Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Megint ugyanazt a lemezt tették fel. Más gyártók speciális módokkal fedték le a fotózást és automata módban korlátozták az expozíciót. A Nokia meg ennél a telefonnál lehetővé tette automata módban az egész tartományt. Szóval egyrészt igaz, hogy jobbak lesznek a 920-as képei, másrészt viszont ez nem a 920-as kamerájának az érdeme, hanem a beállításoké. Holnapután az összes gyártó kiadhatna egy olyan firmware-t, amiben az automatikus mód nem korlátozott és akkor sokkal kisebb lenne a különbség a telefonok között, sőt talán lenne olyan is, aminek szebb lenne a képe, mint a 920-asé.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz djzolko #49 üzenetére

    Végignéztem (amellett hogy a Lumia EXIF-je továbbra se funkcionál teljesen).

    Azt látom, hogy a 920 és a 808 kivételével mindegyik expo cap-en van. Az S3 1/17, a HTC 1/14, a i5 1/15s alá nem tud menni, mert ez van beállítva szoftveres korlátnak. A képek alulexponáltak és vannak nagyonon zajosak is közöttük. Az auto módot nem erre találták ki azok a gyártók.

    A 920-as és a 808 5-6x idővel exponálhat, emiatt neki elég a "viszonylag" alacsonyabb érzékenység, míg a többiek az érzékenység emelésével próbálnak kompenzálni, már amelyiknél engedi a szoftver, mert az S3 ISO800-on már megáll, a HTC pedig ISO1250-en. Az i5 elég durván próbál kompenzálni, de persze meg is van a negatív hatása, mert a magasabb érzékenység nagyon zajossá teszi a képet.

    Persze érthető hogy azokat miért korlátozta le így a gyártó automata módban és a Nokia miért máshogy, hiszen mind a 920-ban, mind a 808-ban jobb kamera van bizonyos szempontból és más is volt a céljuk.

    Én inkább bevállaltam volna, hogy bemozdulnak a gépek, de megpróbáltam volna azonos érzékenységgel és azonos expo idővel fotózni. A bemozdulás még mindig egy olyan kihívás, amit sokszor meg lehet oldani ha használja az ember az eszét és a környezetét, de a durván alulexponált és a nagyon zajos képen sokat javítani nem lehet.

    Szóval kiváncsi lennék végre egy olyan tesztre, hogy ISO800, 1/3s záridő, 0 EV mindegyiknél, vagy ha nincs manual mode ezeken, akkor night / low light mode és fix ISO800. Mondjuk 5 próba mindegyik géppel. Legalább látnánk, hogy mennyire mozdulnak be azok a gépek, vagyis mit jelen az OIS.

    Egyébként értem, és értékelem a Nokia célját, hogy gyakran nincs idő állítgatni a kamerát, csak ellőni a képet és annak kell a legjobbnak lenni, de most ezek az összehasonlítások olyanok, mintha gyorsulási versenyben kellene helytállnia olyan autóknak, amik végsebességre vannak optimalizálva nem gyorsulásra. Ezután biztos vagyok benne, hogy a többi gyártó is inkább engedni fogja a bemozdulást, de nagyobb teret enged az automatikának auto módban is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz mukibuci #65 üzenetére

    Nézd én leírtam amit gondolok a témáról, de ha már valaki cáfolni akar ne csak egy benyögéssel tegye, hanem írja le, hogy hol tévedtem. Valahogy a érvek hiányoznak, csak tolják az olcsó "nem értessz hozzá" szöveget, ahogy most te is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Misály #66 üzenetére

    Lehet hogy már késő van, ezért nem tudsz az olvasásra koncentrálni, de azért megkérdezném, hogy hol írtam olyat, hogy hibás a nokia vagy azt hogy ez tisztességtelen előny, vagy azt hogy a konkurencia képei jobbak?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz emvy #71 üzenetére

    Attól függ hogy milyen zajra érzékeny a HTC kamerája. Ha azt nézzük, hogy az 1/3s majdnem 5x hosszabb expot megenged, akkor ugyanilyen alulexponált állapotban a jelenlegi ISO1250-es érzékenységet le lehetne venni ISO250-re, ami nagyon nagy mértékben csökkentené a zajt, legalábbis az egyik fajtát, hiszen van olyan zaj, ami független az expo idejétől, és van amelyik függ tőle. Ha közben azt szeretnénk hogy ne legyen alulexponált, vagyis világosabb legyen akkor mondjuk ISO800 biztos elég lenne, ami még mindig alacsonyabb zajjal jár, mint az 1250. 1/3seces záridő esetén szerintem még nincs akkora hőzaj, ami erősítené nagyon a zajt, szóval szerintem van esélye, hogy csökkenne a zaj.

    A hosszú expo idő szépen engedi gyűjteni a fotonokat, így a zaj százalékosan alacsonyabb marad, vagyis kevésbbé látszik a képen és 1/3 seces záridő esetén szerintem még nincs akkora termikus zaj, ami nagyon számítana, szóval szerintem van esélye, hogy csökkenne a zaj.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz HaZse #91 üzenetére

    Ha jól tudom, a HTC objektívje is ugyanolyan fényerős (F2.0), legalábbis a specifikáció szerint. Elvileg a Nokia az F2.0 nagy fényerejű lencsét emelte ki, a 10%-al nagyobb érzékelőt (talán ezért 8,7MP-s) és az OIS-t.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Baroc #134 üzenetére

    Érthető, de azért rossz látni a tévében, amikor éjszakai mecsen, versenyen, koncerten vagy épp az olimpia megnyitóján folyamatosan villognak a vakuk és készül a sok "használhatatlan" kép. Na ők is csak azt akarták, hogy automatán legyen terülj-terülj asztalkám, de ennyire még nem intelligens az auto mód. Nem árt egy nagyon kicsi tudás a fotózáshoz. Persze nagyon jó, hogy van ilyen okostelefon mint a Lumia 920, de mégjobb ha nem csak az okostelefon eszére támaszkodik az ember, hanem a saját sütnivalójára is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz crey #140 üzenetére

    Ez durva. :Y :R

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák