Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz gPéter #14 üzenetére

    Az i780-on van egy áü feliratú gomb, beírod az a-betűt, majd megnyomod az áü gombot egyszer, és van egy á betűd. Azt, hogy milyen sorrendben jelenjenek meg az ékezetes karakterek (és melyikek), egy sima txt fájl editálásával tudod meghatározni, én átírtam az eredetit, ami a WinMo-ban hivatalból van, így a magyar ékezetekhez alakuló rendszer jött létre:
    Az a-ból, e-ből, i-ből egy nyomással lesz á, é, í, az o-ból egy, két és három nyomásra ó, ö, ő, az u-ból pedig ú, ü, ű lesz (nálam, de ezt a sorrendet te határozod meg). Nagyon jól használható módszer, és főleg vakon, mert nem táblázatból kell kiegerészni a karaktereket.

    Amúgy azt, hogy az i780-ról nem készült írás, én is sérelmeztem, azt a magyarázatot kaptam a szerkesztő uraktól, hogy a T nem adott nekik tesztkészüléket, ők pedig nem mentek utána, hogy szerezzenek egyet máshonnan.

    Nem baj, itt is elmondom, hogy 45k környékén jogtiszta iGO K-Eu térképpel ellátott példányok keringenek, maga a teló pedig egyszerűen hibátlan, mióta megvan (február óta), eszembe sem jutott, hogy le kéne cserélni. Annyi finom okos megoldás van benne, hogy öröm vele az élet.

    [ Szerkesztve ]

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák