Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whirus

    tag

    Szevasztok!

    Tegnap reggel vettem le a töltőről és most tettem fel (most kapcsolt be az energiatakker 20%-nál). Tehát 30 óra alatt merült 80%-ot
    Nálam minden fut:
    - 4 email fiók 15 percenként
    - GPS on, wifi on, automata fényerő (max beállítás)
    - bekapcsolt mozgásérzékelők (lépésszámlálás, stb)
    - automata onedrive feltöltés
    - háttérben futó weave news reader, wunderlist, lockmix, instagram, messenger, skype, facebook, swarm, insider, cortana, időjárás, és a VÉSZ, ami itt a Bakonyban most 30 percenként csipog a hó miatt

    Viszont tegnap egész nap itthon voltam, alig nyúltam hozzá.
    Azért írom, hogy valami pozitívum is legyen. A 820-asom csinálta azt, amit itt néhány kollégának, hogy ha mindent kikapcsoltál is merült mint az állat és csak HR-el javult valamit. (mondjuk alapból se volt erős szegényem)

    A teló T-s, Denimmel.

    Szép napot!

    c.

  • whirus

    tag

    válasz haliho11 #9270 üzenetére

    Szia!

    A 1020 egy régebbi generáció hardver terén. Lehet hogy az ő kamerája a legjobb, de ez minden előnye a másik kettővel szemben, főleg a későbbi frissítéseket nézve.
    A 930 és a 830 között inkább a pénztárca dönt már szerintem. A 830 is nagyon jó teló, de nem véletlenül kezdődik 8-assal a típuskód. (gyengébb kijelző, ram, kamera, stb.)

    Az, hogy kinek milyen funkciói hogyan működnek szerintem - egy topic alapján - nem teljesen mérvadó, csak jelzésértékű. A típushibákra jól lehet következtetni, de rengeteg a teljesen egyedi probléma is.

    Nekem a 820-al sem volt semmi bajom, eddig a 930-al sincs, mindkettőnél sok a negatív hozzászólás.
    A 720-at dícsérik mindenhol, feleségemnek csak a szívás van vele, és egyelőre én sem tudom megoldást a lassúságára, megbízhatatlanságára (az 512mb Ram-on kívül).

    A fórumokra írók közt több az olyan ember, akinek valamilyen gondja van, mint azok, akik megelégedéssel használják a mindennapokban.

    Szép estét!

    c.

  • whirus

    tag

    válasz smash88 #10261 üzenetére

    Üdv!!

    Használtam egy régi de jó minőségű nokia headsetet (8 éve volt kb. 18ezer). Jól működött. Már nem kapható, ezért csak megemlítettem. :)

    Most egy Microsoft BH-222 headsetet használok. Kb. 7-8 ezer forint.
    Pozitívumok:
    - kicsi és könnyű
    - automata hangerőszabályzó (bár nem bíztam benne) jól működik
    - átviszi a zenét jó minőségben
    - külön csempéje van, ahol mutatja a töltöttséget is

    Negatívumok:
    - számomra gyenge az akksi (kb. 20 óra készenlét), az ősrégi Nokia headsetemé ennek a 4szerese volt
    - a zajszűrője nem túl hatékony (szeles időben, sőt kocsiban is van hogy szóltak hogy nehezen hallnak), a régi szélviharban is olyan volt, mintha egy szobából beszélnék
    - egy gombja van, amivel túl sok funkciót lehet kezelni
    - szánalmas minőségű fülpöcök

    Ha az "életed része" a headset és nem csak hétvégente kell, amíg 1 órát használod, akkor ne ezt vedd, hanem drágábbat, vagy más márkák felsőbb kategóriájú termékeit.

    Tartónak én minden telómhoz valami kommerszet használtam, most is egy egyszerű csiptetős van, de rettenet erős rugóval és jól is tart, nem nyekereg, szerintem márkája sincs, a lényeg hogy belefér, és nem esik ki/le. (kb. 3-4ezer volt). Egyetlen bajom vele (az én hibám), hogy nincs karja, a szélvédő meg messze van... :D

    Remélem egy kicsit segítettem.

    c.

  • whirus

    tag

    Szevasztok!

    Gondoltam leírom én is a tapasztalatokat.
    3 db 930-as van nálunk. 2 frissítés simán lement 2 kattintás, 1 óra várakozás aztán kész. MINDEN maradt a régiben, még a híváslista, üzenetek, viber, stb stb. A facebook contactocat kellett újra összefűzni, és a fotók kissé összekeveredtek, ennyi volt talán a kényelmetlenség.
    A 3. telefon, feleségem 930-asa. Ráadásul ezen van a legkevesebb app. Frissítés után a microsoft acc meghalt, nem hozta a contactocat, emaileket, naptárat, onenote-t, üzeneteket, semmit. Ez volt tegnap éjjel, ma délelőtt HR lett a vége. Contactok megvannak, microsoft acc rendben, egy kivétellel: egy db sms sincs a telefonon és egyelőre nem is néz ki úgy a helyzet hogy lesz. Van valakinek ötlete vagy tapasztalata ezügyben?
    Az már "mellékes" hogy a whatsapp és viber is tök üres pedig a whatsappra csináltam backup-ot, a viber a csoportokat visszatölti, azon kívül semmit. :S :S

    Am. a W10M mint rendszer nálam bejön.
    - végre egy szép naptár
    - szebb a store
    - szebb az email
    - jobb a onenote
    - ígéretes az új maps is
    - nagyon jó az Edge
    - végre van SlowMotion
    - nem indulgat újra, mindhárom telón stabil a rendszer

    Egy kicsit kevesebbet bír az akksi, nem este 10kor megy le 20%-ra hanem 7kor.

    Szóval ha valakinek volt ilyen problémája és sikerült visszavarázsolni az sms-eket, akkor ossza meg velem.
    Előre is THX!!!!

    (Boldog Nyuszit)

    c.

  • whirus

    tag

    Sziasztok!

    Hosszú idő után írok újra. Elégedetten sőt nagyon elégedetten használok W10-es PC-t, Notebookot és tabletet is (munkára játékra is tökéletesek), van Xbox One is amit szintén szeretek, és itt ez a másfél éves 930-asom, ami az egész "ökoszisztémában" a fekete pont.
    Amióta a WM10 rajta van:
    + sokkal jobban tetszik a rendszer
    + modern és smooth amikor jó
    + a világméretű "apphiány" nem érdekel, ami nekem kell az van
    + egyszer elrendezed és utána minden okés, de mégsem válik soha unalmassá mint a "többiek", mindig izeg-mozog valami (ezt szeretjük a wp-ben)

    DE:
    - maximum 15 órát bír az akksim, reggeltől estig terepen dolgozok muszáj (lenne) hogy ne merüljön le
    - ezt a világbajnok üzemidőt néha megfejeli egy melegedéssel egybekötött akksileszívással (kinn a prérin délben energiatakarék)
    - néha előfordul hogy bringázás közben BT fülesen megy valami, plusz tracklogolás a háttérben. Na ilyenkor ne hívjon senki, mert tuti úgy megfagy hogy visszaesik a globális felmelegedés. Nem lehet ez olyan nagy feladat a 820-as tudta ezt 8.1-el is. Persze ilyenkor ugrott a tracklog is...
    - egészen váratlan helyzetekben tud újraindulni
    - a OneDrive-ba történő automatikus képfeltöltés vagy működik, vagy nem. Mostanában inkább nem. Ha ki/be kapcsolgatom, akkor sem (nem nem veszett el a 15 gigás ajándék, jelenleg 230 gigával gazdálkodok)
    - Vibert nem használok, de a feleségem (szintén 930) erre a messiásként várt új verzióról sem tud elismerő szavakkal nyilatkozni, de neki legalább nem merül le délutánra
    - a kamera nálam kicsit fura, a slow motion nagyon jó (persze megperzseli a kezedet annyira felmelegszik a teló), viszont ha nagyon gyorsan kellene fókuszálni és képet lőni (mondjuk egy idióta épp elütne valakit), nos jelenleg én már csak a végkifejletet tudnám fényképezni, mert nagyon lassan fókuszál világosban sötétben, bármikor
    - az hogy a mikrofonjaim kukák (ahogy az asszonyé is), már nem is izgat, shazam-ot így inkább letöröltem, és újra bevezetem a némafilm kategóriát

    Ha HR-t csinálnék hétvégén, ráadásul úgy hogy ne töltse vissza az appokat (tehát clean install-t) azt hogyan tudom kivitelezni? A contactokat, sms-eket viszont nem szeretném elveszteni. Ebben tudtok segíteni???

    Reménykedek valami csodában, hátha. Nagyon elszomorít, hogy míg a többi eszköz (a sokéves olcsó asus t100-at is beleértve) tökéletesen teszi a dolgát; addig a telefon, ami mind közül a legtöbbet van a kezemben és kb. a legfontosabb nem működik rendesen.
    Decemberben tudom majd lecserélni (T-s), azt sem tudom mi legyen helyette ha egyáltalán kibírja addig, surface phone addigra nem érkezik (Magyarországra egyáltalán érkezik-e). A kollegám ma vett egy s7edge-t, nem rossz nem rossz, de nem az én világom. Az almán elég jól működnek a Microsoft appok (van egy ipad air2), de az sem az én világom. ((megjegyezném tabletba nem nagy cucc az apple, sokkal jobb egy w10))

    Picsogás vége, várom a segítségeteket, a sorstársak tapasztalatait.

    További szép estét Mindenkinek!!!

    c.

  • whirus

    tag

    Szevasztok!

    Megkérdezem hátha valaki ugyanígy járt, vagy tud megoldást.
    Mivel mindig mindent elfelejtek, ezért muszáj a OneNote-ban "élni az életem". Minden napra lebontva kb naplót vezetek hogy mik a teendőim, melyik ügyfélnek kell telefonálni, emailezni, stb stb.
    Tökéletesen működik a dolog, tablet, laptop, asztali gép és telefon (mindegyik win10) nagyszerű harmóniában él egymással így, akármit akárhova bejegyzetelek gyorsan, az mindenhol azonnal megjelenik.

    No de most a telefonon a OneNote nem frissít. Sync-re nyomok, de nem frissül. Se wifin se mobilneten.
    Kiléptem a OneNote-n belül az accountomból, alkalmazás bezár, majd úra vissza. Semmi változás. (múlt hét pénteki állapotban van)

    Másik probléma. Mobilneten nem kapok emailt és nem frissül a naptár. Csak wifin jönnek a mailok. Ez azért is gond, mert napjaim nagy részét terepen töltöm. Nem tudom mi a gond, elvileg minden beállítás stimmel. Legalábbis nem változtattam semmit sem azokhoz az időkhöz képest mikor minden működött.

    Ötletek???
    Előre is THX!!

    c.

  • whirus

    tag

    válasz Ed_007 #20067 üzenetére

    A tárhelyem a csökkentést követően 130 giga lett amiből 47et használok, nem tudom hogy más módon befolyásolhatja-e.
    A gond azóta megoldódott, este ki-be lépegettem, aztán egyszer csak összeomlott a OneNote és kérdezte hogy szokásosan induljon vagy resetelje magát. Resetet nyomtam neki, beírtam az MS acc-ot és hozzáteszem wifin nagyon lassan de szinkronizált mindent.
    Mobilneten azóta sem szinkronizál se a onenote se az emailek.
    Emailből 4 fiókom van, abból 1 outlook, 2 gmail, 1 meg a saját domain-em. Egyiket sem szinkronizálja mobilneten.
    Frissítem a Telekom mobilnet beállításait, hátha, meg ki-be kapcsolom majd az LTE-t, stb. Más ötletem nincsen.
    Ha belépek az appba és szinkronizálok akkor jönnek a levelek, de a szinkronizálás 15 percre van állítva.
    :(

    c.

  • whirus

    tag

    válasz Downsampling #20665 üzenetére

    Én még anno N8-on kezdtem használni Sports-trackert, aztán 820-on, végül 930-on. A webes felületet nagyon szépen felfejlesztették, de a WP-s app maradt olyan mint volt, tavasszal többször ki is lépett, vagy nem rögzített rendesen.
    A 2016-os túráimat és a futásokat egy este alatt átvittem az Adidas Train & Run-ba, aminek a webes felülete lassabb és nem olyan szép, viszont az appja nagyon jó bár az adidas sportkarkötőkhöz lett fejlesztve.
    Fájó szívvel, de muszáj volt otthagynom 362 workout-ot, 7540 km-t és 350912 kcal-t a sports-trackerben. Néha meg kell hozni bizonyos döntéseket... :)

    (((((van már olyan T-s akinek megjött az Ann. Up.???))))))

    Szép napot Mindenkinek!

    c.

  • whirus

    tag

    Hogy lehet hogy a "never allowed" beállítással is lemeríti a háttérben a telefont a Maps?? :(
    Nem futott a "tálcán" mindig kilépek belőle.

    [kép]

    c.

Új hozzászólás Aktív témák