Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz djzolko #49 üzenetére

    Végignéztem (amellett hogy a Lumia EXIF-je továbbra se funkcionál teljesen).

    Azt látom, hogy a 920 és a 808 kivételével mindegyik expo cap-en van. Az S3 1/17, a HTC 1/14, a i5 1/15s alá nem tud menni, mert ez van beállítva szoftveres korlátnak. A képek alulexponáltak és vannak nagyonon zajosak is közöttük. Az auto módot nem erre találták ki azok a gyártók.

    A 920-as és a 808 5-6x idővel exponálhat, emiatt neki elég a "viszonylag" alacsonyabb érzékenység, míg a többiek az érzékenység emelésével próbálnak kompenzálni, már amelyiknél engedi a szoftver, mert az S3 ISO800-on már megáll, a HTC pedig ISO1250-en. Az i5 elég durván próbál kompenzálni, de persze meg is van a negatív hatása, mert a magasabb érzékenység nagyon zajossá teszi a képet.

    Persze érthető hogy azokat miért korlátozta le így a gyártó automata módban és a Nokia miért máshogy, hiszen mind a 920-ban, mind a 808-ban jobb kamera van bizonyos szempontból és más is volt a céljuk.

    Én inkább bevállaltam volna, hogy bemozdulnak a gépek, de megpróbáltam volna azonos érzékenységgel és azonos expo idővel fotózni. A bemozdulás még mindig egy olyan kihívás, amit sokszor meg lehet oldani ha használja az ember az eszét és a környezetét, de a durván alulexponált és a nagyon zajos képen sokat javítani nem lehet.

    Szóval kiváncsi lennék végre egy olyan tesztre, hogy ISO800, 1/3s záridő, 0 EV mindegyiknél, vagy ha nincs manual mode ezeken, akkor night / low light mode és fix ISO800. Mondjuk 5 próba mindegyik géppel. Legalább látnánk, hogy mennyire mozdulnak be azok a gépek, vagyis mit jelen az OIS.

    Egyébként értem, és értékelem a Nokia célját, hogy gyakran nincs idő állítgatni a kamerát, csak ellőni a képet és annak kell a legjobbnak lenni, de most ezek az összehasonlítások olyanok, mintha gyorsulási versenyben kellene helytállnia olyan autóknak, amik végsebességre vannak optimalizálva nem gyorsulásra. Ezután biztos vagyok benne, hogy a többi gyártó is inkább engedni fogja a bemozdulást, de nagyobb teret enged az automatikának auto módban is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák