Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    válasz Miklósbácsi #13108 üzenetére

    Szia!

    Köszi az infokat. Én is utána olvastam ennek a mágneses vízkezelésnek, mielőtt vettük ezt a mosógépet. Találtam olyan cikket is akkor, hogy a paksi erőműben a vízhálózatra ilyenek vannak felszerelve, persze nagyobb, ipari méretben és hatásosak.
    Szomszédnak már két éve megvan ez a mágneses cucc felszerelve és néztem a mosógép dobját, mielőtt mi megvettük ezt az AEG-et, hát nem igen látni vízkőnek nyomát, szép fényes a dob felülete kívül-belül. Nálunk az előző gépnél (ott még nem volt meg ez a mágnes, nem is tudtam, hogy létezik ilyen) már néhány mosást követően kezdett egy kis mattos, homályosodós felület kialakulni a dobon (iszonyat kemény a vezetékes víz Pécsen) és ezt vagy a citromsavazás (amit nem igazán szerettem) vagy a spec. mosógéptisztító folyadék használata oldotta le. Ezért kényszerűségből az utóbbi években már Calgonoztunk. Calgonnal ugyan szép fényes maradt a dob felülete, de a kifolyó csatlakozást 3 havonta kitisztítottam, mert a Calgontól szivacsos, sárgás barna trutyi szerű valami volt a kifolyó fali csatlakozásnál a bűzzárban, a nagyobb darabok fenn akadtak. Ilyen sárgásbarna szivacsos állagú trutyira alakította át a Calgon a vízkövet.
    Most ezzel a mágneses cuccal már kimostunk kb 25-28 mosást, de még mindig tükör fényes a dob kívül-belül, mintha új lenne. Calgon felejtve azóta. Eddig úgy látom, hogy van haszna ennek a máneses vízkezelésnek. Ha mégsem akkor buktam 4 ezer forintot :DDD

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák