Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Friczy

    senior tag

    válasz nuke7 #101 üzenetére

    Annyiban az Apple hibája is, hogy 3rd party alkalmazásoknak nem enged hozzáférést az NFC-hez. Ha engedne, már megcsinálták volna mások, ahogy Androidra. Ja, hogy ez kevesebb bevételt hoz... hát igen.

    Mondjuk engem nem érdekel a mobilfizetés, hasznosabbnak tartom, ha olyan eszköz használható fizetésre, amit nem nekem kell adjusztálnom, ott van a tárcámban, és bármikor, bárhol használhatom, és ha épp olyan helyen kell használnom, ahol nincs paypass (vagy nem működik, mint nemrég pl. a bkv-automatában), akkor nem állok ott úgy, hogy nem tudok fizetni.

  • Friczy

    senior tag

    válasz kali #138 üzenetére

    Ez a szándékolt lassítgatás szöveg már rohadt unalmas. Jelenleg a legutolsó támogatott telefon az 5S. Na most lehet azon vitatkozni, hogy megfelelő sebességű most egy 5S-en az IOS vagy sem, én nem tudom megítélni, mindenesetre több olyan 5S tulaj hozzászólását olvastam, akik szerint még mindig megfelelő sebességgel fut (nem száguld, de használható).

    Ezt azzal kellene összehasonlítani, hogy mondjuk egy Nexus 5-re rátesszük a Pie-t, és megnézzük, hogy hogyan fut rajta. Nekem erről ugyan nincs tapasztalatom, de vannak tippjeim :)

  • Friczy

    senior tag

    válasz Stabi83 #197 üzenetére

    Szóval szerinted nehezen védhető, hogy ha az akku gyengébb, akkor gyorsabban merül. Értem.

    Azt pedig bele kell venni, hogy frissebb op.rendszer, elvégre ha nem frissíted újabbra, az alma sem fog belassulni. Csak itt néhányan az oprendszer frissítése miatti lassulásra is azt írják, hogy szándékosan belassítják a telefont. Ja, persze. Droidnál meg természetes, hogy újabb oprendszerhez több erőforrás kell. Igazi kettős mérce, csak gratulálni tudok hozzá.

    Én két droidos telefonnal jártam úgy, hogy elfogyott a hardware a frissítések miatt, és már a gyári alkalmazásokat (minden más tletöröltem) sem volt képes frissíteni. Először a HTC Desire, jóval később pedig a Sony Xperia ZR. Tudom, hogy mai szemmel az akkori flash nagyon kicsi, de amikor ezeket megvettem, még teljesen jó volt, csak aztán jött egy (max. két) verzióváltás, és használhatatlan lett a telefon (rootolással meg lehetett oldani, a flash tartalom egy része kikerült az SD kártyára).

  • Friczy

    senior tag

    válasz Dare2Live #200 üzenetére

    "Ebben mondjuk nagy szerepe van annak, hogy nagyon nehéz és nagy költségvetés kell arra ha 50+ készülékre optimalizálni akarsz. Márpedig evvel csak a piac töredékét feded le. Applene meg tesztelt 8 készülékre ráadásul mindben uaz tervezte a SOCot... és nem forkolta szét az OSt."

    Ha itt fejlesztő alatt alkalmazásfejlesztőket értünk, ott azért nem a SOC meg az 50+ készülék a kérdés, ahhoz a környezetet az operációs rendszer biztosítja. Inkább az lehet mögötte, hogy jelenleg már mindenki fanyalog, ha egy androidos csúcskészülékben csak 6 giga RAM van. A memória növekedésével pedig az alkalmazásfejlesztők nem foglalkoznak a memóriaigénnyel, mondván, úgyis van. Aztán 1-2 gigával lehet szenvedni.

    'Mondjuk avval tényleg tökön lövik magukat, hogy nemhogy egy SE de még egy 7es is bőven hasít.'

    Bár az SE újabb, mint a 7-es, de belső tekintetében sokkal inkább a 6s-nek felel meg, tehát inkább meg kéne fordítani: nemhogy egy 7-es, de egy SE is bőven hasít (egyébként tényleg, nekem tökéletesen elég az SE teljesítménye)

  • Friczy

    senior tag

    válasz nuke7 #210 üzenetére

    Na ez a másik véglet. 200e-ből elég gyenge az a 'bőven'.

    Az ökoszisztémához legalább két eszköz kell, ha mondjuk egy telefon és egy Mac az ökoszisztéma, akkor jelenleg újonnan legolcsóbban az iPhone7 jöhet számításba, 180eFt-ért. Melléteszel egy Airt, induló ár 480eFt.

    600e felett vagyunk. Ha újabb telefont szeretnénk, mondjuk ideit, akkor már közelebb vagyunk a 800-hoz, mint a 700-hoz. Tény, nem millió, de ha már nem Air, hanem Pro, és ha nem Xr, hanem Xs, akkor közelítünk hozzá.

    Nézzük a low-end megoldást, ott talán még ösze lehet hozni a 200-at

    6s vagy SE szerintem jelenleg még teljesen jól vállalható, használtan nagyjából 50eFt. Ahhoz, hogy 200ból ki tudd hozni, nagyjából 2012-2014 környéki Airt kell venni, minden más már önmagában bele fog kerülni 200-ba önmagában, tehát ha egy kicsit is újabbat szeretnénk, mondjuk három éves készüléket, akkor inkább 400e az a 200.

  • Friczy

    senior tag

    válasz nuke7 #217 üzenetére

    Hát, a három évvel ezelőtti dolgok már kilógnak a 200-ból elég rendesen. Én tavaly vettem a Macbook Pro-t 350-ért (jó, az 2016-os), akkoriban eléggé nézegettem a használt árakat, és nagyjából 220 lett volna az Air 128 giga háttértárral, hozzáadva a telefont, közel van a 300.

    Mondjuk annyira engem nem nyűgözött le az 'infrastruktúra' ebből a szempontból, az sms olvasást persze használom, ha épp a macbook előtt ülök - nekem még másodlagos gép a Mac, inkább Linuxot használok -, illetve párszor fogadtam a telefonhívást a Mac-en, na ez a rész tetszett, mert kétszintes a ház, a telefon pedig az emeleten volt, én a földszinten :)

    Jópofa, de el lehet lenni nélküle.

Új hozzászólás Aktív témák