Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz DeFranco #4 üzenetére

    Ez a szánalmasozás mostanában nagy divat lett. :F Csak nem értem miért...

    De, hogy a telefonról is mondjak valamit.
    Elsőgenerációs Ace-em van. Abban ugyebár 3,5"-es 320x480 pixeles a kijelző. Ezzel, bár nem érzem magam az élet császárának.
    Az életkoromból kifolyólag - elmúltam 32 - viszonylag keveset játszok a telefonnal - játék sincs rajt - ellenben a klasszikus értelemben vett telefon és szervező funkciókat elég intenzívem használom. A kijelző méretétől függetlenül eddig elég jól elboldogultam vele.
    A viszonylag kis kijelző + nagy(obb) felbontás párosítás nem biztos, hogy olyan jó dolog, elég szar a kis pics...nyi pixeleket böködni. 3,7-3,9"-ig nem érzem nagy hátránynak a nagyfelbontású kijelzők hiányát.

    Ami kétségkívül előrelépés az Ace-hez képest, az az erősebb - és újabb architektúrájú - CPU, bár a GPU elég régi, emellett végre normális méretű a háttértár is. Az Ace mSD nélkül háát, eléggé használhatatlan.
    Személy szerint én azonban nem venném meg az Ace Plus-t. Hogy miért? Amennyi a feltételezhető indulóára lesz, annyiért Galaxy W és talán még (kártyás) S Plus is kapható. Azok pedig mindenben jobbak.
    Első Androidnak, ha a vásárlóban elég magas fokú a márkabuziság, még talán-talán, de ezzel a konfigurációval vannak jobb ajánlatok is - mint pl. az Ace Plus tesztjében is szereplő Huawei Ascend G300.

    A fentiek a saját véleményemet tükrözik, nem kell vele egyetérteni.

    Üdv. V. Körte

  • vadkörte

    addikt

    válasz D1Rect #12 üzenetére

    "3.65-ről beszélünk."
    3,7-3,9" méretig, nem a kettő közötti 0,2" méretről beszélek, ebbe pedig beletartozik a 3,65" is... :)

    Munkahelyemen egyik kolléga Galaxy S-t használ, egy másik ZTE Blade-et. Az S más világ, A 4"-es AMOLED már bántóan szép képet ad, a Blade-es kolléga meg átkozza a napot amikor megvette.
    Nézegettem, nyomogattam és gyedül a panel felbontását tekintve találtam jobbnak.
    Nem védem a mundért, az Ace nekem csupán egy használati tárgy. Ettől függetlenül mondom azt, hogy kis/közepes mérethez 4"-ig nem létszükséglet a nagy felbontás.
    Azzal azoban egyetértek, hogy nem kellene erőltetni, ahogyan az Ace méretű készülékekbe se kellene beleszuszakolni a 3,5"-nél kissebb paneleket.

    Párom Minit használ. Neki tetszik, a kijelzőjével sincs baja, viszont nekem az mártényleg kicsi lenne...

    hunfatal #20:
    Viszonylag. A formaterve érdekes(en unalmas) az előd mintha harmonikusabb lenne.
    A két mag OK, de ha azAce Plus 1GHz, az Ace2 miért "csak" 800MHz? Na mindegy.
    Az ára viszont annak se kóser, de ha a kettő közül kellene választani egyértelmű, hogy a 2-t választanám. Minden egyéb esetben inkább egy XPeria ArcS, bár kezdem megkedvelni a TW-t :P

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

  • vadkörte

    addikt

    válasz D1Rect #40 üzenetére

    "(mondjuk nem tudom mi olyan baja van a gyári 2.2-nek amitől az ember a "pokolra kívánja".)"
    Instabil, fagy, gyorsan meríti az akkut. Legalábbis az elmondása alapján. Gyári ROM van rajt az tuti, de, hogy melyik azt nem tudom, annyira nem bújtam bele. Lehet elég lenne egy frissítés. (ha van) A Huawei termékei szimpatikusabbak, sokáig szemeztem a Honor-ral, aztán Ace lett...

    Igen elgondolkodtató. Azonban rajtam kívül már más is írta, hogy aki nem játszik, meg nem néz rajt filmeket, hanem inkább PDA-ként használja, az el tud lenni a kissebb felbontással is.
    Nem mondom, hogy nem örülnék a 480x800-nak, de nem csapkodom a földhöz, csak mert 320x480 került bele.
    A következő telefonom, azonban biztosan nagyobb felbontású lesz, az előző is nagyobb felbontású volt. (Nokia 5230, 3,2", 360x640)

    Üdv. V. Körte

  • vadkörte

    addikt

    válasz D1Rect #43 üzenetére

    "Igaziból ez az Ace+ semmire nem jó.
    Az ACE2 előrelépés, ICS-csel és jó árral megtámogatva sikeres telefon lehet.
    "

    Ebben teljes mértékben egyetértünk.
    Ez az Ace+ olyan dobjunk ki valamit meglovagolva a nevet, aztán majd lesz valahogy terméknek tűnik.
    Az Ace2 a formatervétől eltekintve mindenben előrelépés, ICS-sel - ha lesz hozzá - legalább olyan sikeres lesz, mint az előd.

    A maguk nemében a kiskijelzős gyenge hardware-es cuccok - mint pl. a Galaxy Mini - is sikeresek lehetnek. Hogy miért? Egyre több (nagyon) fiatal kezében látok Minit, a legtöbben felokosított walkman-nek használják, amin telefonálni is lehet, meg lóghatnak vele a Facebookon. Nekik ennyi elég, én magamnak meg nem venném...

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák