Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    Nem védeni akarom a Google-t, de azt azért szeretném megjegyezni, hogy az EU-s adatvédelmi hatóságok nem ritkán képviselnek a realitásoktól teljesen elrugaszkodott álláspontot. Mondom ezt úgy, hogy a munkám során találkozom ezzel.

    Ami szerintem mindenek előtt fontos lenne, az az, hogy legyenek végre egyértelműek a folyamatok. Mert én azt látom, hogy az adatvédők, a felhasználók és a Google ügyeit valamennyire közvetlenül ismerők mintha nem azonos kottából játszanának. Nem elvi, adatvédelmi, filozófiai, vallási, spirituális alapon, hanem a tények kapcsán is. És nem (csak) arról van szó, hogy valaki (mindenki?) hazudik, hanem valami elképesztően eltérő információállományról.

    Eddig azok a jogvédők, akikkel szakmai kapcsolatba kerültem (10-20 szakember) például még csak nem is hallottak arról, hogy a Google a mesterséges intelligenciáját eteti a rajta átfolyó adatokkal. Az, hogy ez most javít vagy ront-e a helyzeten, most mellékes. A probléma az, hogy ez egy nagyon fontos aspektus, de mindenki csak a reklámiparról tud.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák