ne tudjon reklamálni, de ha bemegy "megtapizni" ( :O ) az újat, meghökkenjen mennyivel gyorsabb. Ez az én tippem. :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Giovan!

    addikt

    válasz Stabi83 #18 üzenetére

    Meg az iOS. Biztos van akit ez nem érdekel, de nagyon sok embernek fontos hogy ne android legyen a telefonján.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Friczy

    senior tag

    válasz Stabi83 #197 üzenetére

    Szóval szerinted nehezen védhető, hogy ha az akku gyengébb, akkor gyorsabban merül. Értem.

    Azt pedig bele kell venni, hogy frissebb op.rendszer, elvégre ha nem frissíted újabbra, az alma sem fog belassulni. Csak itt néhányan az oprendszer frissítése miatti lassulásra is azt írják, hogy szándékosan belassítják a telefont. Ja, persze. Droidnál meg természetes, hogy újabb oprendszerhez több erőforrás kell. Igazi kettős mérce, csak gratulálni tudok hozzá.

    Én két droidos telefonnal jártam úgy, hogy elfogyott a hardware a frissítések miatt, és már a gyári alkalmazásokat (minden más tletöröltem) sem volt képes frissíteni. Először a HTC Desire, jóval később pedig a Sony Xperia ZR. Tudom, hogy mai szemmel az akkori flash nagyon kicsi, de amikor ezeket megvettem, még teljesen jó volt, csak aztán jött egy (max. két) verzióváltás, és használhatatlan lett a telefon (rootolással meg lehetett oldani, a flash tartalom egy része kikerült az SD kártyára).

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Stabi83 #197 üzenetére

    "Ha egy régi droidos telefont visszaállítasz gyárira akkor az olyan gyors még mint volt."

    Ez rakat esetben úgy indul, hogy nem tudod visszaállítani. Éljen pl a Samsung és a KNOX. Ha Oreot felraktad nincs visszaút Nougatra.

    "Droid oldalon a lassulást 99%-ban a felhasználó okozza azzal hogy teleszemeteli minden hulladékkal."

    rakat esetben meg a frissítések. Egyszerűen érthetően nem érdekli őket, hoga régi már nem kapható vasra az új verziót leoptimalizálják. Márha kiadják a vasra az új verziót, mert rengetegszer még egy nagy frissítést se kap.
    Ezt azért vessük össze az Apple féle supportal. Ég és föld.

    "Sajnos droidra a sok fejlesztő baszik optimalizálni"

    Ebben mondjuk nagy szerepe van annak, hogy nagyon nehéz és nagy költségvetés kell arra ha 50+ készülékre optimalizálni akarsz. Márpedig evvel csak a piac töredékét feded le. Applene meg tesztelt 8 készülékre ráadásul mindben uaz tervezte a SOCot... és nem forkolta szét az OSt.

    "Apple oldalon az a hülye szöveg hogy az akku miatt kellett lassítani mert "tüskék" vannak a terhelésben egy nettó baromság és szakmailag elég nehezen védhető. "

    Aztán amikor ez kiderült biztos véletlen vállalta be Apple a kedvezményes aksi frissítést.

    "Egyszerűen arról van szó hogy azzal okozott magának gondot az Apple hogy "túl tartós" és időtálló készülékeket dobott piacra és a felhasználók azokat örömmel használták évekig anélkül hogy azt érezték volna hogy le kell cserélniük"

    Mondjuk avval tényleg tökön lövik magukat, hogy nemhogy egy SE de még egy 7es is bőven hasít.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák