Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz joysefke #77 üzenetére

    -(1) Nem tudja azt mondani a gyártó, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming az támogatja, hanem max azt, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming rev1 igen, de a rev 2 meg mondjuk nem.

    Ez az alaplapgyártó felelőssége, btw korábban is megoldották, hogy a különféle revíziók megfelelő BIOS-t kapjanak, szóval semmi akadálya annak, hogy az általad felvázolt esetben a Rev1 esetében ott legyen a Gen4, a Rev2 esetében nem...

    Amikor a szóban forgó termékeket tervezték a gyártók aligha fordítottak arra erőfeszítést, hogy a konzumer szinten még nem létező PCIE-4 kompatibilitást teszteljék.
    Utólag kitalálni, hogy "ja, jó eséllyel mégis működik" eléggé véleményes, mert a fizikai implementációnál nyilván a PCIE-3 tűrésével dolgoztak és nem a PCIE-4 feszesebb követelményeivel.

    A PCI-Express Gen4 szabványok ma már ismertek, korábban is volt példa arra, hogy pl. kábelek, csatlakozók megugrották a később bevezetett szabványban meghatározott értékeket, holott a legyártásuknál azok még sehol sem voltak...

    Erről szól (ismét) az alaplapgyártó felelőssége, ha ő ezt bevállalja, akkor hurrá, lehet kísérletezni, ha nem, akkor nem.

    Könnyen lehet, hogy egy adott konkrét típus-revizió-modellbe tartozó termékek 90%-a tudná a PCIE4-et, 10% pedig nem, mert mondjuk a szórás pont kívül esik azon amit a PCI4 megenged.

    Ez teljesen kitalált érv, alátámasztás nélkül. Adott esetben ki lehet ezt tesztelni, és lehet mérlegelni.

    Nyilván az AMD-nél most utólag sokkal jobban látják a szituációt, sokkal jobban tudják, hogy kb milyen arányban lehetnének PCIE-4 képesek a régebbi chipsetes lapok, tapasztalatból tudják, hogy mit lehet és mit nem lehet rábízni a gyártópartnerekre.

    Az AMD mégis honnan a francból tudná, hogy az adott alaplap adott PCI-Express csatija (mert a Chipset ugye pont nem számít) tudja-e a specifikációk szerinti sebességet, avagy sem? :F

    Az AMD elsősorban nem az X570-es alaplapok eladásából él, hanem elsősorban a RyZEN processzorokéból. Ha mégis ők mondják azt, hogy X-Y-Z chipestes lapok képtelenek megbízhatóan támogatni a PCIE-4-et, akkor annak nyomos oka van.

    Még egyszer: ennek a chipsethez pont semmi köze. A PCI-Express csatik bekötésének minősége, zavarvédettsége, stb. számít, eleve ezért jöhet csak szóba a felső (procihoz legközelebbi) PCI-Express x16-os csati, illetve az NVMe csati. Ezt nem az AMD, hanem az alaplap gyártójának asztala.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák