Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Tudna nekem valaki linkelni egy-két a Pulse-al készült fotót?
    Szabadban nappal, szobában jó fényviszonyok mellett, valamint lámpafénynél?
    Tényleg olyan ratyi képet csinál, mint amilyen a tesztbe van? Nagy hiány az AF és a LED?

    Valamint a csomag mit tartalmaz? Ugye van benne tok?
    Valamint IGO-t rá lehet tenni? pl a spica-ét?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz bounty123 #5010 üzenetére

    Jadro & bounty123: Köszi!

    Nem is annyira rosszak azok a képek, és AF is van(rosszul tudtam).

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz m0rd0k #5025 üzenetére

    Szerintem vedd meg! 19 900 ft-ért bűn a T-nél hagyni ezt a telefont!(kb 2-3 hónapja kutatom a legjobb ár/érték arányú smartphone-t, úgy mondom ezt)
    Én egyetlen hiányosságot találtam benne: ez a led hiánya, de ezt a kedvező ár orvosolja!
    Én is most rendeltem meg, nemsokára Pulse tulaj leszek én is!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    [link]
    Az itt található frissítéseket próbálta már valaki?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #5217 üzenetére

    Erre valaki?
    A gyártó honlapján lévő frissítéseket próbálta már valaki?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #5279 üzenetére

    Az a baj, hogy ha a hozzászólásba linkelsz be valamit, nem az aláírásodba, akkor mindenki azt hiszi (mivel Pulse topikban vagyunk), hogy valami Pulse-al kapcsolatos érdekességről van szó...Erre ráklikkelsz, és valami olyan badarság fogad, amiről azt se tudod, hogy mi az, és te se mondod el, hogy mi az. Ez tényleg zavaró!

    Más:
    A napokban megkapom a Pulse-t. Szerintetek mielőtt bekapcsolnám érdemes letiltani a net/wap hozzáférést az új előfizetésről, ha nem akarok semmiféle meglepetés adatforgalmat? Mert ugye így esélye se lenne csatlakozni mobil hálózaton keresztül a netre.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz magnusheron #5287 üzenetére

    de amit említettem az egyszerűbb, nem?
    mobilnet-ért úgyse akarok fizetni. csak wi-fi-vel akarom használni.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Gyári beállításokat hogy kell visszaállítani?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Jadro #5343 üzenetére

    az eredetin belül.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Jadro #5346 üzenetére

    Köszi!
    Közbe már én is megláttam mielőtt frissítettem volna. Jól eldugták.

    Más:
    Sztetek meddig bírom majd gyári rommal?
    Valamint milyen progikat ajánlanátok rögtön feltenni?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Olvastam valahol olyat, hogy az Android tud olyat, hogy ha rádugom pc-re, és a pc-n van net, akkor a telefonon is lesz.
    Próbáltam a Pulse-al, de nem volt rajta.
    Működik ez egyáltalán a Pulse-al? Próbálta már valaki?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Khelben #5363 üzenetére

    Köszi!
    Ez jó lenne, csak xp-m van.
    Nem tudsz ilyen xp-s progit?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Hogy lehet kikapcsolni a beépített sms progit, hogy csak a handcent jelezzen?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Lenne még pár kérdésem, így friss droid használóként (bocs, ha már volt, csak nehéz keresni fórumba):

    -Handcent- nél van olyan, hogy conversation style, és hiába állítom ezt be pl iphone-osra, csak az első conversation-t állítja olyanra, a második csoportot nem. Mondjuk a második csoportba csak bejövő sms van, de sztem ettől függetlenül azt is át kellene állítania. Esetleg attól lehet a hiba, hogy először ezt a converssation style-t az első sms csoporton belül a bubble settingsnél állítottam? Hogy lehet ezt orvosolni?

    -Hogy kell programot törölni?

    -Valamint letiltottam az előfizetésemről minden netes szolgáltatást. WLAN-al használom a telefont. Viszont észrevettem, hogy a Gmail kliens, akkor is megnyitja a leveleket, amikor nem vagyok a wifi hálózatra csatlakozva. Ez kicsit érdekes volt számomra, mert amikor csatlakozva voltam, akkor folyamatosan, amikor lejjebb görgettem, akkor töltötte le a leveleket. A leveleket lementi a program? És csak akkor tölt le újabb leveleket, ha észleli, hogy már a lista végén járok, és így mivel a fentiek már le vannak mentve, így azért tudom azokat net kapcsolat nélkül is megnyitni? (nem akarok meglepetés összeget a hónap végén, ezért kérdem ezt. Vagy nem kell félni, mert ha le van tiltva minden net szolgáltatás, akkor nem képes egyáltalán semmi módon mobil hálózaton keresztül internethez csatlakozni a telefon?)

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    Aydan: Mindenféleképpen vidd vissza, 72 órán belül kötelesek kicserélni! Én is ma, egy nap után visszavittem, mert volt egy ütődés a képernyőn.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz DarkByte #5416 üzenetére

    llaszlo & DarkByte & bounty123:
    Köszönöm a tippeket!

    De progi törlésnél a beépített programokra gondoltam. Azokat nem lehet törölni valahogy? Pl.: a Messaging-et? meg sok felesleges van még,amit törölnék.

    Handcent-es problémára valaki?
    Hiába állítom be a conversation style-t pl iphone-ra, csak az első sms csoport lesz olyan a többi android-os marad. Ez miért van így?

    Valamint a gmail kliens a leveleket lementi? És csak akkor tölt le újabb leveleket, ha észleli, hogy már a lista végén járok, és így mivel a fentiek már le vannak mentve, így azért tudom azokat net kapcsolat nélkül is megnyitni?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #5447 üzenetére

    Köszi! Akkor a gyári app törlése egyelőre kimarad.

    A 3G tiltást végül is már megcsináltam. Maga az android is felkínálja ezt a beállítási lehetőséget. Meg én úgy látom, hogy nem tud a telefon wifi nélkül netre felmenni, mert litiltattam az előfizuról minden net szolgáltatást, úgy hogy nem gáz. Egyébként a 3G letiltása önmagában nem jelenti azt, hogy nem tud netre menni, ott van a GPRS is. De biztos, hogy nem mászkál netre, mert pl.: most pc-n a gmail kliens 4 levelet jelez, a telefon meg csak 3-at. Aztán csatlakoztattam wifi-re, és akkor töltötte le az új levelet, és akkor már 4-et jelzett. Aztán megint ledobtam wifiről, és megnéztem két levelet telefonon, de pc-n még mindig 4-et mutat. Szal szinkronizálgatna a gmail kliens háttérben, de nem tud wifi nélkül szerencsére.

    Akkor már csak a handcent probléma maradt. Valaki?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!

    Keresek egy-két programot, tudnátok segíteni?

    Van olyan program amivel profilokat lehet létrehozni? (Vagy esetleg olyan, ami némításnál a média hangokat is automatikusan némítja?)

    Valamint van olyan ébresztő, ami az ébresztési hangot erősödve játssza le, ill. amivel be lehet állítani egy általam választott mp3-at?

    Olyan alkalmazás létezik-e, amely bizonyos, általam megadott progiknál letiltja a háttér net kapcsolatot?

    Valamin olyan, ami lehetővé teszi, hogy a home képernyőn bárhova tehessem az ikonokat, tehát kikapcsolja az automatikus igazítást?

    Handcent-es problémámmal találkozott már más is?[link]

    Valamint letöltöttem egy home screen témát, de nem tudom beállítani, mert nincs olyan opcióm, amit a program ír. 1.5-be még nem lehet ilyet?

    Valamint a képernyőzár témát le lehet cserélni?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Ismét köszönöm a tippeket! :R

    Így pár nap után ismét összegyűlt pár kérdésem, pár keresendő program, amit keresek. Tudnátok segíteni?

    -Olyan alkalmazás létezik-e, amely bizonyos, általam megadott progiknál letiltja a háttér net kapcsolatot?

    -Valamin olyan, ami lehetővé teszi, hogy a home képernyőn bárhova tehessem az ikonokat, tehát kikapcsolja az automatikus igazítást?

    -Olyan program, ami a call log-ot csoportosítva jeleníti meg? (bejövő, kimenő, elmulasztott)

    -Olyan program, amivel létrehozhatok csoportokat a menüben? (mint egy alap telefonban)

    -Esetleg van-e olyan program, ami javítja a kamera minőségét?

    -Olyan program, ami lehetővé teszi valamelyik gombbal pl. a bekapcsoló gombbal, vagy valahogy több program (beleértve a home screent is) közötti váltást, hogy ne kelljen kilépni pl. a böngészőből ahhoz, hogy zenét váltsak, vagy akármi?

    -Háttérképet mekkora méretben kell készíteni rá, vagy hogyan, hogy megfelelő legyen, és elfordított módban is rendesen mutassa? Tehát hogy úgy működjön, mint a beépítettek?

    -Jelenleg még a T-s, decemberi rom van rajta. Amilyen hibákat észrevettem eddig: zenelejátszás közben szinte semmit nem lehet csinálni, bellassul az egész teló, és a szám is akadozik. A home képernyő elég gyakran újratöltődik, akadozik, ugyanez a menüvel, lefagy stb. Ha a wifi sokat egymás után próbálozik csatlakozni sikertelenül hálózatra, akkor újraindul. Meg úgy alapjában véve elég lassú a teló. Szabad memóriám 21 mb, antivirus, pandahome, profiles, batterylife widget, gps widget, fényerő widget, wifi widget, némítás kapcsoló widget, meg az óra widget fut rajta. Szerintetek a lassulások, akadásokat a gyári rom okozza, vagy túl sok az egyszerre, mindig futó program?

    -Full verziós programokat honnan tudok letölteni, és hogyan tudom telepíteni?

    DarkByte:
    Nekem a profiles nem indul automatikusan a telefon indulása után. Nem tudod mi lehet a baja? Esetleg létezik olyan progi, amivel be lehet állítani egy programot, hogy induláskor automatikusan induljon?
    A Rings extended, és a Panda home is király, + persze a profiles is. Csak egy baj van a panda home-al, hogy ha a piros gombot megnyomom, vagy hosszan a vissza gombot, akkor visszavált canvas-ra. Te is ezzel találkoztál? Nem talált rá senki megoldást?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Köszönöm újra mindenkinek a tippeket, trükköket, és hogy leírjátok azokat a tapasztalataitokat, amiket én is market böngészéssel simán megszerezhetnék! Csak azért választom most a könnyebb utat, mert pont most vagyok a legelfoglaltabb mióta megjött a teló, nincs időm vele csak napi 1-2 órát foglalkozni. Ez meg nagyon gyorsan elpereg, de már lassan kezdd összeállni a dolog.

    DarkByte az aContacts valami iszonyat jó! Köszönöm a tippet!
    Nekem a HTC-s battery widget nem települt fel, így én a batterylife widgetet használom, és szerencsére nekem nem szívja az akksit. Tegnap lefekvés előtt lehúztam akksiról, és reggelre még mindig 100 % volt.

    llaszlo! Neked is nagyon köszönöm a home switcher-es progit! Végre nem kell egyesével visszalépkednem mindig.

    sippet: Te is nagyon jó tippet adtál! Eddig azt hittem az csak egy lista, nem gondoltam, hogy azok még futó programok. Azt hittem minden kilépésnél, vagy egy bizonyos idő után auto bezárja a programokat.

    Már végül is csak az hiányozna, hogy a menüben lévő ikonokat csoportosítani tudjam. Nem találkozott már más ilyen programmal? Az LG végülis ezt megoldották, úgyhogy nem lehetetlen.

    -Valamint a háttérképet mekkora méretben kell készíteni rá, vagy hogyan, hogy megfelelő legyen, és elfordított módban is rendesen mutassa? Tehát hogy úgy működjön, mint a beépítettek?
    Vagy létezik erre valami alkalmazás?

    (#5667) tomi8821:
    Van rá navigációs program! Van IGO, Sygic DRIVE, NDrive

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    llaszlo: A wallpaper-re én se találtam még sajnos megoldást.

    Az Xyflash-el csak a gyári rom miatt szaggatnak az xvid-ek? Vagy lejjebb kell venni a felbontást?

    A Beautiful widget-et használja valaki mobilnet nélkül csak wifi-vel? Az nem gond, hogy akkor is mutatja az időjárást, ha nem vagyok wifi hálózatra csatlakozva? Már újraindítottam a telót, és még mindig mutatja. Mondjuk netcounter nem mutat semmi adatforgalmat, úgyhogy akkor biztos elmenti a legutóbbi állapotot.

    Nekem úgy tűnik, hogy elcsúszott egy kicsit a fóliám. Nem így emlékszek rá, mikor megjött, meg pont arra van elcsúszva, amerre mindig tekerek sokat. Nektek is elcsúszik a kijelző védő fólia, vagy csak most vettem észre, hogy picit félre rakták fel?

    És hogy írjak is végre valami használni valót a topicba:
    [link] - Nagyon jó, free task manager! Még a T-s rom is szinte szárnyal vele! Tényleg hasznos!

    Jadro! Azt a pü-t nekem is elküldenéd, amit fixedgear-nek?
    A GDE-ben a könyvtárakat a menüben tudtad létrehozni?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Jadro #5730 üzenetére

    na nem jön a pü?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Használja valaki a beautiful widget-et?
    Nekem nem frissíti magától az időjárás adatokat, pedig be van kapcsolva a wifi, és a frissítést is 15 percenkéntire állítottam.
    Találkozott már más valaki is ilyennel? Van rá megoldás, hogy magától frissítsen?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz dorkababa #5778 üzenetére

    Bp.
    Mi lehet a gond vele? Tegnap volt olyan időszak, hogy egyáltalán nem is mutatta.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Skynet258 #5782 üzenetére

    Nem mutatta a képet, meg a szöveges jelentést. A hőmérsékletet azt hiszem mutatta.

    És az is szerver probléma miatt van, hogy nem frissíti magát automatikusan?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz KonzolKartel #5789 üzenetére

    Ez volt a megoldás, köszi!
    Ignore list-re tettem, és rögtön frissített is magától.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Kellene nekem valami jó app manager.
    Olyan kéne ami egyben tudja ezeket:
    -installálás apk-ból sd kártyáról
    -uninstallálás
    -frissítés keresés, jelzés
    -és nincs benn zavaró google hirdetés
    -az apk-k listázásánál a program valós nevét, esetleg ikonját mutassa
    Létezik-e ilyen? (Tehát olyan kéne, mint a market my downloads része, csak egy olyan alklamazásban, ami tud sd kártyáról is telepíteni. Vagy külön egy jó app manager, ami tudja a 2.,3.,4. pontot, és külön egy install, ami tudja az 1., és 4. és 5. pontot.)

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #5820 üzenetére

    Na senki nem tud ajánlani egy jó apk installert, app uninstallert.
    Mondjuk úgy látom, ahogy nézegetem a programokat, hogy a két funkció egyszerre nem igazán van egyik programba sem.
    Ki mit használ ezekre a célokra? apk install, app uninstall?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Jadro #5848 üzenetére

    Nekem is az alap androidos téma tetszik a legjobban, na jó még a hero, de a többi tényleg csúnya; és a GDE is fos. A menüben lévő csoportosítás tetszene nekem a GDE-ben, de nem így, így elég rosszul néz ki az egész.
    Én jelenleg a Panda home-ot használom, mert ki lehet tenni a képernyő szélére alkalmazásokat, amiket bármelyik asztalnál előhúzhatok. De lehet, hogy nekem se fogja megérni ez a funkció majd ha váltok MCR-re, most ugye amiatt jó, hogy nem a szörnyű T-s style-t kell bámulnom.
    Sztem a beautiful szép és jó is. Ha az nem lenne kint, akkor olyan hiányérzetem lenne. Én úgy vagyok vele a home screen legyen home, a menübe meg legyenek az ikonok. Egyébként van egy kissebb verzió is benne, az nem foglal sok helyet.
    Nekem ezen kívül még bt, wifi, gps, fényerő, battery widget van kint. Ezeket gyakran használom, és nem szeretem a notification bar tele van ikonnal, és így csak egy klikk és ki-be tudom kapcsolni őket. Battery meg azért kell, mert jobb %-osan is látni, egyébként sem használnám. (van olyan is ami felül a not bar-ra ,csak akkor meg 2 lesz ott, ez furcsa, és csúnya)
    Airplane módba is igazad van, de a némítás nem a legjobb úgy, ahogy írod, mert akkor a média hangokat nem némítja. Órán játékot indítva rögtön el kezdd üvölteni... Én ezekre a profiles-t használom.
    Én így használom egyelőre ezeket a funkciókat.

    Más:
    Ki mit használ ezekre a célokra? apk install, app uninstall?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #5861 üzenetére

    Hát nálam szerencsére nem szívja az akksit a battery widget, legalábbis akkor nem amikor nem nyúlok a telefonhoz. Délután megnéztem 73 % volt, rá kb 5 óra múlva ismét megnéztem, és még mindig 73 % volt. Ez idő alatt nem nyúltam hozzá. Azt még nem próbáltam, hogy akkor jobban szívja-e, ha nyomogatom, de ki fogom próbálni. Azt használom egyébként, amit Klemens is.
    Nálatok ekkor is jobban szívta? Pl.: éjszaka?

    Gps on-off tényleg felesleges, le is szedem, de nem hiszem hogy sokat dobna a latba, mert a beautiful gps on-off-ját használom, ami amúgy is fut sztem.

    Nekem az app installálásal az volt a gondom, hogy egy olyan programot akartam, ami gyorsan megkeresi az sd kártyán lévő apk-at, valamint igényesen(app ikonjával, app nevével) listázza azokat, és nincs benne google hirdetés, meg nem kell mászkálni file manager-el a könyvtárakba, hogy megtaláljam az apk-t, hanem auto listázza ki (amikor egymás után próbálgatok a progikat, akkor sokkal kényelmesebb az, hogy csak megnyitod a progit, és már választhatod is ki a telepítendő alkalmazást, nem kell könyvtárakba mászkálni). Na ilyet sajnos nem találtam. Vagy nem mutatta az ikonokat, vagy a valódi nevet nem, vagy lassú volt, vagy gugli, vagy fájl manager-es megoldás. Végül is az installer-nél maradtam , ami mutatja az ikonokat, és az app nevét is, és gyors is,auto listáz, csak ott az alján a zavaró gugli hirdetés, de még ez volt a legjobb alternatíva, mert a leglényegtelenebb tulajdonságot nem teljesítette.
    Uninstall-nál meg az volt a gondom, hogy ugye amit sd-ről telepítek az nincs a market-nél, szal akkor marad a lassú beépített manager... Ennél most az uninstaller-nél maradtam, ami gyors, listáz mindent, csak gugli hirdetés.
    De kezdek már megbarátkozni az ES File Explorer-el, ami az auto listázáson kívül, minden feltételt teljesít, mert csinálok majd egy külön mappát az apk-nak, így könnyebb lesz kiválogatni őket, és így egybe lesz install/uninstall programom is.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #5906 üzenetére

    Ezt használom, írtam is, meg a task managert is! Nagyon jó program mind a kettő tényleg!

    Más:
    Sztetek melyik a legjobb:
    -képnézegető
    -naptár
    -notepad
    -esetleg számológép?

    Korábban ajánlotta valaki az acontacts-ot névjegyekhez, ez baromi jó, valami ilyen szintű naptár kéne nekem.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Miért van az, hogy a Google maps-el meg akarom határozni a helyzetemet, erre valahova Indiába mutat? GPS, és cellainfó is be van kapcsolva. Egyébként minap próbáltam a Lookout Mobile Security ugyanezen funkcióját, és az is valahova oda lőtte be. Miért?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Akron99 #5985 üzenetére

    mondjuk ez annyira nem vicces, mert így lehet az igo is Indiába helyez el, és így mehet vissza szervizbe a két hetes telefon...

    Más nem tapasztalt ilyet?
    "Miért van az, hogy a Google maps-el meg akarom határozni a helyzetemet, erre valahova Indiába mutat? GPS, és cellainfó is be van kapcsolva. Egyébként minap próbáltam a Lookout Mobile Security ugyanezen funkcióját, és az is valahova oda lőtte be. Miért?"

    Még megpróbálok feltenni egy gps progit. Melyik foglalja a legkevesebb helyet, melyiket lehet app2sd nélkül feltenni?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Na megoldódott a problémám. Újraindítottam a telót, és elkezdtem próbálgatni az említett lehetséges hibamódokat.
    Átváltottam 3G hálózatra, és már jól pozicionált. Aztán visszaváltottam 2G-re és ezután már ezzel a hálózattal is jól pozicionált.
    Ez amúgy elég gáz így, mert így tulajdonképpen azt se tudom mi, vagy melyik program "vitt el" Indiába. A Beautiful végig fent volt, szal az nem hiszem, hogy ludas lenne. Tényleg van hova fejlődnie az Android-nak, vagy inkább a T-nek, hogy végre ideadja a már fél éve kész friss rendszert, mert ez így undorító, amit művelnek. Milyen már az, hogy gyári rommal szinte használhatatlan a telefon.... Lassú, állandóan bezárogatja a progikat, bugos, egyszóval egy kalap szar!
    Ja meg a másik, hogy tegnap meg teljesen meghülyült, hiába zártam le a billentyűt, nem aludt el, éjszaka a felét lehúzta a 100 %-os akksinak. Jó újraindítás megoldotta, de hát az az újraindítás is vagy 3 perc, meg mire észreveszem oda az akksi fele...

    Na de mind1 nem panaszkodok, mert nekem még így is megért 17k-t, de azért nagyon bizakodom benne, hogy a Modaco-s rom sokkal jobb lesz.

    Amúgy a GPS nektek mennyire pontosan pozicionál? Engem a szembe szomszéd házba rakott. Az olyan 20-25 m. Ez még belefér?

    Modaco-n kívűl másról nem tudtok, aki főz Pulse romot?

    Valamint ti a gyári fóliával, mennyire vagytok kibékülve? Engem már most nagyon idegesít, hogy naponta törölgetni kell, mert full retek lesz, a buborékokról nem is beszélve, meg arról, hogy félre van feltéve, és így nagyon megy alá a kosz? Nézegetem ezt az Invisible Shield-et, ami elég jó lenne, mert az egész telefont beborítaná, így a tok se kéne, meg azért elég meggyőző is, amiket írnak róla. Na meg biztos nem maszatolódik ennyire. Vélemények erről? Ki, mit használ? Vagy mindenkinél gyári fólia?

    Autós tartót vett már hozzá valaki? Én csak Vatera-n találtam, ott is csak egyet...

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6009 üzenetére

    :U
    Senki.... Az Android 2.0-ra meg 2.1-re gondoltam, amivel üresen sokkal, de sokkal jobban járnánk, mint ez a kalap fossal. Bulvárt meg én nem olvasok!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    8 Gb-os kártyából mennyit érdemes az app-oknak szánni?
    Én hirtelen vagy 2 gb-ot gondoltam, de ez lehet sok.

    Régebbi Pulse tulajok? IGO-val, mindennel mennyit szánjak rá?

    Meg ezzel az A2SD-vel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy ugye olvastam, hogy menet közben ne vegyük ki az sd kártyát a telefonból? Ez azt jelenti, hogy ne is unmount-oljuk? Valamint gépre kötve se lehet majd ezután háttértárként használni? Akkor mindig ha rá akarok tölteni egy apk-t, vagy egy mp3-at, vagy avi-t, vagy bármilyen fájlt, akkor ki kellesz kapcsolnia, vagy hogy működik ez A2SD-vel?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6031 üzenetére

    Tehát akkor használható pendrive-ként, mert az ext partíciót nem csatolja le ilyenkor, csak hogy lásd, hogy tisztába vagyok az alap informatikai fogalmakkal, így egy infós diploma után...Így is leírhattad volna, nem le kell nézni az embert, azért mert te azt hiszed te vagy itt az ász, és mindenki más hülye! Más is tudja mi az az ext partíció, csak a biztonság kedvéért csak rá lehet már kérdezni egy fórumon, hogy hogy működik ez itt..

    Egyébként meg már ne haragudj de egy nagy tuskó vagy! Egyrészt azért, mert látatlanba lenézed az embert, nem pedig megírod az egyértelmű választ, másrészt meg a hangnemed miatt, amit néha megengedsz magadnak, szintén olyan emberekkel szemben, akiket nem is ismersz. Sok hasznos dolgot írtál már, amivel sok felesleges installálgatást, és sok időt takarítottál már meg nekem, de azért a hangnemeden illene változtatni! És ezt most nem csak e hozzászólásod miatt írom (amit állítólag nem is nekem szántál..), hanem az egész idáig való parasztságod miatt! Csak olvass vissza, hogy milyen hangnembe írogatsz mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6033 üzenetére

    Nekem meg az ilyen emberekről van meg a véleményem! De tudod mit nem is érdekel, hogy mit gondolsz magadról, meg másról, meg rólam, én tudom mire vagyok képes, és mit tudok; nem érdekelnek az ilyen emberek. Azt hiszed nekem gondot fog okozni egy szaros rom telepítés? Hát baromira nem. Csak épp, amikor az ember a pénzével játszik, akkor nem 100, hanem 1000 %-ra akar menni. Egyedül abban nem voltam biztos, hogy amikor unmount-olva van, akkor az ext-et is unmountolja vagy sem. Ennyit csak szabad már megkérdezni. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok tisztába a dolgokkal, csak hétköznapi nyelven fogalmaztam meg a problémát.
    Amit a második bekezdésedből leírtál mind tisztába vagyok. De te még mindig csak oktatgatod az embert. Nem kell itt lenézni, meg oktatgatni senkit, meg kell írni egyértelműen a választ; ha meg zavar az hogy több dolgot többször is megkérdeznek, akkor meg ne válaszolj rá ilyen egyszerű! Baromira nincs se kedve, se ideje senkinek végigolvasni egy 6000-es topic-ot, a keresés meg megint nem jó, mert nem tudni ki hogy fogalmaz...Persze gondolom a következő kötekedő hozzászólásod majd a keresési eredményed linkelése lesz, de az úgy könnyű, hogy már fél éve itt vagy, és nyomon követed a dolgokat, és emlékezetből tudod mire kell keresni.
    De te mekkora paraszt vagy tényleg...az ember leírja neked, hogy tisztába van a dolgokkal erre le klikk pistikézed! Komolyan mondom nekem meg az ilyen emberekből van elegem, akiknek nehezükre esik válaszolni egy fórumon...ha meg mégis válaszol, akkor el kezdd kötekedni.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6035 üzenetére

    Nem akartam magamra venni, csak úgy jött le az egész, mintha rajtam csattant volna minden, holott én úgy érzem nem tettem fel hülye kérdést, csak esetleg pongyolán fogalmaztam.
    De túlságosan felpörgettem magam...Nekem se kellett volna felhúznom magam, meg neked se. Mindenki kiírta magából a dühét kész. Részemről nincs harag!

    Más:
    Említett valaki tegnap a jobb felső sarokban megjelenő _ jelet, és folytonos android vagy T logo töltést. Na ez nekem is előjött, még a gyári rommal is, azután, hogy a telóm lefutatta az Amon RA kódját. Telómon tehát még a gyári T-s rom volt, tehát 100 %, hogy az Amon RA-val van valami gond, nem a módosított rommal. Wallpaper nem általam szerkesztett kép ekkor, de korábban már volt, hogy beállítottam saját képet. Wallpaperem nem is a wall galery-ből volt, hanem a GDE-s wallok közül volt egy kiválasztva, de nem a gde futott home alkalmazásként, hanem a panda home. De nem nagyon hiszem, hogy ez befolyásolta volna.

    Később egyébként majd leírom ezt az egész jelenséget, a rom frissítéssel egybekötve, meg a tapasztalataimat, véleményemet az egész folyamatról, és a főzött romról. Elöljáróban annyit, hogy nagyon várom már a gyári 2.1-et, és nagyon bízom benne, hogy nem megint egy ilyen optimalizálatlan sz@r-t kapunk!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6078 üzenetére

    igen bal felső, félreírtam, te tényleg lényegtelen.
    A jelenség nálam is ugyanez volt, tehát nem jutott el a home-ig a töltés, egy végtelen ciklus alakult ki, úgy ahogy írtad. A nagyobb gond sztem az, hogy ez nálam már a gyári rommal is előjött, miután lefutatta az amon ra kódját a telefonom.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6081 üzenetére

    Sztem az amon ra a ludas, de sztem nem a háttérképre érzékeny. Azért merem mondani, hogy az amon ra a ludas, mert nekem mindhárom rommal (a gyárival, a Vanilla-val is, és a módosított T style rommal is) előjött a jelenség, és azért nem a háttérképre érzékeny, mert a legutóbbi esetben nem volt módosítva az alap háttér.

    Én úgy tapasztaltam, akkor okozza a végtelen ciklust, ha:
    -vagy nem wipe-olok minden-t, csak "Wipe data/factory reset"-et csinálok
    -vagy a custom rom telepítése, és elindítása után csinálok ext partíciót a memkártyán
    Tehát egyszóval akkor tapasztaltam ilyet, ha a DarkByte leírását követtem.

    Ezután végigcsináltam CoolBoy323 módszerét, és akkor már nem csinált ilyet szerencsére. Tehát először (persze amon ra telepítése után) partícionáltam az sd kártyát, wipe-oltam mindent,kikapcs, felmásoltam a custom romot a kártyára, bekapcs, majd feltettem a custom romot.

    Mondjuk nálam még lehet bekavartak a beállításaim, statisztikáim backup-olása...Ezeket a legutóbbi telepítés után, ami működőképes, nem csináltam meg, mindent újra beállítottam saját kezűleg.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Gergő_ #6091 üzenetére

    A Class 2/4/6 gyakorlatilag egy-egy szabvány, ami annyit jelent, hogy ezeknek a kártyáknak teljesítenie kell a minimum 2/4/6 Mbyte/s sebességet. Ez nem jelenti azt, hogy csakis kizárólag ennyit tud, előfordulhat (és egyébként elő is fordul), hogy többet tud. Tehát ez csak egy alsó határ, amin alul nem teljesíthetnek a kártyák, felette viszont minden további nélkül igen, tehát simán produkálhat ilyen sebességeket is egy class 2-es kártya.
    Ha van lehetőséged rá, akkor azért próbáld ki, mielőtt megveszed, de sztem abszolút hihető!
    Nálam egy sima 2 gb-os microsd, tehát nem sdhc ugyanarra a sebességre képes a Pulse-al, mint a 8 gb-os class 6 micro sdhc! (~9 Mbyte/s írás mindkettővel, persze lehet, hogy a Pulse korlátai miatt csak ennyi a class 6 írási sebessége, és a notebook-om chipset-e se nagyon szereti az USB-s adatátvitelt, de sztem a "sima" 2 gb-os microsd így is meggyőző...)

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz llaszlo #6104 üzenetére

    Na akkor a teljes rom telepítéseim, amik közben előjött a _ hiba is:

    Első telepítés:
    1. Gyári rom, minden alkalmazással, beállítással fennt.
    2. Kikapcs, indít fastboot módban
    3. Kiadtam a parancsot a fastbooot-nak, hogy futtassa az amon ra kódját (tehát ekkor még nem írtam felül vele a recovery-t, csak futtattam az amon ra-t)
    4. Nand backup az eredeti romról, reboot
    5. Ezután már nem boot-olt be az eredeti rom ( _ végtelen ciklus) (tehát itt még az ext szóba se jött, szal nálam nem az okozta (legalábbis ekkor [lásd később] ), itt ezek szerint vagy maga az amon ra, vagy a nand backup a hiba oka)
    6. Nand mentése, custom rom felmásolása sd-re, kikapcs, fastboot, amon ra telepítése.
    7.reboot
    8.recovery módba indítás, wipe(de csak Wipe data/factory reset)
    9.custom rom telepítése
    10. reboot, beboot-olt (megnyugodtam)
    11. kikapcs, bekapcs recovery módba
    12. sd kártya partícionálása (ext2-őt csináltam, Partition SD menüpontot futtattam csak le) ext3, ext4 egyébként miben jobb, mire jó?
    13. reboot, beboot-olt
    14. mindent beállítottam, marketről, sd-ről minden progit feltettem, amely proginak lementettem a beállításait, statisztikáit azt visszatettem
    15. újraindítottam valami hiba miatt, meg hogy szabadítsa fel a belső memót, erre _ végtelen ciklus :W itt tehát ezek szerint a progik telepítése okozta a galibát. Ez volt a Vanilla rom DarkByte módszerével.

    Második telepítés:
    Ezután feltettem a T-s custom romot, szintén DarkByte módszerével, és ugyanez lett a végeredmény.(7.ponttól kezdve a végéig)

    Egyébként mindkét esetben megoldotta a problémát egy Wipe data/factory reset, de ez engem nem nyugtatott, teljesen hibátlan rendszert akartam.

    Tehát ekkor a custom T-s rom volt fennt. Miután be tudtam boot-oltatni feltettem rá az eredeti decemberi update-et. Ez nagyjából visszaállított mindent (azért nagyjából mert valami ( :) ) miatt nagyon gyors lett az a decemberi gyári rom. Így utólag annál kellett volna maradni...

    Harmadik telepítés (jelenlegi hibátlan):
    Tehát most kezdtem mindent elölről, de most már Coolboy módszerét követtem, tehát:
    1.amon ra fel
    2.kikapcs
    3. recovery módba indítás
    4.sd kártya partícionálása
    5. wipe, mindent wipe-oltam!
    6.kikapcs
    7. custom rom sd-re fel
    8. bekapcs recovery módba
    9.rom telepítése
    10. reboot, beboot-olt

    Ezután kikapcsoltam, és gyorsan csináltam egy nand backup-ot. Ezután beboot-olt, tehát a nand backup kizárható, a lehetséges hiba okok közül.

    Market-es progik fel, nand backup, beboot-olt.
    Apk-k fel, nand backup, beboot-olt.
    Ezek szerint a progik telepítése is kizárható, mint hiba ok!

    Ezek után én csakis az amon ra-ra tudok gondolni, vagy az egésznek a sorrendjére, mint lehetséges hiba ok!
    Te hogy telepítesz, amikor előjön a hiba?

    #6084:
    Ext2-re formáztam mindig.

    #6098:
    Ilyen nálam nem szokott lenni. Nálam olyan szokott előfordulni, hogy ha sok alkalmazást egymás után letöltök a market-ről, és kihagyok egy kis szünetet e sok alkalmazás letöltése után (beállítás miatt), akkor ezután nagyon nehezen indítja el a köv alkalmazás letöltését, vár vagy 1 percet is, míg elkezdi a letöltést, vagy megunom, és nyomok az es task manager-be egy kill all-t, és akkor az is meg szokta oldani.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Lejárt a limit..

    Egyébként megmondom őszintén, hogy ezzel a custom rommal én jóval gyorsabb sebességre számítottam. Én most a T-s style-t használom, de a Vanilla is ugyanígy be-be akadt időközben, mint ez. Szinte semmi sebességkülönbséget nem láttam a kettő között, sőt a T style még jóval gyorsabban be is boot-ol. Annyira regélt mindenki az Android-ről, hogy mennyire gördülékeny, és kis hardveren is milyen jó...hát én ezt ez idáig nem nagyon érzem át. Ha megnyitok valami izmosabb programot (játékot, vagy navi programot), akkor azután olykor (nem mindig, de előfordul azért) elég nehezen tér magához a rendszer. A menü az rendszeresen be-be akadozik, nem nagyon láttam még azt a gördülést gördülékenynek, de a vanilla-nál sem. Egyszóval valami gubanc azért itt van a rendszerrel, nem lepődnék meg, ha meg se kapnánk a 2.1-et, bár nem tudom, hogy annak több hardver kéne, de gyanítom, hogy igen. Akárhány videót néztem a G1-ről, sose produkált ilyen akadásokat, mint a Pulse...Akkor az a Vanilla rom is ahogy kinéz, azzal a fos sárga bogyóval...ennél a rózsaszín sokkal jobb, pedig előtte nem gondoltam volna, hogy ezt mondom. Akkor a Francia lokalizáció...arról nem is beszélve, hogy egy-egy programom nem is futott rajta, és úgy is tudott egy kis 2G adatforgalmat bonyolítani, hogy nincs is aktív mobilnet előfizum...Szal..azt kell mondanom sajnos, hogy a Vanilla sztem kókány munka, de a T-style szerencsére nem.

    #6112:
    Segített a leírásod, sztem korrekt volt!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Egy free program korábbi verzióját hol tudom megtalálni?
    Konkrétan a Panda Home korábbi verziója kéne!

    #6151:
    Hát igen, itt kezdődnek a gondok...Sajnos lesz még! Egyébként lokalizációt állítsd át angolra!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Ti mekkora felbontásúra konvertáljátok az avikat, hogy nézhető legyen a Pulse-on?
    Valamint milyen programot használtok erre? (Tehát pc-n video konvertálásra.)

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Watt25 #6281 üzenetére

    Ilyet nekem is szokott csinálni. Nálam most custom T style ROM van, de a gyári is ugyanezt csinálta néha.
    Ilyenkor nálam egy kill all megoldotta a problémát!

    #6280:
    Pedig a Vanilla az egy fos, és sajnos a telefon is... Én majd egy hónap használat után azt mondom, hogy ez a mindennapokban majdnem hogy használhatatlan. Nem azt mondom hogy nem tud sokat, és ez nem jó, hanem lassú, és nem arról van szó, hogy néha akadozik a home screen, hanem arról, hogy megnyitom a telefonkönyvet pár mp késés, megnyitom a kamerát több mp késés, szal... A Vanilláról meg annyit, hogy nekem úgy generált mobil adatforgalmat, hogy nincs is net előfizum...

    llaszlo
    Nálam nem okoz végtelen ciklust a háttérkép. Félve, de újraindítottam a telefont, és nem szállt el.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz CoolBoy323 #6624 üzenetére

    Engem azért dobált le mindig, miután alvó módba került a teló, mert beállítottam egy task manager-be, hogy a PC Services-t auto ölje meg sleep módban.
    Valószínűleg ez lesz a gond nálad is.

    Valaki kérdezte, hogy lehet hangosítani a headset-et. AudioHack nevű progi segítségével. Bár én nem a gyári headset-et használom, és én csak a külső hangszóró hangosodását tapasztaltam, de valószínű, hogy segít a gyári headset-en is. (egyébként egy minőségibb fülessel, már egy CX300-al is gyönyörűen, és hangosan is szól mindenféle hack nélkül)

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz CoolBoy323 #6635 üzenetére

    egy Desire az nekem is jöhetne... sztem az elkövetkező 1 év alatt jelentősen esni fog az ára

    A témákat sikerült felrakni?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Gloob #6679 üzenetére

    Először is az újoncok, és a kérdezgetők védelmére:
    Nyugodtan kérdezzen mindenki előzetes keresés nélkül is! Sehol nincs az leírva, hogy hozzászólás beküldése előtt keresőt kell használni! Ezt már korábban is kifejtettem. Ha valakit zavar ez, akkor nem kell a már többször feltett kérdésre válaszolni, és kész! Ilyen egyszerű! Nem kell itt bizonyos embereknek mindenhez hozzászólni! Én is minden nap többször is látogatom a topic-ot, mégsem szólok hozzá szinte mindenhez, pedig már nekem is megvan egy ideje a Pulse, én is hozzá tudnék szólni elég sok hozzászóláshoz!
    Ez a gondolat már haladás lenne, de ez még mindig nem ér semmit, mert azért csak hozzászól, ráadásul le is jön "hozzászólás huszárkudás", mert az előző hozzászólása után egy perc telt el, simán benne volt még a szerk. időbe (és egyébként ez az ami a szabályokba ütközik...)! És mindezeket ugye még a hangnem is fokozni szokta...

    Kérdésre válaszolva:
    Rootolás uán az eredeti rommal (decemberi frissítés) lehet-e telepíteni az SD kártyára?
    Szerintem igen, mert te is feltelepítheted az app2sd-t. Azt nem tudom, hogy működik-e. Meg kell próbálni! Valószínű, hogy működik.

    Rootolás után lehet-e törölni az eredeti programokat, és ha igen akkor miket célszerű, illetve kihelyezhetők-e SD kártyára?
    Nekem egy progit engedett törölni (Servosearch asszem). Kihelyezhetők az sd-re.

    Ha rootolt a teló onnantól kezdve a sima bekapcs után is rootolt lesz (magyarul állandóan az lesz) vagy van valami speciális elindítási mód rá?
    Ha root-olod, akkor mindig root-olt állapotban lesz.

    Pc suite problémához nem tudok mit fűzni én se, az első kérdésre adott válasszal egyetértek az előző hozzászólással.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Új hozzászólás Aktív témák