Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Giovan! #175 üzenetére

    Te magad mondtad hogy neked tényeid és érveid vannak.
    Felteszem megint a kérdést: Esetleg a cikket linkelnéd ahol leírják hogy megtalálták az adatlopást amit a saját hálózati eszközeikkel követek el, vagy bármi hasonlót?
    [link]
    Ők elsősorban a Huawei jelentette biztonsági kockázatokkal érvelnek, és igyekeznek azt sugallni, hogy hazánk egyedüliként ragaszkodik a kínai céghez, mintegy beengedve a kommunista állam trójai falovát az Európai Unióba. Szerintük ahol a Huawei építi ki a mobilhálózatot, ott nem lesz biztonságban az adatforgalom, a hálózat pedig a hekker támadásokat is megkönnyíti. Előszeretettel hangoztatják továbbá, hogy választhatnánk az európai gyártókat is. A valóság azonban egészen más.
    –  Az 5G nem csak az átviteli hálózatból áll, amit a kínaiak építenek ki, a végpontokon minden további nélkül lehet majd titkosított kommunikációt folytatni. Persze a kockázat jelen van, de ezen a téren nagyon egyoldalú az amerikai kommunikáció – mondja Krasznay Csaba. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem kiber biztonsági szakértője kérdésünkre azt is kifejtette, hogy még a nagy európai gyártók, például a Nokia vagy az Ericson is jelentős mértékben kínai beszállítókkal dolgoznak, így a termékeik csak névleg európaiak.
    Az is köztudott, hogy a gyártók kivétel nélkül lehetőséget biztosítanak a megfigyelésre, bukott már le ezzel az Apple és a Microsoft is. Ezt próbálja relativizálni az a sokat hangoztatott érv, amely szerint inkább a jogállami alapokon működő Egyesült Államok szolgálatai kémkedjenek utánunk, mintsem az autoriter Kína. Ez azonban eléggé álszent, hiszen a titkosszolgálati tevékenység, főleg a virtuá­lis térben történő adatlopás mindenhol hasonló módon zajlik, az államok berendezkedésétől függetlenül. Biatorbágyi logisztikai központja európai szinten is jelentős, és a kormány sem lát nemzetbiztonsági kockázatot a kínai cégben.
    És ez mellett még rengeteg kiber biztonsági elemző nem ért egyet az amcsikkal. De te nyilván szakértő vagy ebben a témában is. Habár szerintem meg csak elvakult.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • andor80

    senior tag

    válasz Giovan! #175 üzenetére

    Olvasom a szakmaitlan vádaskodásaidat itt a topikban amit számolatlanúl öntesz a topikra de semmi bizonyítékod nincs arra mít állítasz(USA-nak se teszem hozzá )Nem is értem a kína gyűlület csak ami motivál?

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Új hozzászólás Aktív témák